LCD - plazma ?!?!

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Pozdravljeni!

Vem da ste imeli na forumu že verjetno 125 odprtih tem na račun "plazma feat LCD" ampak nihče ni dal nekega konktretnega odgovora! In sicer! Danes si ogledujem televizorje v Avstriji.. No in bolj kot gledam, bolj opažam da imajo plazme 2x lepše, bolj žive barve, črno je črno in ne sivo, ni tistih grdih kock na analognem signalu kot pa pri LCDjih! In ker jaz ne bi bil jaz, če ne bi vprašal grem do trgovca ki se je kar spoznal na stvari in pač vprašam kje je hakl in naj mi pove zakaj bi pa naj jaz kupil LCD, ki je dražji? No.. Gospod mi prijazno pove da so te nove plazme boljše od LCDjev, natančneje sva si ogledovala plazmo Panasonic TH-42PZ85E (FULL HD, kontrast 30.000:1, odzivni čas 0,001s itd..). Vprašam ga zakaj pa potem vsi oglašujejo tako te LCDje? Odgovor je bil da je pač izdelava plazme zelo zelo draga, da so plazme težje, da je poraba elektrike večja, skratka da se jim plazem iz stroškovnega vidika ne splača izdelovati, da je izdelava LCDjev dost cenejša in da pri nas v SLO pride LCD v poštev samo pri dobrem digitalnem signalu, katerega pa še zaenkrat pri nas ni in verjetno še dolgo ne bo. Zatrdil mi je tudi da če bo 1x pri nas primeren signal oz. če bom na plazmo priključil full hd naprave (BlueRay player, PS3 itd..), da slika ne bo nič slabša kot pa na LCD, saj je ta plazma FULL HD ter ima cel kup različnih tehnologij (Naj bi te nove plazme imele življensko dobo tudi 100.000 ur, LCD samo 60.000)! Pognal je tudi sliko na analogni signal, ter na blueray in resnično nisem vidal razloga zakaj bi kupil drag LCD, če lahko kupim cenejšo plazmo, kjer lahko na analognem signalu gledam normalno neko nogometno tekmo... No zdaj že malo bluzim... Moje vprašanje je sledeče: Kje je torej hakl pri LCDjih če sploh je, kajti vsi rinete na te LCDje, kjer je grša slika, dosti je sivin (črno ni črno) itd..?

HVALA!

Lp
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Meni je že poraba elektrike eden bistveni razlog zakaj LCD. Zraven tega se LCD-ji izboljšujejo (LED backlight) tako da bodo tudi kontrasti 10.000:1 realnost.

Pazi ta plazma ima porabe 324 W !!!. Prepričan sem da ima LCD te velikosti porabo pod 200 W. Moja 37tka ima recimo 160W porabe..

Če želiš imeti plasmo si jo pa kupi. Nihče ti je ne usporava.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
357
83
LCD zaradi načina uporabe. Primarno ga uporabljam za PC desktop z IPTV in PS3. Kaj kakovostnejšega v digitalni obliki bo pa v naš konec prej s hribov prineslo kot po tleh... Kontrast primerrljiv z plasmo. Tistih nekaj 10 % razlike se v praksi ne pozna veliko. Barve: marsikaj se da nastavit.
Poraba pri nastavitvah, ki jih uporabljam je 97W za 46" FHD. V nastavitvah za video pa 145W.

Zgoraj omenjeni Panasonic je verjetno ena najboljših izbir trenutno na trgu, če je krepko večinski signal SD oz. uporaba za TV in video. Kmalu pa pridejo še ostale letošnje novosti iz obeh taborov.

Blu-ray je 1080/24p. Važno je, da ekran pravilno obdela signal. Z risanjem vmesnih sličic vsaj kar sem gledal (ne omenjeni model) se nič ne profitira na občutku pri sliki.

Obe tehnologiji sta dozoreli. Prikažeta več kot smo sposobni zaznati in več kot je informacij v digitalnem zapisu. Drugo leto ne bo več opazno slabih izdelkov na policah, če le ne bodo zaradi cen proizvajali lanskih modelov pod drugimi imeni oz. znamkami...
 

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Je kdo že odkril kako plazmo 42'', ki bi imela vgrajen DVB-t z MPEG4 dekoderjem?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Plasma ni nikoli imela in tudi nikoli ne bo imela fiksne porabe, tako kot LCD. To jim ne omogoča sama zgradba panela. Poraba pri njih niha! Po domače, več kot je beline, večja je poraba. In na koncu je zadeva tam, tam. Res da je poraba na plasmi večja, ampak ni sile.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
To kar si ugotovil ptiči čivkajo že par let. Res pa je, da so dandanašnji LCD prišli že zelo blizu plasm po kvaliteti. Poudarek na blizu.
Recimo Philipsovi LCDji 9xxx serije so eni izmed teh.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Da mal vskočim,..torej kupujem nekaj do cca 1300 eur. Gleda se samo preko satelita in pa dvd-ji.

