Liderpnevmatik.si nateg?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ksz

noben od teh trgovcev nima gum fizično pri sebi, tak da niti ne morejo pogledat, al mislite da je na dobavnici za vsak kos še DOT zraven
hysterical-1.gif

Ajde,recimo da je to razumljivo,glede na količine...ampak če bi recimo kdo od kupcev izrecno zahteval,naj mu za gume,ki jih kupuje,sporočijo točen DOT,preden jih plača...mu rečejo kaj?

"Nimamo podatka...tega vam ne povemo...preveč dela imamo s tem,da za vas iščemo DOT teh gum....raje vam ne prodamo gum,kot da bi za vas iskali še DOT na njih...kaj si pa vi predstavljate,kakšen DOT,zadovoljni bodite da boste sploh dobili gume"...
(ne vem,samo vprašam,ker če imaš za jebeni pršut v Marcatorju točen datum napisan,tudi DOT od gum nebi smela biti ravno znanstvena fantastika,če po njem povpraša recimo vsak deseti kupec...kje se motim?)

Povejo ti, da bodo mlajše od treh let. To so mi pri gumedirekt odgovorili že kakih 8 let nazaj.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.071
5.751
113
blizu močvirne prestolnice
Jaz sem naročil na gumax.si, poklical če je DOT novi in je takoj odgovoril da je in tudi bil. Tako da bom še naročil pri njih. Folk za vse ostalo zna uporabljati telefon, da pa bi klical trgovca pa je totalno nesposoben.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Tržni inšpektor ali več njih, ki je/so napisali to mnenje, verjetno še nikoli ni kupoval gum, pa tudi česa drugega ne!

Upaš lahko tudi pri fizičnem prodajalcu, ga bodo gume, ki ti jih bo dobavil npr. jutri tudi res čisto "frišne", ker večina jih ima "na lagerju" pri SLO veletrgovcih, koliko pa jih oni zalagajo s pravilnimi DOTi je pa tudi vprašanje.

PS: Liderpnevmatik je samo PLATFORMA za prodajo in dejansko nima svojih skladišč in skladiščnikov, ki bi gledali na DOT. Količine, ki jih oni in podobni obrnejo na leto so za večino nas nepredstavljive.

Si siguren glede zaloge?

Dvomim da je sicer kdo od vas videl več kot 2,5 milijona pnevmatik na eni lokaciji ampak ok. Glede prodajnih količin drži da prodajo določene tuje spletne strani več kot celotna Slovenija skupaj
smirk-1.gif
Ampak ok, recimo da to še niso taveliki "igralci" na samem tržišču...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu ne vem kaj me sprašuješ. Za moje precej običajne dimenzije za tri avte dobim od treh štirih prodajalcev - vulkanizerjev v MB vedno enak odgovor: ni problema, jutri ali pojutrišnjem bodo tukaj - pa niso neki mali šalabajzerji, ampak recimo med top 10 MB vulkanizerjev.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.344
2.427
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Jaz sem naročil na gumax.si, poklical če je DOT novi in je takoj odgovoril da je in tudi bil. Tako da bom še naročil pri njih. Folk za vse ostalo zna uporabljati telefon, da pa bi klical trgovca pa je totalno nesposoben.

Probaj poklicati Liderpnevmatik.
grims-1.gif


Ozr. vprašaj Andy1 kako zgleda klicanje na Liderpnevmatik.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.071
5.751
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Jaz sem naročil na gumax.si, poklical če je DOT novi in je takoj odgovoril da je in tudi bil. Tako da bom še naročil pri njih. Folk za vse ostalo zna uporabljati telefon, da pa bi klical trgovca pa je totalno nesposoben.

Probaj poklicati Liderpnevmatik.
grims-1.gif


Ozr. vprašaj Andy1 kako zgleda klicanje na Liderpnevmatik.

No ja, ni treba biti tako pikolovski, je tudi mail in vprašaš.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.344
2.427
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Jaz sem naročil na gumax.si, poklical če je DOT novi in je takoj odgovoril da je in tudi bil. Tako da bom še naročil pri njih. Folk za vse ostalo zna uporabljati telefon, da pa bi klical trgovca pa je totalno nesposoben.

