Krivulje TČ

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
A za kak pulover gor, ko vam je hladno in dol, ko vam je vroče pa noče nihče več slišat... Namerno napisal pulover(puli) in ne debelo jopco in dolge gate...
Sem 1x to moji predlagal, ker meni je logično da če je pri 22 meni prevroče, njej pa prehladno, da se ona obleče, sam se bolj slečit ne morem . Odgovor je bil "a zdej bom pa po hiši oblečena v dolge rokave hodila?!?? Veš to me ovira pri gibanju, delu, nisem na komot!"
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.603
8.930
113
Sem 1x to moji predlagal, ker meni je logično da če je pri 22 meni prevroče, njej pa prehladno, da se ona obleče, sam se bolj slečit ne morem . Odgovor je bil "a zdej bom pa po hiši oblečena v dolge rokave hodila?!?? Veš to me ovira pri gibanju, delu, nisem na komot!"
Včas smo na žurkah gretje nažgal, da so se babe slačit začele, ti se pa pritožuješ ;)
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Ador

badboybk

Pripravnik
7. mar 2015
69
11
8
Sem 1x to moji predlagal, ker meni je logično da če je pri 22 meni prevroče, njej pa prehladno, da se ona obleče, sam se bolj slečit ne morem . Odgovor je bil "a zdej bom pa po hiši oblečena v dolge rokave hodila?!?? Veš to me ovira pri gibanju, delu, nisem na komot!"
A ti živiš z mojo ženo? :D:D
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Še en namig. Ne pozabi na zvezek in svinčnik. Ko delaš spremembo si stanje zabeleži. Pa zapiši si kakšno je zunaj vreme sonce/oblačno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.477
9.200
113
imamo sladke skrbi. V belgiji fura povprečna družina 18 19 pozimi, ker je energija tolk draga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla
27. jan 2022
4.801
1.738
113
imamo sladke skrbi. V belgiji fura povprečna družina 18 19 pozimi, ker je energija tolk draga.
Saj verjetno ni samo to.

Včasih smo imeli pozimi 20° max. 21°, pa trenerko smo si oblekli ali pa pulover, pa zvečer smo se pred TV z deko pokrili po nogah.
Zdaj pa je nekdo pisal da je normalno da si v kratkih rokavih - verjetno tudi v kratkih hlačah pozimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
to sta bila tudi 2 svetova včasih. v bajtah so zmrzovali. greli čez dan dnevno, ostali so vrata od sob odpirali, da bi kaj toplote notri zašlo. Ponoči vse ugasnjeno. Mi v blokih smo imeli radiatorje na ful, ko je bila savna, smo pa okna odprli. Oboje se sedaj spreminja. Z izolacijo hiš in tudi, ko pride do gradnje, z zmanjševanjem hiš, jo je segreti zdaj misija mogoče in ne nemogoče. Prej je bilo res, kot da bi skozi okno metal. po stanovanjih pa zdaj tudi ni več kolektivnega gretja, vsak svoje kalorimetre pa naviraj, če hočeš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in sajkek
27. jan 2022
4.801
1.738
113
to sta bila tudi 2 svetova včasih. v bajtah so zmrzovali. greli čez dan dnevno, ostali so vrata od sob odpirali, da bi kaj toplote notri zašlo. Ponoči vse ugasnjeno. Mi v blokih smo imeli radiatorje na ful, ko je bila savna, smo pa okna odprli. Oboje se sedaj spreminja. Z izolacijo hiš in tudi, ko pride do gradnje, z zmanjševanjem hiš, jo je segreti zdaj misija mogoče in ne nemogoče. Prej je bilo res, kot da bi skozi okno metal. po stanovanjih pa zdaj tudi ni več kolektivnega gretja, vsak svoje kalorimetre pa naviraj, če hočeš.
Žal je tudi s kalorimetri nekih 40% neodvisnih od tvojega pripiranja radiatorjev.

Sem bil prej v bloku in takih strašno visokih temperatur nikoli nismo imeli, je pa res, da je vsak "luftal" po pol dneva in se ni sekiral, ker se je itak "izgubilo v integralnem proračunu". Kot sedaj tam kjer še nimajo vode na števce in se plačuje po osebah - naj teče, itak bodo vsi čisto malo več plačali. :bonk:
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.846
2.097
113
Saj verjetno ni samo to.

Včasih smo imeli pozimi 20° max. 21°, pa trenerko smo si oblekli ali pa pulover, pa zvečer smo se pred TV z deko pokrili po nogah.
Zdaj pa je nekdo pisal da je normalno da si v kratkih rokavih - verjetno tudi v kratkih hlačah pozimi.

Verjetno prilagodiš svojim zmožnostim. To sem bil jaz, ki sem to napisal. Vejretno me ne bo konec, če namesto 350€ na leto za ogrevanje namenim po novem 550€. Ti pa zase sam veš, koliko zmoreš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Verjetno prilagodiš svojim zmožnostim. To sem bil jaz, ki sem to napisal. Vejretno me ne bo konec, če namesto 350€ na leto za ogrevanje namenim po novem 550€. Ti pa zase sam veš, koliko zmoreš.
Odgovarjal sem Sajkeku v povezavi z Belgijci. Kako si ti kuriš in kako se oblačiš mi je dejansko vseeno, je pa tvoja izjava postala kar simptomatična za trenutno stanje.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.846
2.097
113
Ja sej tko je trenutno pač splošno prepričanje, zato se elektrika lahko draži brez nekih posebnih problemov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.385
5.893
113
pri taščici
A niso lano al ldaj ze rekli da bodo kazni ce bo vec kot 2x C ogrevano....
Pa od tega ukrepa je bil najvecji ucinek to, da so tisti ki so se usklajevali nekaj casa precej zavzeto kurili med sabo, katera cifra naj bi bila na.mestu X
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Ni bilo nič treba usklajevat, ker smo ovce takoj začeli šparat in nismo pokurili niti tistega plina, ki so ga ("z muko") odkupili od amerigosov in arabcev po dupli ceni ruskega.

Tako da letos sploh ni nobene panike z zalogami plina in lahko kurimo na 3X° po želji. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: piagolo in trance0