Kako zamašiti luknjo na cevi izpušnega sistema?

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Skratka, pri meganu I je nastala luknja na stiku prve original cevi (za katalizatorjem, kjer jo objema objemka) in nove cevi (ker se je menjal zadnji lonec s cevjo. Prva cev je že kar zarjavela in vprašanje, kako bi se dalo pošvasati.
Obstaja kakšna masa, ki jo zgneteš in z njo zapolneš luknjo in je obstojna na temperaturo? Ker avto bo pri hiši verjetno le še do naslednjega poletja (so rekli na tehničnem, da je že kar rjav spodaj...), danes kosem malo gledal sem opazil, da spušča olje pri zglobu sprednje osi (zadnje čase mel mal čuden občutek pri volanu glede majavosti).
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
dobij se tudi taki kosi cevi ki imajo na koncu prirobnico ki pase na spoj na drugi starni pa pac odrezes na dolzino inprivaris na katalizator.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.828
113
Iz katerega konca si?

Če si iz Lj greš do (legendarnega) Vinkota iz Most...pa ti švasne luknjo za kakih 5 - 10 EUR pa bo mir dokler avta ne prodate.

Bi ti pa tudi sam svetoval menjavo manšete..pri kakem fušarju bo strošek zanemarljiv (mogoče 20 EUR z delom vred).
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Avto je v CE, občasno pridem tudi v LJ. Kje je ta Vinko bolj natančno? Blizu Peugeot servisa na Zaloški?
Luknja je v bistvu na sami cevi (še original) na mestu, kjer to cev podpira objemka, da cev ne pade dol, ne na mestu spoja s katalizatorjem. Nastala verjetno ob malega ribanja. Ker je cev že kar rjava.
Bom verjetno probal neko dvokomponetno maso kupit pa s tisto zamašit luknjo. Če pa ne bo držal, pa švasanje. Ker menjal ravno ne bi, ker itak bo avto relativno kmalu zamenjan oz. uničen.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.828
113
takole je:
Račič Vinko
Vodmatska 32

pa nič ne klicat, se menit..prideš tja, počakaš na vrsto...zapelješ na rampo..te nič ne vpraša kaj je..samo drži švas aparat v roki, pove vmes kak vic, daš par evrov in pelješ (no j..zdaj če bo sin bo malo bolj resno
evil.gif
).

Vse skupaj spominja na sistem 'Ko to tama pjeva' & Co....pa nima veze. Zašvasa v parih minutah pa bo mir za.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Hvala za ta podatek.
Za silo sem sicer dal nek trak s smolo naokrog, samo bo po moje kmal popustil, ker je pol cevi že odtrgane. Sem popoldne to točno pogledal. Ker je zadnji cm cevi razširjen in nataknjen na prvo, skupaj jo drži objemka. In del te razširitve spodaj je že odpadel.
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Sicer, ko ugotoviš, da ti pušča mast pri zglobu je najbolj pametno čimprej menjat, drugače pa lahko narediš do 1000 km še (asfalt ne makedam), amapk ne priporočam. Strošek menjave trenutno stane 5 evrov manšeta + delo, ki traja tam slabo uro, čeprav nekateri in tudi sam sem naredil prej, ko v eni uri. Ampak serviserji to zavlačujejo.

Glede izpušnega sistema zapelji se do majstrov, ki se s tem ukvarjjajo pa ti bo zrihtal da bo držalo še nekaj časa, ampak ne bo dolgo. Že švasal pri majstrih pa ej po parih mesecih spet bila luknja nekej drugje.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Dans je zadeva popustila in je cev dol padla
tongue-1.gif
Ni ostalo drugega kot počasna vožnja do Novaka v Ce, kjer zrihtano v pol ure.
Manšeta pa pride v kratkem na vrsto.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Šele danes videl to temo
redface-1.gif


Vincent. Žal, prejšnji teden je bil Vinko pokopan. Možganska kap
roza.gif


Njegov sin je prevzel posel, glede njegove kvalitete švasanja pa nimam pojma.

Živim v Društveni ulici, potem ti je jasno, da sem Vinkota poznal. Švasal mi je ponije, apn-je, bolho,.... vglavnem, Vinko je legenda. Naj počiva v miru
roza.gif