Kaj počnejo z avti na servisih?

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Slišal sem že večkrat zgodbe, da so ljudje peljali avto na servis, potem pa zagledali serviserja kak se vozi z avtom naokoli. Tudi sestri se je to zgodilo, jih je poklicala in so rekli, da so se peljali na testno vožnjo (bilo je treba menjat izpušni lonec). OK, jim pač verjameš ali ne.

No jaz pa sem imel od pon. do danes na servisu (Kolmanič Maribor) svoj avto, ker sem imel podrgnjenega na sovoznikovi strani. Rečejo da bo avto gotov v 2-3 dneh. Danes popoldan kličem in rečejo, da je gotov. Pridem tja in vidim, da je avto not malo umazan na voznikovih vratih. OK, se je pač en vmazan ličar not vsedel, bom že spucal. Nato odpeljem avto od servisa in ugotovim, da je bilo prevoženih nekje 50 km in nekdo se je pošteno špilal z avtoradiem - tri postaje so bile na novo sprogramirane (Radio NET, Radio Rogla in Radio City, ki jih nikoli niti ne poslušam) in vklopljen je bil izhod za subwoofer. Avtoradio ni bil resetiran, ker so bile 3 postaje shranjene v redu, pa tudi ostale nastavitve za zvok so bile v redu. Potem sem se še spomnil, da sem na servisu dal ploščico od radia v predal, ko sem dobil avto pa je bila v radiu. Izgovora, da so avto peljali na testno vožnjo nimajo, ker pri plehu nimajo kaj avta vozit okoli, razen iz dvorišča do ličarske delavnice (ki je pri njih). Prav tako nimajo kaj radio poslušat. Nazaj na servis pa žal nisem mogel, ker sem dvignil avto tik pred koncem delovnika.

Lahko kaj naredim? Po moje jih lahko samo pokličem, zahtevam šefa in mu rečem, da je izgubil stranko
tongue-1.gif
Se tudi vam dogajajo takšne stvari?
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Nič jim ne moreš.
Tako kot jim ne moreš nič če na uradnem servisu točijo olje, ki ga prinese natočenega s soda, če računa drobni materjal, ki ga ni bilo....
Do tega, da te prepričujejo, da so avto podmazali a ob tem žal sprejemnik pozabi, da sem bil nenehno ob vozilu in mu potem lepo pokažeš, da so tečaji vrat nepodmazani....in sedaj se bo name usul plaz kritik kaj pač sitnarim....

Ampak vse to sem jaz plačal....narejeno pa ni bilo in nebi bilo, če nebi stal zraven....!!!
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Saj oni tako ocenijo voznika, ko jim pripelješ avto pa kakšno težavo ima avto. Pred 2 mesecema sem na enem pooblaščenem servisu naročil nov vložek ključavnice pa mi rečejo naj pridem čez 4 dni ko bo kos prisel, pridem 4. dan pa me že čudno gledajo, takoj sem vedel koliko je ura, tisti vpisni list je bil še vedno spodaj pod kupom pa so rekli naj pustim številko da me bodo poklicali. Evo še danes me niso klicali, ključavnico na vratih sem sam uspel zrukat da spet pade lepo ključ not. Samo naj provajo kdaj poklicat, si bodo vtaknili tisti vložek v rit.

Na isti poob. servis peljem avto, ker se mi je prižigala lučka od ABSa, kaj ugotovijo? Da bo treba menjat pumpo ki stane 1200€ + delo. Hvala lepa.
Čez 2 meseca ugotovi vaši mehanik, da imam počene cevke od dovajanja olja, zato je vse svetlo na armaturki. Res ne vem kaj delajo po teh servisih (uradnih), sama mladina je med mehaniki, očitno delajo plači primerno.
 

