Kaj počnejo z avti na servisih?

obvescevalec

Zelenc'
28. apr 2008
4
0
1
Lani sem menjal znamko avta in našel pooblaščeni servis v Lj, ki pa je v bistvu družinska delavnica. Korekten odnos, vedno vse narejeno tako kot se dogovorimo, mojster se potrudi, da najde cenovno najugodnejšo rešitev in ne računa misterioznega drobnega materiala, nalivanja vitrexa, ipd. Nikoli tudi vnaprej ne postavlja diagnoze, kar mi je bilo sprva malce čudno, ampak zdaj vidim, da je tako bolje, ker se hoče najprej prepričati oz. ugotoviti kaj je res narobe in ne nekaj iz glave pametovat.

Ko pridem po avto tudi vedno razloži, kaj vse so naredili, včasih celo odpre pokrov in pokaže... če so bila kakšna popravila, ki ne spadajo pod postavko, prej pokliče... Po telefonu in mailu komuniciraš direktno z mojstrom in ne s "sprejemnikom", ki po možnosti v življenju še svečke ni zamenjal.

Naslednji avto bo skoraj sigurno iz iste družine, prav zaradi servisa. Prej bil na Oplu in niti z enim pooblaščenim nisem bil kaj preveč zadovoljen. Pa sem probal na AT VIS na Celovški, pri Trobcu, pri Severju na Vrhniki... saj ne rečem, da niso porihtali, ampak tisti brezoseben odnos ("mi že vemo kaj delamo, ti samo plačaj"), občutek tretjerazrednosti, če nimaš avta za vsaj 25k EUR, nategovanje (vitrex, drobni material, delo s testerjem...).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.891
113
pri taščici
Sem malo v skrbeh ker gre drug teden avto po dolgem času spet na poblaščenega. Sicer gre po vezah, ampak nikdar ne veš kaka je ta veza dokler je ne spoznaš.
Bom poročal
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Odgovor na prvotno vprasanje v tej temi: Sam sem ze nekajkrat peljal za sefa delavnice avto na licarijo, ker je najbolj kvalitetna delavnica sorazmerno s ceno, cca. 30-35km prec.
Nimajo vse avtodelavnice licarije, vecinoma samo razstavijo avto, poklepajo, in nato na koncu sestavijo.
Mislim da ce bi sel do sefa delavnice bi ti normalno razlozil zakaj tako..
To da bi ti pa avto vozili z vleko na licarjo, pa mislim da se ne bo zgodilo, sploh pa pri tem ko je vsakemu tezko placat unih 100e/m2 za licarjo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik SmirastoNastrikanPulover pravi:

To da bi ti pa avto vozili z vleko na licarjo, pa mislim da se ne bo zgodilo, sploh pa pri tem ko je vsakemu tezko placat unih 100e/m2 za licarjo.

Vsak resen servis dela tako. Ti lahko s prve roke povem za vsaj 3 take ( razlicnih znamk).
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Okay, res da se gre za BHS servis, ampak se sef vedno prilagaja strankam, da je znesek na koncu uporabniku prijeten.
Ti povem na konkretnem primeru...

Avto ki je vreden tmtm 5000e, star 4leta (se vedno odplacujes kredit zanj).
Zaradi xy razloga imas pocen cel obijac:
-cena novega stane 150e,
-delo se racuna od oka 2mehanicne ure, ali manj, odvisno od avta, se pravi 25-50e
-nekako splosna tarifa za barvanje srednje velikega odbijaca je 100e

Potem pa imas tukaj na izbiro:
-ali se avto na tvoje stroske pelje cca 60-70km dalec, bencin/nafta stane 10e
-ali bos dal avto na vleko, ki stane 150e

Zdaj pa povej za kater scenarij bi se odlocil srednje zapufan slovenec?
~300e (s tem da v primeru nesrece, krije vse stroske avtodelavnica+poskrbi za nadomestni avto),
ali ~450e za prevoz z vleko.
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Zame je uradni servis, da pripelješ avto, dobiš nadomestnega in popoldan prideš iskat avto.
No točno na tak uradni servis jaz hodim
cheer.gif

V prečni je tak za Peugeota. AC Velkavrh. Hudo zadovolni z njimi.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Morm rečt, da imamo pri hiši tri VW avtomobile in vse vozimo v Podpeč k popoldancu. Super naredi, zamenja tisto, za kar si prišel k njemu, fer je dovolj, da mu zaupaš avto, cene so pa smešne proti rednim cenam...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.394
1.356
113
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Tebe pa reees nimajo radi...
hysterical-1.gif

No, svet se ni podrl in za vsako od napisanih težav, so mi ti ljudje korektno rešili vsaj 10 drugih
smile-1.gif


Sem malo razmislil in lahko povem še kakšno iz časov prejšnjega lastnika (isti avto kot v prejšnjem postu
evil.gif


Recimo: Na 8 let starem avtu iz neznanih razlogov menjajo hladilnik (zdržati mora nekje 12 let), verjetno je bil avto spredaj razbit.

