LCD - plazma ?!?!

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
fino bibilo datudi napišeš v kakem cenovnem razredu si gledal TV-je.

Jaz imam LCD pa je slika preko navadnega signala super, barve tudi>...tako da ne vem kaj sta točno vidva primerjala. JE pa tako (ni važno plasma ali LCD).>.malo denarja malo muzike.
Vsak si najde neke prioritete (ali pa sep sploh en ukvarja z njimi). Jaz sem enostavno gledal za LCD..se mi je zdel tudi primernejši zaradi plovico nižje porabe. Z ostalim se pa nisem pretirano ukvarjal....pač koliko boš dal namizo, toliko boš odnesel domov - precej preprosta stvar.

BluRay...pa ni več znastvena fantastika...v roku leta dni bo to 'običajen' format (v svetu DVD-jev).

Glede TV signala pa...logično, za dobro sliko rabiš dober signal...je pa že zdajšni (preko kabla) dober do te mere da uživaš v njem oz. ob gledanju.

Sem ravno pred par dnevi dobil opazko gledeslike (seveda iz ženskih ust
evil.gif


jaz sem pa mislil da je ravno to fora dobrega TV-ja
hysterical-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sej se ne, ker elektronka to prepreči, pa ne samo na plazmah za več k€.

Uglavnem...kupiš gledaš, boli te k****.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pa saj to je to! KURO bi res naj bile najboljše ampak niso pa najnovejše! To mislim! Me pa zanima kako na teh KURO izgleda ta BurnIn efekt ali se to močno pozna ali se komaj zazna ali...

BurnIn ni problem ze nekaj let.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
s kake razdalje imate pa name gledat take ekrane?

39 inčov moraš biti vsaj 5 metre stran, 42 je dobro da si vsaj 5 metrov....

50 inčov...od kje to gledaš ?? (da je gledljivo seveda).
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
360
83
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
s kake razdalje imate pa name gledat take ekrane?

39 inčov moraš biti vsaj 5 metre stran, 42 je dobro da si vsaj 5 metrov....

50 inčov...od kje to gledaš ?? (da je gledljivo seveda).

Čist zgrešen!

Za FHD je optimum nekje 1,5-1,7* diagonala oz. razdalja, s katere lahko še normalno bereš PC dektop ob privzeti velikosti pisave.
Za SD cca. 2,5 * diagonala.

Kar je več je kot bi gledal kraterje na luni.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Jaz pa 50", več se ne rabi, 42 je pa že skromna.

Kaj takega:

http://www.bolha.com/oglas2717373

Nad 1500€ ne mislim dajat.

Zopet ne bom pameten ampak meni je prodajalec v avstriji odsvetoval Philips plazmo, češ da Philips ne dela lih najboljših plazem, da so bolj za LCDje na vrhu. Svetoval mi je Pioneer ali pa Panasonica glede plazem.. Sicer pa lih nevem če dobiš v tem cenovnem segmentu 50" Panasonica ali pa Pioneera seveda govorim o novih FULL HD opcijah..

Lp

PS:. Meni je samo žal da ne delajo 82cm plazem, bi takoj nabavil kaj, 94cm mi že skoraj malo preveč mi ne gre not
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
s kake razdalje imate pa name gledat take ekrane?

39 inčov moraš biti vsaj 5 metre stran, 42 je dobro da si vsaj 5 metrov....

50 inčov...od kje to gledaš ?? (da je gledljivo seveda).

Čist zgrešen!

Za FHD je optimum nekje 1,5-1,7* diagonala oz. razdalja, s katere lahko še normalno bereš PC dektop ob privzeti velikosti pisave.
Za SD cca. 2,5 * diagonala.

Kar je več je kot bi gledal kraterje na luni.

Pri gledanju tenisa bi te pošteno bolel vrat če bi gledal na razdalji 1,5 diagonale.
grin1.gif


Jaz gledam 94cm diagonalo na razdalji 3-4 metre in sem mnenja da večje diagonale verjetno nebi kupil. Ajde mogoče 102cm ampak to je pa plafon.