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
a niso imeli enkrat v Italiji en "test" mehanikov? Ko so novinarji nekaj preprostega zrahljali in potem peljali nekaj mehanikom? In vsi so "odkrivali" čuda. Od tega da je motor fuč, do tega da je treba menjati alternator, pa nastavljati vžig svečk pa menjati jermene in tako naprej... Šele en deseti mehanik je našel pravo napako in vzel pravi šraufciger zategnil šrauf in računal 10€ za 10 minut dela. Vsi prejšnji predračuni so bili pa 200€+.

Jaz vedno ko pripeljem avto na servis vprašam kaj se dela oziroma menja na 80k kilometrov. In potem rečem naj menjajo točno to kar so omenili, če bo kaj drugega naj me pa prej pokličejo, da jim dam žegen. Avtostelex, luči v kabini, luči na avtu pa naj niti pof točko razno ne tikajo! Ker se je že zgodilo da je čudežno nehala goreti lih tista lučka ki jo je najbolj dolgotrajno in zajebano zamenjati, ampak ob dostavi avta na servis je pa delala... Stelex je pa liter 10x dražji od najdražjega litra na gas pumpi...

Mojo nono so tako na servisu nategovali... Ji je se svetila lučka za airbage. Pogruntali so, da ima ena žička na voznikovem sedežu slab stik. 3x je peljala avto na servis, vsakokrat plačala za storitev, 3x je bilo nekvalitetno popravljeno. 4 sem peljal jaz vžgal po mizi in rekel da če ne popravijo kakor je treba brez doplačila jih tožim zaradi nesposobnosti in ogrožanja moje none zaradi nedelovanja airbaga. V 15 minutah je bil avto zrihtan in še sedaj dela. Naslednjič je šla spet sama ker ji daljinec ni delal. Po enem tednu ji je spet crknil. Sem se na vratih pojavil in povedal kako in kaj, so že novega naročevali iz Francije. Avto je bil še v garanciji v obeh primerih, pa so ji vseeno hoteli (oziroma so ji) zaračunali popravila. Aja pa na naslednjem servisu je dobila popust v vsednosti vseh 3 oobiskov in "strokovnih" popravljanj. Vseeno tja ne vozi več avta zaradi nekorektnega odnosa!
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.394
1.356
113
ksz...
aplauz.gif


Nekaj primerov za ilustracijo
grin1.gif
Po načelu: greh se pove, grešnik pa ne...

Avto gre k solidnemu ličarju/kleparju, vrne se z prevoženimi 50 kilometri (ko ga dobim nazaj mi prestrašeni povejo, da štop lampe pa ne delajo
hysterical-1.gif
). Btw. kleparsko delo okrog zadnje luči bi bilo lahko bolje opravljeno, ker luč štrli ven.

Avto gre k (priznanemu strokovnjaku) avtoelektrikarju, ker sveti lučka za ABS in avto na koncu ne vžge več. Mojster vpraša, koliko je prevoženih, povem da 285 000 km in brez pardona gre obnavljat alternator.
aplauz.gif


Poleg tega mojstra zmoti, da ne dela teleskopska funkcija volana in zategnjeno matico pod njim, ki to preprečuje, lepo losa
aplauz.gif
Da moram zaradi tega 3 leta živeti z luftom v volanu, je druga zgodba. Aja, pri šraufanju le-te matice je bilo treba odstraniti plastični pokrov pri nogah, ki je pritrjen s 5imi šraufi - luknja za enega se pri tem "sama" polomi, kos plastike me čaka pod tepihom...

Avtomehanik (priznan strokovnjak) v avto nalije 7 litrov olja, čeprav ga gre v motor po tovarniških podatkih 2 litra manj. Mesec dni kasneje spušča tesnilo pokrova ventilov (ki je bilo že novo leto dni pred tem) in umre ena od vžigalnih tuljav...
Avtomehanik zamenja olje v menjalniku in eno leto se za en drek šalta. Nato je na vrsti redni servis in kontrola tekočin, kjer, pohvalno, opazi pomanjkanje dotičnega olja in ga dolije (tega seveda ni na računu), jaz pa dobim občutek, da mi je nekdo čez noč zamenjal menjalnik...
hysterical-1.gif


Avtomehanik dela redni servis in ne opazi počene leve manšete nosilca sprednjega stabilizatorja in obeh počenih manšet zadnjega stabilizatorja...

