Kateri enoprostorec kot drugi avto za vožnjo otrok

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
C4 - 9 let zagotovo. C5 - 8 let, še nisem nič plačal pri 130.000, tako da se ne obremenjujem, pa mislim da nima, ker tudi DPF se nikoli ne prižge, na C4 pa kar pogosto, če dalj časa po mestu vozimo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Nimam pojma, Jerovšek dolije na rednih servisih. Gledam pa, da tankam vedno praznega.
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Pri tem PSA četvorčku: ali do drsna vrata v vseh primerih elektronska? Kaj pa bluetooth je vgrajen?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
ne in ne
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Upam da si videl da imaš 6 sedežev in ne 7. Posledično imaš tudi samo 4 in ne 5 če vzameš zadnje dva ven.
Ker če sem prav videl v srednjo vrsto ne boš zložil 3 sedeže.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Gre, samo verjetno ne s temi sedeži. Danes sem pri enem dilerju videl Phedro z sedmimi sedeži.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
ja saj so tudi take z tremi v srednji vrsti. Samo so drugačni sedeži.

Drugače pa demokedes ne kupuj tega polizdelka za kratke vožnje.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik demokedes pravi:
Zdravo,
Iščem drugi družinski avto, katerega naloga pa:
-vsakodnevna vožnja otrok v vrtec in v bližnjo službo,
-vožnja na dopuste.
Ogledujem si avte med letnikom 2007 in 2010. Glede na to, da kilometrov ne bo veliko, je lahko tudi bencinar. Ogleduje si sledeče:
Renault Espace (imam izkušnje z Renaultov 2.0 dci 150 KM motorjem, ki je zelo dober).
Peugeot 807
Lancia Phedra
Citroen C8
Fiat Ulyese.
Katerega od zgodnjih bi mi svetovali. Imate izkušenje s katerim od naštetih?

Sam sem bil pred časom pred podobno dilemo; Bencinar nujno, ker delam na leto sedaj cca 12.000 km.

Kaj sem vzel; nič od zgoraj naštetih "jam brez dna".

Vzel sem Smax-a. Zakaj? Ker zelo rad vozim. In, ko vozim, vozim tako, kot se vozi. Ti avti, ki si jih naštel so samo potujoče dnevne sobe BREZ kakršnega koli veselja do vožnje. Potujoči pleh, kjer ati poje z mamico otroške pesmice na AC pri 120kmh ( to je za te galeje optimalna hitrost za porabo ( in hrup)). To jaz nočem, nisem tak; kot rečeno, rad vozim.

In ja; Smax je EDINI od teh družinskih avtov, ki se vsaj korektno pelje. Občutek za volanom je pravi, razmerje stopalke/sedež tudi, volan dovolj direkten, podvozje te prosi za dinamično vožnjo. V glavnem avto za vozit.

Če te zanima še kaj, vprašaj. lp
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
S max je super avto, res nimaš pojma, da si v enoprostorcu. Sam vse ostalo je pa klamfanje brez osnov.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
S max je super avto, res nimaš pojma, da si v enoprostorcu. Sam vse ostalo je pa klamfanje brez osnov.

V bistvu je povedal bistvo. Ker vsi od naštetih avtov se res peljejo kot dnevna soba na kolesih. Vožnja je muka podvozje od četverčkov je od dostavnika (Jumpy, scudo, expert) Pri S-maxu je vožnja užitek in ne napor kakor pri omenjenih avtih. Mogoče bi še pogledal za kakim Galaxy-em. Meni zgleda svetlobna leta boljše kot renault espace in četvorčki. Če dobiš bencinarja si zmagal....

recimo kaj takega: klik
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik koliko pravi:[/i

V bistvu je povedal bistvo. Ker vsi od naštetih avtov se res peljejo kot dnevna soba na kolesih. Vožnja je muka podvozje od četverčkov je od dostavnika (Jumpy, scudo, expert)



Kaj ti snifaš? Našteti (jumpy...) si ne delijo nič z Eurovan2 platformo. Pri slednjih je podvozje daleč od dostavniškega, me zanima če si sploh katerega vozil.

S-Max je morda bolj "športen", ni pa primerave glede prostora, bistveno manj. Zadnji sedeži so bolj tako, pa še popolnoma brez prtljažnika ostaneš. "športen" v navednicah, ker noben enoprostorec ne more bit športen.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Citat:
Uporabnik koliko pravi:[/i

V bistvu je povedal bistvo. Ker vsi od naštetih avtov se res peljejo kot dnevna soba na kolesih. Vožnja je muka podvozje od četverčkov je od dostavnika (Jumpy, scudo, expert)



Kaj ti snifaš? Našteti (jumpy...) si ne delijo nič z Eurovan2 platformo. Pri slednjih je podvozje daleč od dostavniškega, me zanima če si sploh katerega vozil.




Ti si sploh že videl katerega od teh avtov od blizu? platforma od eurovana je ista kot od jumpy-a, scudota itd.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
S max je super avto, res nimaš pojma, da si v enoprostorcu. Sam vse ostalo je pa klamfanje brez osnov.

V bistvu je povedal bistvo. Ker vsi od naštetih avtov se res peljejo kot dnevna soba na kolesih. Vožnja je muka podvozje od četverčkov je od dostavnika (Jumpy, scudo, expert) Pri S-maxu je vožnja užitek in ne napor kakor pri omenjenih avtih. Mogoče bi še pogledal za kakim Galaxy-em. Meni zgleda svetlobna leta boljše kot renault espace in četvorčki. Če dobiš bencinarja si zmagal....

recimo kaj takega: klik

Nimaš blage veze. Kar se pa vožnje tiče ni nobena muka. Ni pa to za dirkat, to pa res. Drsna vrata pač odtehtajo. Sicer pa ne misim s fantički debatirat o družinskih avtih.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Aja, pa še to. Tist ki še ni tlačil otroka na srednji sedež v avtu na ozkem parplacu in ga potem poizkusil še pripet nima pojma kolk odtehtajo drsna vrata. Vsaj meni mnogo več kot pa da "sedi" v ovinkih. In človek rabi avto točno za to in ne za dirkat in uživat v vožnji.
Sem človek ki se je z vsemi štirimi branil enoprostorca. Ko zapreš rolo ob odhodu na morje in se s polno naloženim avtom pelješ kot s praznim šele ugotoviš kakšen bik si bil.
 
Nazadnje urejeno: