LCD - plazma ?!?!

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Imaš kak konkreten model projektorja v mislih?
Tudi jaz sem v postopku nabave,pa sem zaenkrat spremljal samo naslednje modele:
- Sanyo PLV-Z5
- Panasonic PT-AX200E
- Hitachi PJ-TX300

Je še kateri drugi vreden razmisleka,pa mogoče za malo nižjo ceno,razliko pa bi vložil v platno?
Kje pa nabavljate platna?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Mene pa kot laika zanima kako funkcionirajo ti projektorji? Od kod črpa ta projektor TV signal? Na kak princip deluje? A se tv antena enostavno vtakne v projektor ali..? Zanima me tudi na koliko metrov more bit zadeva montirana da je slika optimalna?

Hvala
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Caki caki, po tej logiki bi jst za razdaljo 3 metrov potreboval 70" da bi popolnoma uzival v prednosti 1080p?
bonk.gif


 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Mene sam zanima kako bos ti na 1,5 metra sploh ujel cel 37" zaslon. Me prav zanima kdo ima 75" diagonalo za gledanje s treh metrov. Ce hoces uzivat v 720p na treh metrih je treba met 50" zaslon? In pol so vsi na forumu bebci ker kupujejo tadrage 40-42" diagonale? Bi lahko kupili nek pocen 720p LCD ker itak ne opazijo razlike?

Lej ne vem, sem laik na tem podrocju. Sam po tvojih besedah je isti [censored] kupit LG/Samsung za 600EUR namesto Phillipsa za 3x ceno, ce ga mislis gledat na 3-5 metrov?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
360
83
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Mene sam zanima kako bos ti na 1,5 metra sploh ujel cel 37" zaslon. Me prav zanima kdo ima 75" diagonalo za gledanje s treh metrov. Ce hoces uzivat v 720p na treh metrih je treba met 50" zaslon? In pol so vsi na forumu bebci ker kupujejo tadrage 40-42" diagonale? Bi lahko kupili nek pocen 720p LCD ker itak ne opazijo razlike?

Lej ne vem, sem laik na tem podrocju. Sam po tvojih besedah je isti [censored] kupit LG/Samsung za 600EUR namesto Phillipsa za 3x ceno, ce ga mislis gledat na 3-5 metrov?

Na cca. 1.7m "lovim" cel 46". Za SD DVD in IPTV se pa na kaka 2 m premaknem, ker je bljiže preveč kockic.

Razlika med 720p in 1080p na večji razdalji dejansko ni vidna. Za SD signal pa je praktično vseeno kakšna je ločljivost ekrana saj je vhodna ločljivost nižja od fizične panela. A 720p pomoje nima več smisla kupovat razen za poročila in reklame gledat, ker HD vsebine prihajajo. Čez čas bo pa žal, da je ekran le 720p.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
kulll 40 inčev z 1,5 metra (še malo manj) !

(a piše za kako dioptrijo je tole mišljeno?
bonk.gif
)

ne vem no...iz CRT.-jev kjer je veljajlo pravilo diagonala ekrana krat 5..smo prišli na diagonala ekrana krat 1,5.

Me zanima kdo bo sposoben dnevno po par ur gledati v ekran s take razdalje!
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Na linku so cinema feeling standardi in to je pač tako, če hočeš met optimalen kino feeling doma brez projektorja.

Seveda pa mi gledamo na TVju pač...TV in ne samo serije in filme v HD kvaliteti kot amerikaninosi in japončki, tako da za nas veljajo "drugačna" pravila in to veliko bolj skromna oz. niti nočemo met kino feelinga ob gledanju vremena by Trontelj na poptv.
grin1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
360
83
Kot mulc pa sem se pred davnimi časi ponavadi utaboril neposredno pred omaro dokler me niso dobesedno stran odvlekli... Včasih so nas mame od ekrana podile zaradi sevanja.

S temle člankom se v celoti strinjam in tudi v praksi sem preden sem ga našal postopal zelo podobno. Okulisti pravijo, da očal ne rabim.

V miru si poglej kak Blu-ray in navaden filem na solidnem ekranu. Boš kmalu ugotovil, da se boš zelo bljizu spravil. Kdor bere podnapise ga v začetku res malo moti. Samo, če bereš ali sploh gledaš sliko? Sploh kaj vidiš od FHD detajlov?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
res pa je da naša 3 letna mala gleda TV iz 30 cm - prej 70 cm CRT-ja, zdaj pa 95 cm LCD
hysterical-1.gif


(uživa v 'cinema view'
smile-1.gif
)


(saj jo na trenutke odvlečem stran pa je tako spet nazaj)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
grin1.gif


fotr je nabavil TV v nulo (na obstoječe stanje)...ženi sploh ni bilo jasno kje sem takega našel 'da paše v luknjo'

(da ne bi?...moj (TV) paše v vsako...hahaha)

hm....sem šel izven teme