Krivulje TČ

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Se pravi imate v različnih sobah različno temperaturo? Potem ko odpreš vrata imaš prepih, ker se zrak začne pretakat? Jaz imam povsod polno odprte radiatorje pa pustim da TČ štela, notri je okoli 22 povsod pa je (mal variira po prostorih ampak en tako da bi bilo več kot stopinjo). Krivuljo če je treba popravim na micki gor/dol, ampak to je mogoče 2x na leto, če se temp. naglo spremeni in bi rad malce pospešil kompenzacijo.
 

B81

22. jul 2007
34.610
9.037
113
Ima kdo izkušnje z nastavljanjem krivulje v primeru, da lahko nastavljaš krivuljo ogrevalnega kroga in krivuljo v zalogovniku?
za krivuljo ogrevanjega kroga:

Poglej priponko 75992

in za krivuljo zalogovnika:
Poglej priponko 75993
Kaj se dejansko naredi v sistemu, če prestavljaš nastavitve eneg, oziroma drugega?
Jaz sem nastavil in pustil. Nimam pojma, kako dela. Je pa ponoči laufala, čeprav je ponoči na 21st. nastavljeno po urniku, in ne bi smela laufat, ker je v prostoru več. Tak da to brezveze, kakeri kronoterm imaš? Zgleda kot KT-3
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Imam ADAPT 0416. Saj tudi meni dela prbližno tako kot mora, samo vseeno me zanima, kako zadeva deluje. Krivuljo sem nastavljal pri ogrevalnem krogu, za zalogovnik sem nastavitve videl šele pred kratkim.
 

B81

22. jul 2007
34.610
9.037
113
Isto... niti ne razumem tega prav. Imam urnik, nastavljen čas delovanja in stopinje in to je to. V obeh primerih je notri enaka temperatura.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
Verjetno zavisi cemu je namenjen ta tvoj zalogovnik. V kolikor se uoorablja za sanitarno vodo potem ne rabiš nobene krivulje. TČ določiš ori kazeri temperafuri se naj vklopi (npr. ko pade voda na 40 stopinj) in pri kateri se izklopi (nor 45 stopinj).
Če bi bil ta zalovnik (oz. je) namenjen kot zaloga vode za radiatorje, potem pa bi ta krivulja (temp. vode v odvisnosti od temp zunanjega zraka) imela pomen.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Zalogovnik za katerega sem prilepil nastavitve je za radiatorje in defroste.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.634
230
113
kako se TC uredi, ce je v prostoru se drug vir gretja?

mi imamo radiatorje in tc. pa tkole zvecer zakurimo en gaspercek. termostat valda misli, da je prevroce in tc nic ne greje. in potem seveda tudi drugje nic ne greje. in pol ko se neha kurit, spet zalaufa in more spet segret vso to vodo...
 

B81

22. jul 2007
34.610
9.037
113
kako se TC uredi, ce je v prostoru se drug vir gretja?

mi imamo radiatorje in tc. pa tkole zvecer zakurimo en gaspercek. termostat valda misli, da je prevroce in tc nic ne greje. in potem seveda tudi drugje nic ne greje. in pol ko se neha kurit, spet zalaufa in more spet segret vso to vodo...
Termostat bi moral IMO bit v prostoru, ki je najmanj prehoden in drzi konstantno temperaturo, in koliko je tam, je v celi hisi (ce se ne odpira za brezveze). Nastavljeno + 1 st. vec, ker se drugi prostori pac odpirajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
kako se TC uredi, ce je v prostoru se drug vir gretja?

mi imamo radiatorje in tc. pa tkole zvecer zakurimo en gaspercek. termostat valda misli, da je prevroce in tc nic ne greje. in potem seveda tudi drugje nic ne greje. in pol ko se neha kurit, spet zalaufa in more spet segret vso to vodo...
Tipalo temperature prestavi al pa uporabi shemo, ki ga ne rabi.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
545
32
28
kako se TC uredi, ce je v prostoru se drug vir gretja?

mi imamo radiatorje in tc. pa tkole zvecer zakurimo en gaspercek. termostat valda misli, da je prevroce in tc nic ne greje. in potem seveda tudi drugje nic ne greje. in pol ko se neha kurit, spet zalaufa in more spet segret vso to vodo...
Poglej v nastavitve termostata, če ima mogoče način "kamin".
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
Kronoterm TC
Prva slika - mi je jasno - v prostoru zelim imet 21.7 stopinj (v tem prostoru mam tud “termostat”). Zadeva na radiator spila.
Krivulje recimo da mam nastavljene - za radiator in talno.. bom korigiral ko bo mraz pritiskal - zaenkrat smo na toplem.

“Bega me” - kaj je potem “30” pri talnem? Kolk hocem imet stopinj tam ? Al kolk toplo vodo naj mi siba v cevi (cemu potem krivulje?)?
Talno bi rad da mi laufa “skoz” - se mi zdi bolj smotrno kot pa da jo vklaplja in izklaplja.. kako to dosezem?
 

Priponke

  • IMG_6279.jpeg
    IMG_6279.jpeg
    214,2 KB · Ogledi: 21
  • IMG_6281.png
    IMG_6281.png
    968,9 KB · Ogledi: 21
  • IMG_6280.jpeg
    IMG_6280.jpeg
    218,1 KB · Ogledi: 21
  • IMG_6282.png
    IMG_6282.png
    903,2 KB · Ogledi: 24

B81

22. jul 2007
34.610
9.037
113
Imas opcijo vklopa cirkulacije vode za talno? drugače daš na 30 stopinj in probaj imet na ON, ne AUTO.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

B81

22. jul 2007
34.610
9.037
113
Stopinje vode, razen če obstaja termostat za tla, kot imaš termostat za prostor, kjer imaš KT2 :D

Nimam talnega in nimam te opcije (adapt). Pri meni pri vklopu vremenske krivulje dela tudi ponoči, ko sem imel izklopljeno med 23. in 4. uro in zdaj porabi več elektrike, ostalo pa je vse enako, tako da sem izklopil.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Se pravi imate v različnih sobah različno temperaturo? Potem ko odpreš vrata imaš prepih, ker se zrak začne pretakat? Jaz imam povsod polno odprte radiatorje pa pustim da TČ štela, notri je okoli 22 povsod pa je (mal variira po prostorih ampak en tako da bi bilo več kot stopinjo). Krivuljo če je treba popravim na micki gor/dol, ampak to je mogoče 2x na leto, če se temp. naglo spremeni in bi rad malce pospešil kompenzacijo.
Ti imaš enako temperaturo v kopalnici in spalnici? :rolleyes:
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Kaj pa je s tem narobe? Mi imamo povsod cca. 24 stopinj.
Sicer čisto subjektivno, samo ne vem kako lahko živite še manj pa spite na taki temperaturi. Vodna postelja nastavljena na 20c?

Drugače (prev)isoka temperatura pozimi je dokazano povezana z boleznimi zunanjega krvožilja, konkretno recimo krčne žile pa razne bolezni kapilar ipd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sokol in sad

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Kaj pa je s tem narobe?

Nič ni narobe, vsak se sam odloča.

A načeloma se priporoča za spanje nižja temperatura, kot drugje.

1) Človeško telo naj bi bolje spalo pri nižji temperaturi,
2) v kolikor je v spalnici nižja temperatura to posledično pomeni višjo relativno vlago, kar je dobrodošlo pri zimskem suhem zraku
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad