Kateri enoprostorec kot drugi avto za vožnjo otrok

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Če zapres rolo, potem že ni poln avto
wink-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ne rab bit
smile-1.gif
v temu je finta, ki je mlečnozobi fantički ne morjo še dojet.
Pelje pa 7 decov in vsa slo tekmovalna piva v Zagreb pa se mu recimo na voznih lastnostih ne pozna prav dost. Če to naložiš v povprečen avto, ki "sedi" v ovinkih rata gliser.
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
8.936
2.418
113
Hanzi, zamisli si, kako zgleda prevracanje z avtom, polnim šare, seveda z odprtim rolojem. Mini predmeti lahko postanejo projektili. Pa ni treba se ravno prevracat, navaden trk, kjer dobis v glavo fotoaparat, tablico, telefon. Evropejci imamo dve veliki neumnosti, karavane in sedaj SUV.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Aja, pa še to. Tist ki še ni tlačil otroka na srednji sedež v avtu na ozkem parplacu in ga potem poizkusil še pripet nima pojma kolk odtehtajo drsna vrata. Vsaj meni mnogo več kot pa da "sedi" v ovinkih. In človek rabi avto točno za to in ne za dirkat in uživat v vožnji.
Sem človek ki se je z vsemi štirimi branil enoprostorca. Ko zapreš rolo ob odhodu na morje in se s polno naloženim avtom pelješ kot s praznim šele ugotoviš kakšen bik si bil.
Vse to sem že delal in to z limuzino, pa se samo nasmejim enoprostorcu.
Tvoji argumenti so sicer popolnoma korektni in ZATE PRAVILNI.
Pusti pa drugim pravico, da imajo drugačne prioritete in se jim zdijo takšni avtomobili popolnoma nesprejemljivi. Recimo meni, vsekakor pa te razumem, zakaj je takšen avto tebi top.
Jaz sem recimo dal dva mala froca hkrati z limuzino popolnoma brez težav čez.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Dva gresta brez težav skozi ja, dodaj še enega v enačbo, mal premisli, pa ti bo jasno o čem govorim. Pa še enkrat, dokler ne preizkusiš ne morš vedet. Govorim iz lastnih izkušenj.

Pa pri meni se "top" v vožnji začne pri 530d, vse ostalo je zgolj približek. Pa vozim službeno že 17 let vse možno predvsem vag grupo. Zadnje leto pa Dacio, tist pa je
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Preizkusil sem že marsikaj, tako da vem.

Octavia 2 limuzina
grin1.gif
.
V glavnem: pusti nas ''bike'' pri miru, ker nas ne boš prepričal (no, vsaj mene ne), ti pa uživaj v zate najboljši izbiri.
nahrung002.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
A ti ne govorim, da sem razmišljal enako kot ti? Dej še na sredo jahača, bo hitr težava. Iz enake slike sem se pred leti sam zafrknil in moral praktično čez noč zamenjat avto za kravo, ker tist v limuzini ni zgledal ravno varno. Sm se skor zjoku. No zdej po petih letih ne dam enoprostorca več.
q
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ne vem zakaj še enkrat pišeš iste stvari, sploh pa meni.
Sem ti napisal, da te popolnoma razumem in sem vesel, da imaš sebi ustrezen avto.
Če pa hočeš mene prepričat v kravo, pa je bolje, da greš z glavo v zid butat, bo bolj produktivno.
Pa še glede varnosti: ja, otroci so v tvojem avtu zdizajniranem v začetku let 2000 definitivno bolj varni kot v moji eno generacijo mlajši kravi. Lool.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ne pišem enakih stvari. Daj v postavitev na sliki namesto sedeža na sredini še tretjega jahača. Za človeka ki se ima za poznavalca avtomobilov bi pričakoval manj trdo bučo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
In ne nočem tebe prepričat v kravo. Ne vem pa v kaj bi ti rad mene. Ti si se vtaknil vame, ne jest vate.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Jaz pa pričakujem od osebe z otroci, da zna brati in razumeti napisano. Jaz sem namreč vse pisal v mojem privat imenu in za mojo situacijo, zato si ne rabim predstavljat tvoje situacije ali pa situacije z desetimi otroki.
Nič te ne prepričujem, če boš še enkrat prebral in RAZUMEL, boš to sam ugotovil.
Zmotil me je le tvoj ponižujoč ton (mlečnozobci, itd.) do drugih, ki imajo pač drugačne prioritete.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Sej razumem, morš pa priznat da je tu gor pol stručkotov za avte, ki vozjo še od očita makine z L tablico. Vseeno pa preizkusi situacijo s še tretjim sedežem, ki uporablja obstoječi pas namesto tega, ki je na sliki. Bo hitro jasno in boš vseeno lahko komu bolje svetoval.w
 
Nazadnje urejeno:

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
smile-1.gif
Če imaš štiri med 3-15 je tudi večina enoprostorcev neuporabnih (sploh pa S-Max). Lahko daš na streho še vsaj 500l kovček, ko se gre na počitnice. Za športno vožnjo pa pač ostane namenski sub 1000kg dvosed... itak se z otroki ne vozi hitro.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Pa ne no, pa sej stisneš pa je, ne morš se s kombijem it križevga pota aveš kakšne muke ježeve so to vozit. Važn da sedi v ovinkih, pa tud če so sedeži zadi en čez druzga nametani, za na morje je pa naložen da z zadnjim odbijačem po tleh drgne.
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Zdravo,
Tole glede vozne dinamike in izbire enoprostorca nasloh...se sicer ne bi mogel bolj strinjati. Še kakšno leto nazaj sem bil zvest nasprotnik enoprostorcev oziroma zagovornik klasičnih limuzin.
V zadnjem času, pa je tudi žena kupila enoprostorca, s katerim se vedno raje vozim
Sam sem po nepotrebnem pšlačal kar nekaj kazni za prehitro vožnjo.
Skratka: zavedam se, da ta avto ne bo dirkač...ga tudi ne kupujem s tem namenom. Za vožnjo otrok v vrtec in pa občasno dopuste menim, da bo povsem ok.
Vem, da S-Max je korak pred omenjenimi, kar se vozne dinamike tiče. Sem se z S-max-om tudi prevozil daleč največ izmed omenjenih...vendar ko se vsedeš v S-max ali pa v Espace-a, je v slednjem bolj "dnevna-soba"....več elektronike..se mi zdi, da je tko vse na malo višjem nivoju, kar se sodobne tehnologije tiče (sem mogoče tudi malo nagnjen k temu).
Sem pa po drugi tudi realen...in ne bi rad kupil nečesa, kar se po potem samo kvarilo.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Preizkusil sem že marsikaj, tako da vem.

Octavia 2 limuzina
grin1.gif
.
V glavnem: pusti nas ''bike'' pri miru, ker nas ne boš prepričal (no, vsaj mene ne), ti pa uživaj v zate najboljši izbiri.
nahrung002.gif

Nekaj časa smo imeli nekaj podobnega mi, no z Alhambro ne samo, da so drsna vrata, vsak otroški sedež je toliko narazen od drugega, da se otroci lahko sami pripnejo. Seveda so že malo večji, da ni noben v lupinici, ampak zame je to največji plus enoprostorca. Da ti ni treba vedno pripenjat otrok zadaj ampak to naredijo sami.