Krivulje TČ

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Nič ni narobe, vsak se sam odloča.

A načeloma se priporoča za spanje nižja temperatura, kot drugje.

1) Človeško telo naj bi bolje spalo pri nižji temperaturi,
2) v kolikor je v spalnici nižja temperatura to posledično pomeni višjo relativno vlago, kar je dobrodošlo pri zimskem suhem zraku
Pri prezračevanju brez entalpijske kocke si z vlago zelo nizko, večji del zime tam v rangu 30%. Tudi če znižam temperaturo se to ne bo bistveno poznalo v višji relativni vlagi.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Eno vprašanje... Opažam, da imam porabo plina konkretno višjo kot preteklo sezono... S tem, da je cel november zunaj zelo toplo...

Nastavitve peči so enake, glede na parametre bi naj talno sploh ne delalo, ampak kar gledam peč, zadnje dni nikoli ne pade voda v talnem pod 32 stopinj. Ko opazujem peč ni vidno, da bi se segrevala voda za ogrevanje, zgolj sanitarna...

Gre se za plinsko peč Beretta, talno ogrevanje. Kaj naj sploh iščem, da je narobe, če sploh kaj je?
 
Eno vprašanje... Opažam, da imam porabo plina konkretno višjo kot preteklo sezono... S tem, da je cel november zunaj zelo toplo...

Nastavitve peči so enake, glede na parametre bi naj talno sploh ne delalo, ampak kar gledam peč, zadnje dni nikoli ne pade voda v talnem pod 32 stopinj. Ko opazujem peč ni vidno, da bi se segrevala voda za ogrevanje, zgolj sanitarna...

Gre se za plinsko peč Beretta, talno ogrevanje. Kaj naj sploh iščem, da je narobe, če sploh kaj je?

greješ tudi sanitarno vodo? števec za plin je okej? peč, servis, dimnikar (sploh meritev plinov bi znala kaj pojasniti) gorilec? Plin je kakšen? zemljski utekočinjen? lahk je plin tud slabše kakovosti (manj energetsko bogat)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Ador

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
greješ tudi sanitarno vodo? števec za plin je okej? peč, servis, dimnikar (sploh meritev plinov bi znala kaj pojasniti) gorilec? Plin je kakšen? zemljski utekočinjen? lahk je plin tud slabše kakovosti (manj energetsko bogat)
Sam sem kupil novo plinsko peč (bojler Vaillant) ker se mi je stara večkrat ugašala, čistil šobo, klical servis...... To je trajalo cca 10 let. Ko je bila nova peč zmontirana je prišel mojster da jo bo dal v pogon.... Se muči in muči pa ne dela kot bi bilo treba. Pokliče Energetiko in pove da števec ne prepušča dovolj zemeljskega plina. Ni minilo 25 minut in dežurna plinarja sta bila pred stanovanjem..... Verjetno bi še danes imel staro peč če bi bil števec izpraven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
greješ tudi sanitarno vodo? števec za plin je okej? peč, servis, dimnikar (sploh meritev plinov bi znala kaj pojasniti) gorilec? Plin je kakšen? zemljski utekočinjen? lahk je plin tud slabše kakovosti (manj energetsko bogat)

Greje tudi sanirarno ja. Peč servisiram redno, dimnikar pride žal tudi :) Vse B.P.

Je pa mestni plin.

recimo. glede na krivuljo bi morala biti voda v ceveh 25, ampak po displayu pod 32 ne pade, grelec pa kar sem gledal segreva samo sanitarno vodo. ko preklopi nazaj na ogrevanje, pada proti 32...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Pa da ne bo pomote... Stanovanje je toplo, sistem očitno dela, samo glede na zunanje temperature mi ne gre v glavo poraba plina... Sploh glede na pretekla leta... Recimo 30+% višja poraba kot lani isti čas...
 
Pa da ne bo pomote... Stanovanje je toplo, sistem očitno dela, samo glede na zunanje temperature mi ne gre v glavo poraba plina... Sploh glede na pretekla leta... Recimo 30+% višja poraba kot lani isti čas...

skopi vse skup in glej če se števec vrti...če kje ne spušča, če kdo plina ne krade it.... drugače vpraši še kakega soseda kaok je s porabo pri njih pa plinarno če so kaj s plinom čarali..ne moreš met tolk večje porabe plina ob istih pogojih. Edin če maš res ful vodnega kamna v bojlerju kar pa dvomim
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
skopi vse skup in glej če se števec vrti...če kje ne spušča, če kdo plina ne krade it.... drugače vpraši še kakega soseda kaok je s porabo pri njih pa plinarno če so kaj s plinom čarali..ne moreš met tolk večje porabe plina ob istih pogojih. Edin če maš res ful vodnega kamna v bojlerju kar pa dvomim

Sem naredil zjutraj, porabe praktično ni bilo...

Edino kar je, da se spodnji sosed menja in je prostor prazen. Razn kar sedaj zadnje 14 dni grejejo s klimo. Ampak, da bi zaradi tega pri meni bila po ceveh tako topla voda skorajda ne verjamem...

PS: še vedno imam manjšo porabo kot sosedje...


BTW: bi bilo možno, da je plinarna spremenila "kaloričnost" dobavljenega plina?
 
Sem naredil zjutraj, porabe praktično ni bilo...

Edino kar je, da se spodnji sosed menja in je prostor prazen. Razn kar sedaj zadnje 14 dni grejejo s klimo. Ampak, da bi zaradi tega pri meni bila po ceveh tako topla voda skorajda ne verjamem...

PS: še vedno imam manjšo porabo kot sosedje...

uf zna biti vzrok tule....na kolk ma naštimano klimo? kako pogosto klima dela? Izolacije med ploščami verjetno ni.
 
Nimam pojma kako je narejeno, samo glede na celoten objekt mora biti pomoje OK. No saj naj bi po NL salon začel delovat, bomo vidli, kaj bo.
točno tklo..počak da zadeva zaživi, potem ko bo enkrat v njej življenje, bodo drugi pogoji, druge temp in če boš še takrat imel nenavadno večjo porabbo je vzrok pri tebi. PS a števc je okej? da števc ne laže.....