Avtoelektričar šraufa električni ventilator motorja, avto v prostem teku trese. Korektno upošteva reklamacijo in tresenje skoraj izgine, vendar kovinska maska havbe ne stoji več tako kot je včasih, pleh pod hladilnikom je bil iz nezanih razlogov zabit navzgor (kot bi kdo kje nasedel...).
Avtoelektrikar šraufa luči in "malo" polomi nosilec električne regulacije višine snopa žarometov. Ponovna nastavitev višine luči na AMZS gre iz mojega žepa, vendar ni več kot je bilo prej, ker ima motorček, ki bi moral biti fiksen, luft... (dokler ne bom enkrat imel dovolj kupil novih motorčkov, ki držijo višino
bonk.gif
).
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
mislim...pa ne me yebat no!!
bonk.gif

1. kaj si zayebal je da nisi takoj vrgel avto v rikverc in nazaj zahtevat šefa in to z unfriednly pissed off tonom.
2. svojo napako lahko popraviš zdaj takoj s tem da vzameš telefon v roke in rufneš šefeja Kolmaniča, ki je dovzeten za te zadeve, potem pa še to vse skupaj poveš na Opel Slovenija. Maš jajca?? Boš poročal danes do malce kaj so ti povedli? Ali se boš zgovarjal da zdaj nimaš časa?
smirk-1.gif
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.679
585
113
@ SouthPark , ne vem zakaj voziš k pooblaščencu avto na servis, če si mel za štrihat ga lahko popraviš kjerkoli ti paše, če plačaš sam ali pa zavarovalnica. Za servise imate pa v Mb najboljšega za Peugeota daleč okoli in moje mnenje je tudi v Slo. Sam se z veseljem peljem v Mb na servis, vem kaj mi naredi in predvsem kako mi naredi.
lp D
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
mislim...pa ne me yebat no!!
bonk.gif

1. kaj si zayebal je da nisi takoj vrgel avto v rikverc in nazaj zahtevat šefa in to z unfriednly pissed off tonom.
2. svojo napako lahko popraviš zdaj takoj s tem da vzameš telefon v roke in rufneš šefeja Kolmaniča, ki je dovzeten za te zadeve, potem pa še to vse skupaj poveš na Opel Slovenija. Maš jajca?? Boš poročal danes do malce kaj so ti povedli? Ali se boš zgovarjal da zdaj nimaš časa?
smirk-1.gif

Tebi je sladkor padel?

1. Napisal sem, da sem avto dvignil tik pred koncem delovnega časa. Radio sem vklopil kasneje, takrat sem tudi postal pozoren na kilometre ko sem ugotovil, da se je nekdo špilal in izračunal pri koliko km sem avto oddal (ko tankam vedno resetiram števec). Na Alter pa sem napisal zvečer, ker me prej ni bilo doma.
2. Ravnokar sem se zbudil in moja slaba navada je, da preverim najprej maile, novice in alter.

Sicer pa kaj pričakuješ, da bom dosegel? Odškodnino? V najboljšem primeru mi bodo ponudili kakšen popust pri naslednjem servisu. Ma ni šanse, da še peljem k njim. Hvalabogu obstajata še Dumida v Pesnici in en manjši v Miklavžu. No pa tudi Podlehik in Slovenska bistrica nista daleč.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kaj si sploh htel povedat? Zakaj pa nebi peljal na uradnjega? (OK, zdaj vem zakaj ne
smirk-1.gif


Katerega pa misliš kot najboljšega v SLO - Kolmanič, Dumida ali Konjedič?
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ko jaz nazadnje nisem bil zadovoljen s servisom, so mi vrnili denar! se malo in bi jim racunal se svoj cas. je treba pa malo zaropotati, ker sam od sebe ti nebo nihce nic naredil.

