Kateri enoprostorec kot drugi avto za vožnjo otrok

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik netko pravi:
tudi sam imam c8 že nekaj let in nekaj je tudi peugeotov v bližini tako da ravno zaradi tega lahko rečem da sto to na videz isti avtomobili, ki se pa močno razlikujejo med seboj.

moj glas gre citroenu zanj sem se odločil ko sem pregledal in preizkusil vse eurovane.

lahko razlozis kaj je razlika med c8 in 807?
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Dejstvo je, da je vsa bistvena tehnika v četverčkih popolnoma enaka. Vse razlike zunaj in znotraj so pretežno kozmetične narave.

Demokedes - vzameš bolje ohranjenega. Itak. Ogromna večina je uvoženih in pri tem vemo kako gre. Če hočeš slovenskega si avtomatsko omejen na C8/807.

Disclaimer: Lastim si Phedro že deset let. Do sedaj nobenih resnih težav.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
V kakšnem cenovnem rangu okvirno pa gledaš? 2010 je prišla ven aktualna generacija Sharana oz. Alhambre, tako da bi mogoče bilo kaj za pogledati, če seveda pride znotraj zastavljenega proračuna. Sicer bi šel moj glas za katerega od zadnjih štirih naštetih (torej ne Espace).

Glede parkiranja: karavana a la Mondeo nisem manevriral po mestu, s tavelikimi enoprostorci pa je zadeva pričakovano dokaj zoprna, dokler se je ne navadiš. Park senzorji spredaj in zadaj so tako zame obvezni.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Veliki enoprostorci so načeloma lahki in pregledni za parkirat, pa tudi senca, ki jo mečejo na tla, je manjša, kot pri limuzinah in karavanih. Sharan do 2010 je dolg le 4,63metra.
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
ZDravo,
Ja seveda bi sam raje vzel novejšega Sharana/ALhambro, vendar pa je bistveno izven mojega finančnega obsega. Meni so našteti avti zanimivi ravno zaradi relativno nizke cene, ki je bistveno nižja od VW koncerna.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici
Pa da ne boš.mislil da je prejšnja generacija VAG bulletproof.
Sam motor je še najmanj problematičen najbrž. Če si na 1.9,
 
Nazadnje urejeno:

koliko

Guru
21. avg 2007
4.235
2.075
113
SV SLO
Karkoli izbereš bo slaba izbira žal. Za zadnje 3 se ne dobi več določenih originalnih rezervnih delov. Predvsem karoserija in stekla. Proizvajalke s dvignile roke od svojih polizdelkov in to ti mora nekaj povedat.....
Espace pa edino kar kolikor toliko štima je motor ostalo pa je prav tako na nivoju ostalih treh. In pa ne mi rečt da boš za kratke vožnje nabavljal dizla pa pomožnosti takega s DPF-jem da manj onesnažuje naravo.
bonk.gif


Srečno izbiro in dober nakup.
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Zdravo,
No sej ravno zato, sem napisal, da mi je tudi bencinar ok. Sam bencinarjev praktično ni. A to da ima DPF pomeni tudi to, da je treba dodajta AdBlue?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.613
8.939
113
Citat:
Uporabnik netko pravi:
tudi sam imam c8 že nekaj let in nekaj je tudi peugeotov v bližini tako da ravno zaradi tega lahko rečem da sto to na videz isti avtomobili, ki se pa močno razlikujejo med seboj.

moj glas gre citroenu zanj sem se odločil ko sem pregledal in preizkusil vse eurovane.

Ok, pol ti veš bolje od Jerovška.
stupid-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.613
8.939
113
Citat:
Uporabnik demokedes pravi:
Zdravo,
No sej ravno zato, sem napisal, da mi je tudi bencinar ok. Sam bencinarjev praktično ni. A to da ima DPF pomeni tudi to, da je treba dodajta AdBlue?
Vzet moraš nekaj vzdrževanega pri nekom, ki ve kaj dela.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik demokedes pravi:
Zdravo,
No sej ravno zato, sem napisal, da mi je tudi bencinar ok. Sam bencinarjev praktično ni. A to da ima DPF pomeni tudi to, da je treba dodajta AdBlue?

Moj Sharan je bencinar, 4Motion pogon, a ti bo (razen, če si pravi alteraš
evil.gif
) z 200+KM verjetno premočan.
Je mesec starejši od tvoje spodnje meje, po ostalih parametrih (stanje, 2x servisna knjiga, oprema) na zgornji meji.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.613
8.939
113
Sicer ne vem kakšen sistem ma moj HDI, vem pa, da je treba dodajat aditiv.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici
Imam v spominu da so bili doloceni hdi eni izmed prvih s scr.

Zakaj za vožnjo do vrtca in šole rabimo 2t avto z 150 konji. Preberite si blog od mtl.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.915
5.189
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Sicer ne vem kakšen sistem ma moj HDI, vem pa, da je treba dodajat aditiv.

Ne ddajaš AdBlue ampak neko PSA rjavo tekočino. Rezervar je spodaj pod avtom. Pri enih se doliva, pri enih menja cel mehur.
Špricne pa to vsakič v kesl ko odpreš vratca za gorivo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mislim, da je normativ za en mehur cca 120.000 km - cena če se ne motim okoli 200€ - je že daleč nazaj ko nam ga je en kamen preribal in smo morali zamenjat cel mehur.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici
Pa saj ti scr so v določenih hdi najbrž že desetletje.
Je pa res da tega podatka na wikiju ni, vem pa da je bil ta scr omenjen v testih.
Večina ostalih je bila še brez scr. So pa ga že tlačili v tovorna vozila