Probaj poklicati Liderpnevmatik.
grims-1.gif


Ozr. vprašaj Andy1 kako zgleda klicanje na Liderpnevmatik.

No ja, ni treba biti tako pikolovski, je tudi mail in vprašaš.

Okeeeej - ne bom pikolovski. Daj probaj za hec postaviti vprašanje na Liderpnevmatik.si.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Jaz sem naročil na gumax.si, poklical če je DOT novi in je takoj odgovoril da je in tudi bil. Tako da bom še naročil pri njih. Folk za vse ostalo zna uporabljati telefon, da pa bi klical trgovca pa je totalno nesposoben.

Gumax je vulkanizer, ne spletni "kupiprodajsveštoima" diler, ki ne vidi robe niti od daleč. Sicer pa ja, zadnjih 5 let sploh ne gledam več druge ponudbe, poklikam na gumaxu in čez dva dni dobim domov, praviloma "sveže".
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Podjetje PRAESTO d.o.o. je nastalo 13.1.2011, s tem je nastala tudi spletna trgovina gumax.si, ki se je uveljavila na slovenskem tržišču kot ena izmed najbolj obiskanih spletnih strani na področju prodaje avtoplaščev.

Poslovni prostori in skladišče podjetja se nahajajo v Mariboru, na naslovu:
P.E. GUMAX
Tržaška cesta 39
2000 Maribor

Kupci podjetja PRAESTO d.o.o. so večinoma končni uporabniki, vedno več pa je vulkanizerjev, kateri kupujejo pnevmatike v večjih količinah za nadaljno prodajo. Tako lahko trdimo, da podjetje nudi tako maloprodajo kot veleprodajo.


Montaža je pri pooblaščenih vulkanizerjih.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ksz

noben od teh trgovcev nima gum fizično pri sebi, tak da niti ne morejo pogledat, al mislite da je na dobavnici za vsak kos še DOT zraven
hysterical-1.gif

katerih "teh" trgovcev?
nekateri SLO trgovci imajo gume na svojem skladišču, prav tako produktni vodja za pnevamtike točno ve, katere dot-e mora odprodati in kdaj...
zadeve za DOT gredo do te mere, da človek hoče marca 2017 gumo z japonske FALKEN z 2017 DOT, kar je tehnično nemogoče, saj so naročila grosistov vsaj 6 mesecev pred sezono
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:

zadeve za DOT gredo do te mere, da človek hoče marca 2017 gumo z japonske FALKEN z 2017 DOT, kar je tehnično nemogoče, saj so naročila grosistov vsaj 6 mesecev pred sezono

Zadeve gredo še dlje (osebna izkušnja)...prodajaš 5 let star avto in model gleda in sprašuje,koliko so gor stare gume,čeprav mu poveš,da so gor še originalne (in posledično ne morejo biti starejše od 5 let,ker valda tovarne ne natikajo na nove avtomobile rabljenih gum)...torej on ne gleda profila,ampak preverja DOT...verjetno je hotel zbijati ceno,če bi ugotovil,da so gor po DOT oznaki 6 ali 7 let stare gume
aplauz.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.113
753
113
... ali pa je samo preverjal tvojo verodostojnost.
imel sem soseda, ki se je popoldne ukvarjal s preprodajo avtomobilov. vsake toliko časa se je pripeljal s kakim avtom, najprej zamenjal feltne in/ali gume, ga zglancal in nato prodajal kot prvi lastnik na originalnih gumah, majkemi
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Točno tako. Gume, feltne in kak avtoradio (kjer je možno) so prva tarča preprodajalcev avtov. Poznam primer, ko se je zgodilo da so bila na avtu dopoldne ob ogledu ene gume, popoldne ob opisu pogodbe pa že druge.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.406
3.493
113
No glede na to , da je Andy dobil "stare gume" bi lahko zbil kilometre na pol in prodal avto z Original prvimi gumami z samo 30 000 prevoženimi kilometri.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Ja, če ga proda v Albanijo. V SLO (pa i šire) pa vsak, ki ga malo zanimajo električna vozila ve koliko ima andyjev avto danes na števcu.