Nimam pa pojma kaj bi kupil. Kakšen nasvet kaj gledat da bom šel potem po štacunah,,
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
No takšne odgovore sem hotel, torej razen porabe elektrike nima nihče argumenta zakaj bi kupil LCD! Hvala! gas ti pa malo več povej kakšno velikost bi kupil, kajti če kupuješ 42" ti resnični priporočam zgornjo Panasonic plazmo za 1400€ !

Lp
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
V bistvu mi je vseen
smile-1.gif


Prostora je še za kaj več (cca 150 cm) samo, denarja ni
smile-1.gif


A ta plazma je v avstriji tolk?? kej pa ??
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Jaz imam lcd predvsem zaradi priklopa računalnika na tv, ker imajo že skoraj vsi lcd-ji v osnovi dokaj dobro resolucijo
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kako je pa z BurnIN-om pri novejših plazmah ?, če je zadeva še vedno problem se men zdi to dost pomembna zadeva, drgač pa usak nabav kar mu paše. Na našm LCD-ju je analogn signal čist zadovoljiv, sploh prenosi formule/moto gp-ja so ql k so widescreen, na kšnih tujih kanalih je pa še bolša slika, je pa slika tud odvisna od kvalitete analognega signala. Zdej barve res niso čist take kokr na plazmi, ampak črna se mi zdi čist uredu črna tko k je treba ostalo pa tud čist super za filme pa to. Zdej FullHD (1080p) filmi so pa sploh super, no sej tud 720p ni švoh, sam še vsebine mal mankajo ampak bo počas.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ma kdo kako stran z review-i v EU dobavljivih plazm?

Moram kupit nekaj za fotra.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
BurnIN bi naj bil preteklost pri teh čist novih plazmah vsaj tako so rekli, v Avstriji je draga, cca. 1800€ (Mediamarkt), sem pa na bolhi zasledil enih 5 oglasov za ceno 1400,00€ in to ne privat temveč pri firmah z računom in garancijo!

Aja XSIDE glede tvoje izjave da je slika čist zadovoljiva se mi zdi ta izjava smešna, sploh če daš ti za neko stvar 1500€ in je potem čist zadovoljiva? Za 1500€ bi jaz hoto met super sliko ne pa zadovoljivo... Drugače raje dam 500-600€ in kupim Philips CRT 32PW9551 in je to to, vrhunska slika! Sicer pa ima vsak svoj način razmišljanja in svoje kriterije tako da ne bom oporekal! Prav iz tega še ne bom kupil ne plazme in ne LCDja, ni tolko težava v denarju! Rade volje plačam ampak žal hočem za ta denar vrhunsko kvaliteto, zdaj pa če bo treba še kakšno leto počakat bomo pač počakali
smile-1.gif


Lp
 
Nazadnje urejeno:

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Hja, eni kupujejo pac LCDje tudi zato, ker se plasme zacnejo sele pri 94 cm [vkljucno z mano] .. tako pa poznam veliko folka, ki kupuje nekje do 82 cm.. in tu so samo LCDji na voljo.. Ce bi pa kupoval 94 106 ali 120 bi pa definitvno vzel plasmo..
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
BurnIn efekt je še dandanes prisoten. Proizvajalci plasm poizkušajo ta efekt izničiti s tem, da ta del pikslov, ki je podvržen določeni barv (pre)dolgo časa, softwer premika za določeno število pixlov na drugo pozicijo."Zažge" se ponavadi emblem programa na zgornjem desnem delu ekrana. Emblem je ponavadi v beli barvi - bela barva pomeni da pixel sveti 100%.
Zažgan pixel ponavadi pomeni mrtev pixel, vendar se ga tudi da rešit, seveda če ni izpostavljen predolgo časa beli barvi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Simon Vi pa si ti to 100%? Samo kot primer dam to novo Panasonic plazmo? To je veni mogoče 3 tedne! A si jo testiral? Dejansko vidal stvar na svoje oči? Ali govoriš nasplošno? Pač da je to pri novejših še vedno problem? Sicer ne trdim da ni problem ampak samo vprašam?

Lp
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
To kar sem napisal velja meddrugim tudi za Pionerjeve plasme iz t.i KURO serije. Te so pa med najboljšimi, če ne kar najboljše na svetu.
wink-1.gif

Res pa je da zenkrat še nimam informacij, kako se obnesejo najnovejše Panasonicove plasme...
smirk-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Pa saj to je to! KURO bi res naj bile najboljše ampak niso pa najnovejše! To mislim! Me pa zanima kako na teh KURO izgleda ta BurnIn efekt ali se to močno pozna ali se komaj zazna ali...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Oh cmon no.
bonk.gif
Plazme nimajo omembe vrednega burnina zdaj že nekaj let. Za burnin bi blo potrebno več kot 10ur polno osvetljenega piksla, pa še to elektronika poregla.