(Za uvod je treba vedeti, da sta hladilnik in ekspanzijska posoda v enem kosu, vendar zraven novega hladilnika kdovezakaj ne dobiš tudi novega pokrovčka ekspanzijske posode. Ta čep pa ni navaden pokrovček, ampak deluje kot pokrovka ekonom lonca: če tlak v hladilnem sistemu preveč naraste, se pokrovček odpre in spusti vodo ven.)

Zato uradni serviser flegma na novi hladilnik zašraufa stari pokrovček in glej čudo, v enem letu hladilnik spet pušča, verjetno pušča tudi pečka gretja, ker je danes nova noter...
13.gif


Prejšnji lastnik mi proda avto in ponosno pove, da je popravil klimo (res je bila na novo napolnjena, menjan je bil sušilec klime in še danes dela b.p.
cheer.gif

Zaradi zabitega filtra je klima pihala trikrat prešvoh, pozimi so se šipe rosile kot nore (kondenz je zmrzoval na notranji strani šipe
bonk.gif


Na sprednjih levih vratih se z leti uniči gumijasto tesnilo okrog zavore vrat (tista medeninasta zadeva zraven tečajev vrat), uradni mehanik ne naroči nove (stane dober evro), ampak v roke vzame lepilo in jo prilepi na vrata, da vsaj približno izgleda še čemu podobna. Leta kasneje gledam cel kup rje pod tesnilom, ker je lepilo požrlo barvo do pleha
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.542
78
48
Od križišča mal naprej na desno
Meni se je pred leti en ata v rit zaletu, ker sem dobil kupon gre na popravilo kar na remont v kranj.
Čez tri dni dobim telefon: gospod zgodila se je nesreča
shocked-1.gif

Potem smo se zmenili da me častijo drugega za isto vrednost tako da sem po 14 dnevnem čakanju dobil še boljšo petko kot je bila moja ( vmes so mi dali nadomestnega megana ) brez stroškov
aplauz.gif
 

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
V Novi Gorici je prodajalna in servis za Renaulte...

Vem za primer, ko so z kamjonom pripeljali novega Cliota, ki je med vožnjo "trkal" s streho v zgornji "štuk". So ga peljali na popravilo. Popravili in na vožnji nazaj se jim je nekdo v bok zaletel. Spet direkt k istemu ličarju na popravilo. So ga popravili in srečno pripeljali na "domače" dvorišče, ko ga je hitra pošta zadela v drugi bok. Ja normalno spet k ličarju. Po popravilu so ga prodali kot novega eni mladi voznici, ki je veseelo pričakovala nov avto. Seveda ji niso nič povedali za kleparije...

Ko smo mi kupovali prvi avto te znamke, ki je še sedaj pri bajti, smo dobili 5000 mark popusta, ker je avte med prevozom iz Avstrije ujela toča in je bil malo "popikan". Tako da si videl udrtinece (vsega skupaj 5) samo če si pogledal proti svetlobi.
 

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Jest dostikrat opazam na porsche verovskovi,da se da tut kaj zanimivega videt
smile-1.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
boljše da vas ni nikoli v luki.....tam se šele dela kot svinja z mehom....aja ko so prišli audi r8 se je 1/2 luke in cel porshe vozil z njimi :p
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Jaz vozim svoj avto na servis v Avstrijo. Ura servisa je malce dražja, a vse to odtehta odnos do stranke.
Pri prihodu me takoj vzamejo v delavnico (po predhodnem naročilu seveda), povprašajo, če potrebujem nadomestni avto za opravke medtem ko oni servisirajo, če ne, mi takoj ponudijo kavico, zraven pa lahko gledam kaj delajo z mojim avto. Brezplačno dolijejo čistilo za steklo plus notranje ter zunanje čiščenje. Pokažejo mi vse kar zamenjajo (stari deli, original embalaž
e,..), podelijo kakšen nasvet, itd.
Nimam pripomb. Vedno jim dam še za kavo, ker take profesionalnosti v naši Indijikoromandiji ne boš našel nikjer.
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
boljše da vas ni nikoli v luki.....tam se šele dela kot svinja z mehom....aja ko so prišli audi r8 se je 1/2 luke in cel porshe vozil z njimi :p
Ti deci so pa itak najvecje face, potem se cudimo, da avto zariba na glavnih lezajih se pred 5000 prevozenih km, na blokado od ladje do parkirisca(ali obratno), seveda je motor mrzel, pa se en kup stvari zmanjka...
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
Citat:
Uporabnik Freak pravi:
Jest dostikrat opazam na porsche verovskovi,da se da tut kaj zanimivega videt
smile-1.gif

da. tut na avtocesto grejo preizkusat mal zmogljivosti..


vsaj vcasih so hodili.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Hehe, pol so pa mene čudno gledali ko sem pred prevzemom novega avta skakal okoli njega z merilcem laka.
hysterical-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Mislim, da ni pomembno kaj vozim, ker to ni bil namen mojega posta. Želel sem povedati samo, da razlika obstaja in to očitna. V Sloveniji ne servisiram vozila nikoli več.

Ne vozim nič kaj takega kar se ne pojavlja na slovenskih cestah vsakodnevno.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Seveda je pomembno, ker predvidevam, da je popodrajna dejavnost pri znamki višjega cenovnega ranga kvalitetnejša, kot pri neki znamki, ki ima največji tržni delež v nižjem/srednjem razredu...