Se pravi pri moji razdalji gledanja bi po tej teoriji rabil tv z 2m diagonale
bonk.gif
Potem bi pa kot sova hodil po svetu z podočnjaki in krvavimi očmi.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Pravilno ti je svetoval. Philips je pri vrhu na področju LCD-jev pri plazmah pa je na prvem mestu Pioneer nato pa Panasonic. Seveda pa je panasonic mnogo cenejši.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
360
83
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
s kake razdalje imate pa name gledat take ekrane?

39 inčov moraš biti vsaj 5 metre stran, 42 je dobro da si vsaj 5 metrov....

50 inčov...od kje to gledaš ?? (da je gledljivo seveda).

Čist zgrešen!

Za FHD je optimum nekje 1,5-1,7* diagonala oz. razdalja, s katere lahko še normalno bereš PC dektop ob privzeti velikosti pisave.
Za SD cca. 2,5 * diagonala.

Kar je več je kot bi gledal kraterje na luni.

Pri gledanju tenisa bi te pošteno bolel vrat če bi gledal na razdalji 1,5 diagonale.
grin1.gif


Jaz gledam 94cm diagonalo na razdalji 3-4 metre in sem mnenja da večje diagonale verjetno nebi kupil. Ajde mogoče 102cm ampak to je pa plafon.

Se pravi pri moji razdalji gledanja bi po tej teoriji rabil tv z 2m diagonale
bonk.gif
Potem bi pa kot sova hodil po svetu z podočnjaki in krvavimi očmi.

Nak. Fizika in sposobnost našega zaznavanja pravi to. Le zakaj si kupil 6mio pikslov, če pa na vsake 4 ali 8 le še enga (gručo) vidiš?

Podočnjaki. Zakaj? Ekran je treba nastavit skladno z okolico oz. primerno osvetlit okolico. Ne sme biti ne presvetel ne pretemen. Cifre proizvajalcev glede kontrastov postajajo za prakso nepomembne. So že bljizu meje zaznavanja. No edino pri skoraj direktni svetlobi je še morda uporabno celotno kontrastno razmerje. Za oči je pa v nekaterih situacijah boljše, če črna tudi ni čisto prava črna (res komaj zaznavno v popolni temi).

Ob pravilni namestitvi se iz cca. 1,7 m v pogled popolnoma zajame 46".

Probaj 1,7*diagonala z Blu-ray oz. 1080p HD.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
dnevna ima 6 metrov..dobrih. tv je na eni steni, za kavčem je prehod na drugi strani..se pravi 5 m. pa oči že mal nagajajo, špeglov za avto, špeglov za šiht, špeglov za pc doma, špeglov za tv pa ne bom mel.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Imam 42" lcd in glavo imam 2.2m stran pa se mi zdi, da bi lahko imel še večjo diagonalo.
Sploh pri visokih ločljivostih...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Uf...50" bo foter mel na 4m oz. 6m+, jaz pa bom za cca. 4.5m sigurno kupil 50".

Čez bo pa sedel še projektor, pri katerem bo pa 2m slika al pa več.
cheer.gif


Kar se pa tiče Philips 50PFP5532D, sem se pa že premislil....ni ravno biser, tudi za ugodno ceno. Pioneer je predrag, panasonic si bom pa naslednje ogledal....in Hitachi.
grims-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pa saj to je to! KURO bi res naj bile najboljše ampak niso pa najnovejše! To mislim! Me pa zanima kako na teh KURO izgleda ta BurnIn efekt ali se to močno pozna ali se komaj zazna ali...

BurnIn ni problem ze nekaj let.

Zažgan pixel je problem že od začetka plasm in je še vedno prisoten. Se mi je že zgodilo...
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
360
83
Prvih nekaj 100 ur naj bi bila kriza. Nato bistveno manj nevarno. Zato pa je LCD za PC in konzole bistveno bolj zihr varianta, tudi če je uporabnik pazljiv in je te uporabe relativno malo.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
gre se za to da z očmi neprestano motaš po ekranu..torej jih sploh ne fokusiraš.

nekaj ur dnevno geldat v tak ekran...bo zanimivi videti in evdeti kaj bo na dobo par let (še malo močnejša dioptrija?
evil.gif
).