Laguna Grandtour vs. 508SW vs. C5 Tourer

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ta je neka Limited Edition, bež usnje, ogromno opreme, nima pa limiterja, kar je zame tudi velik minus, ker po mestu (in na AC v gužvi) limiter vedno uporabljam. 508sw mi vedno bolj všeč postaja ...
tongue-1.gif


pa še enkrat več se je pokazalo, kako ima Honda res vrhunski sistem za tempomat/limiter ...
tongue-1.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Kot kaže res ni šlo za menjalnik, je šla pa avtorju na živce šlamparija pri izdelavi itd. No, saj je pri vseh novejših avtih nekaj..
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Kot kaže res ni šlo za menjalnik, je šla pa avtorju na živce šlamparija pri izdelavi itd. No, saj je pri vseh novejših avtih nekaj..

mnjah, kaj pa vem ... pri Hondah teh stvari nisem zasledil, moram pa reči, da do sedaj vsi avti, ki sem jih testno peljal, niso bili nekaj zmahani oz. je bolj kot ne, kar se tega tiče, vse štimalo. tudi ta 508SW je izredno lepo ohranje, tudi notranjost, ki zgleda res lepo, brez nekih znamenj obrabe.
ali so te stvari porihtali v garancijskem obdobju ali pa teh problemov ni bilo ...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Kot kaže res ni šlo za menjalnik, je šla pa avtorju na živce šlamparija pri izdelavi itd. No, saj je pri vseh novejših avtih nekaj..
Zato sem jaz C5 prodal.šlampasti francozi.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
A tega, ki sem ti ga prilepil si poklical?

nisem, je izven buđeta, ni SW in je 2.0 164 varianta, bom potem raje vzel 2.0 140, če bo že ročni menjalnik ...
140 rocni so crkovali vztrajniki,meni so menjali skupaj s sklopko ze pri 65.000 prevozenih,pol je avto cukal, dokler ga nisem cipal na 164 KM. Pol je blo okej. Raje ne glej 140 KM...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sicer sem pristranski ker že sedem let vozim istega C5 Tourerja 2,0 138KM exclusive (prva serija aktualnega modela). Prevoženih 116.000km. Do sedaj menjal en amortizer in hladilnik klime. Drugega se ne spomnil. Ravnokar na servisu ker je malo puščal semering in ko so ga glih raztavili so ugotovili še solidno sklopko in dvomasni vztrajnik z luftom - menjamo vse skupaj s servisom na 120Tkm.

Suma sumarum cca tisoč evrov po sedmih letih niti ni tako slabo.

Kar pa se Pižojev tiče pa na splošno ne smem več slišat za to znamko - imam od pred kratkim izredno slabo izkušnjo z odnosom servisa in slovenskega principala.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hja McGiver, samo ti si v sedmih letih naredil 116k km, Dizzy jih bo nekaj takšnega v treh letih, sploh pa kupuje avto z že 150k km prevoženimi, tako da ... Ne vem, meni se zdi jurja kar dosti za "nov" avto ....
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
10 let starega mitshubishija. Gre ko grom. Zaenkrat. C5 se da komot iz 140 na 164 KM cipat, poraba je padla in sem jo mel tudi pod 6l na 100 km. Skoz avtocesta.tega avta ne kupuj za v mesto. Peugeot je pa enak, samo v kabini je manj odlagalisc. Jaz sem mel c5 tri leta,vecje stroske je na sreco pokrila garancija. Prodal sem ga,preden je zacelo crkovat ostalo.novi lastnik pravi,da ga zafrkava EGR, bojda so tudi šobe izven toleranc... upam sicer,da mu bo sluzil, ker je v redu decko, ampak to res ni avto za v mesto... jaz sem sel pri 30.000 km letne kilometrine raje na bencinca in ce honda dela,je ne bi menjal nikoli.pa mam prvic japonca,pa se takoj vidi. Sveta trojica bmw,audi in merkla so predragi in niso vredni tega dnarja, od evropskih bi kupil samo se skodo al pa forda, drugace pa pravega japonca (ne nissan)
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Aja.pa 1.6 motor za to kravo pozabi. Avto ma 1,7 tone, pa nisem alter dinamik.ampak preprosto to ni to.sploh pa ne glej s cukomatikom,ce se mas vsaj malo rad...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
cheer.gif

A so se tako dragi deli v Sloveniji. Kolegu jih je ored vec kot desetletjem posiljala iz USA sestra za drobiz v primerjavi s cenami pri nas.
confused-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
nimam pojma. to je tisto, ko pozabiš na izredne servise pri takem avtu, pri francozu pa sem znal kataloški cenik skoraj na pamet ...
grin1.gif