malce opazuj proteste po Z evropi zaradi nekaj centov drazjega goriva in jih primerjaj z nasimi reakcijami
smirk-1.gif
pri nas naredijo anketo, 9 od 10 ljudi pove, da oni pac vedno tankajo za 20eur in se ne sekirajo en malo pojamra. ko se kamere ugasnejo jih gre tistih 9 od 10 na alter in se prepira z vsemi moznimi uporabniki. do prihodnjega torka so pomirjeni. in tako naprej...

rolleyes-1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Kaj pa mojemu očetu ko so ciroena imeli na servisu ko sem ga pripeljal po avto na pooblaščen servis (ker je bil še v garanciji) pa avto spredaj karamboliran? Sicer ne zelo je pa bil in po 2 urnem obdelovanju lastnika delavnice so povedali da je mehanik na testni vožnji zletel s ceste?
bonk.gif
Pa samo na servis je šel!
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.679
585
113
@SouthPark nič slabega, moje iskušnje so podobne, veliko ropotanja šefov in mehanikov za prazen nič. Uradni servisi so bolj tako tako. Zaračunajo ti 3/4 stvari, ki jih niso naredili. Glede storitev pa je vse skupaj borno če ne že tragično. Moja izkušnja na P servisih. Glede štrihanja imamo vsak izbiro kam ga damo štrihnt. V vsakem primeru si/sem sam plačnik le "tok denarja" je drugačen če časti zavarovalnica.
Glede naštetih servisov pa noben od njih, Dumida traja in traja pa nič pametnega od njih.
Poglej v Mb firmo, ki je vrnila status pooblaščenca za P. in ima še zmeraj vrhunski servis, vsaj usluga in znanje je prva liga. Zastopajo in prodajajo pa še zmeraj skuterje "najine" znamke

lp D
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Tu mi nimajo kaj vračat, ker gre plačilo iz zavarovalne police povzročitelja nezgode.

Drugače pa sem jih klical, vodja servisa ni bil dosegljiv, tak da čakam, da me pokliče nazaj. Ziher zdaj kje stojijo delavci na kupu in se menijo ''kaj bomo pa zdaj''?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
Vidiš na tak sistem si bo ta isti mehanik privoščil naslednjega, naslednjega, tistega za njim in naslednjega tudi...
Če bi ti in vsak ki to ugotovi, šel skupaj z šefom do tega bebca mu malo mater poyebat, bi naslednjič dobro premislil kaj bo naredil.

Na sistem, eh, kaj pa bom dosegel, pa bo majster mirne duše počel isto dalje
smirk-1.gif


cuker pa je vredu, hvala
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
no, vsaj nekaj. jaz bi naredil takole: pokličem tajnico od direktorja, da hočem osebno govorit z njim. Kdaj, kdo zakaj? Nezadovoljna stranka. Se dobiš z njim, pa greta skupaj do njih. Vodja servisa čisto možno da sam isto počne
smirk-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
In kaj se naj zdaj peljem v MB (trenutno sem v Ormožu) in porabim še 100 km zaradi tega? A misliš, da če bom šel tja, pa se bo vse spremenilo al kaj? Kvečjemu kak mesec ali dva, potem pa spet dalje.
 

UMAZANI

Zelenc'
13. jun 2008
2
0
1
Sigurno stojijo šef in delavci v vrsti in se jim tresejo hlače kaj bo neki slinavec napisal na forum, daj sinko spusti se zemlja te kliče!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Umazani - radi te imamo, predvsem spoštujemo tvoj en post. Bravo!

Drugače pa me je šef servisa klical nazaj in povedal, da svojega ličarja nimajo in imajo pogodbo z enim iz MB, Lenarta in Ruš. No moj je bil v Rušah in pravi, da je do tja pa nazaj nekje 45-50 km, kar se izide. Za radio pa je rekel, da bo povedal ličarju, da se nima kaj špilat s tem. Tak da recimo, da jim verjamem. Vsaj prijazen je bil in vse lepo razložil, že to je nekaj.