Kateri enoprostorec kot drugi avto za vožnjo otrok

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Zdravo,
Iščem drugi družinski avto, katerega naloga pa:
-vsakodnevna vožnja otrok v vrtec in v bližnjo službo,
-vožnja na dopuste.
Ogledujem si avte med letnikom 2007 in 2010. Glede na to, da kilometrov ne bo veliko, je lahko tudi bencinar. Ogleduje si sledeče:
Renault Espace (imam izkušnje z Renaultov 2.0 dci 150 KM motorjem, ki je zelo dober).
Peugeot 807
Lancia Phedra
Citroen C8
Fiat Ulyese.
Katerega od zgodnjih bi mi svetovali. Imate izkušenje s katerim od naštetih?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Zadnji štirje so en in isti avto. Prednost pred Espacom so definitivno drsna vrata. Lastim si pa C8 zadnjih 6 let.
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Moj glas gre k c8 2.0 hdi motor. Zdi se mi da je od tistih 4, ki si delijo isto karoserijo najmanj problematicen. O espacu sem prebral in slisal prevec, da bi se odlocil zanj.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Tudi motorje imajo zadnje štiri identične (kljub različnim oznakam), torej razne HDI inačice iz PSA koncerna, nič od Fiata. Če jo dobiš, priporočam čimnovejšo Phedro, ker je najbolje opremljena (alkantara, itd).
2.0 motor in 6 prestav kombinacija. Če hočeš bencinarja, boš moral uvažat.
.
Prostora je pri vseh naštetih ogromno, takih enoprostorcev več ne delajo (razen če greš na kombi osnovo, tu ni bila)
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Mah ja, sej jest se teh Espace-ov tudi bojim zaradi motorjev, ki se naj bi full kvarili. Ampak jaz pa sedaj vozim enega drugega Renaulta z 2.0 dci motorjem---150 KM in ima avto 200k km, brez ene same težave. Res izključno samo redni servisi. Sej se mi zdi, da to v osnovi sploh ni Renaultov motor, pač pa Isuzu, če se ne motim. Skratka, če bi v espaceu dobil ta motor, ne vem kaj bi lahko bilo še narobe.
Morda kdo drug ve, pri novejših Espace-ih, je potem 2.0 dci še izvedenka s 173KM in 130 KM. Ali gre za podobne motorje ali za povsem druge motorje. Drugače recimo gledam tegale: http://www.avto.net/Ads/detail...20Samo%20141..., samo kaj ko ima še ta stari..."rizični" motor.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Letnik 2004, prva registeacija 2008. Torej uvozen. Verjetno zbiti kilometri. Pa 2.2 dci. Obvoz
smile-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
sedež pa sploščen kot pri 40 let staremu boeingu

vsekakor kliče po nakupu
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik netko pravi:
Moj glas gre k c8 2.0 hdi motor. Zdi se mi da je od tistih 4, ki si delijo isto karoserijo najmanj problematicen. O espacu sem prebral in slisal prevec, da bi se odlocil zanj.
Vsi avti so identični, razlika je samo v osnovni opremljenosti. Nikakor ni res, da si delijo zgolj karoserijo.
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Seveda to lahko govori samo nekdo, ki nikoli ni sedel v teh avtomobilih in ni imel opravka z njimi. Na videz ze zgleda tako, ko pogledas podrobnosti ugotovis, da so motorji in opremljenost ter posledicno tudi pocutje v teh avtomobilih zelo razlicni. Motorjev teh avtomobilih je kar nekaj razlicnih, dobrih pa zelo malo, mogoce eden ali dva.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Motorji raazlični?
https://en.wikipedia.org/wiki/Eurovans#Engines_2
Določenih (bencinskih) motorjev ni bilo v Fiatu in Lanci, ostalo pa naj bi bilo isto.
Se pa strinjam da so notranjosti in zunanjosti bolj različne kot v primeru sharan, galaxy, alhambra.
Tukaj je najbolje opremljena najbrž Lancia, najslabše pa Fiat.

Pred leti sem gledal neko Lancio, pa mislim da dotična sploh ni imela 7 sidrišč za sedeže. v drugi vrsti je imela samo dva sidrišča. Edino če mi je kaj iz glave ušlo. Lahko da je to bilo pogojeno s kakšno opremo, ker sicer sem videl tudi lancie 7 sedežne.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik netko pravi:
Seveda to lahko govori samo nekdo, ki nikoli ni sedel v teh avtomobilih in ni imel opravka z njimi. Na videz ze zgleda tako, ko pogledas podrobnosti ugotovis, da so motorji in opremljenost ter posledicno tudi pocutje v teh avtomobilih zelo razlicni. Motorjev teh avtomobilih je kar nekaj razlicnih, dobrih pa zelo malo, mogoce eden ali dva.

Ne klanfaj neumnosti no mam C8 pred bajto že šest let, kolega ma Lancio če je kje razlika je ravno v nekaterih karoserjskih kosih. 2.0 Hdi 136 konjev je prava izbira. Res pa je, da je imela Lancia v osnovnih verzijah tako opremo, kot Citroen in Peugot v konfort. Fiat pa niti ni mel konforta. Elektronika, motorji, sedeži, je vse identično, seveda je pa sedež osnovne verzije C8 drugačen od tistega v konfort.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ja, ta lancia je mela v drugi in tretji vrsti sam po dva sedeža. Za direktorje okol vozit.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
jst sm dva tedna nazaj vzel 2007 807, 2.0 bencinarja, ker so bli vsi dizli tle gor (irska) totalno uniceni notr. Elektricna vrata pa zici k se okol obrnejo so zakon.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
jst sm dva tedna nazaj vzel 2007 807, 2.0 bencinarja, ker so bli vsi dizli tle gor (irska) totalno uniceni notr. Elektricna vrata pa zici k se okol obrnejo so zakon.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
jst sm dva tedna nazaj vzel 2007 807, 2.0 bencinarja, ker so bli vsi dizli tle gor (irska) totalno uniceni notr (pregledu sm precej evrovanov 2, vsi isti problemi z zici in odpadajoco plastiko povsod). Elektricna vrata pa zici k se okol obrnejo so zakon. So pa te avtomobili tle gor smesno poceni, za 2007 sm dou 1.8k in je med drazjimi k se prodajajo. Placa ogromn, tko da za namen k ga ma (mikro kamper za kajtat pa ksni tripi po evropu) bo cist zakon.
 
Nazadnje urejeno:

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Citat:
Uporabnik demokedes pravi:
Mah ja, sej jest se teh Espace-ov tudi bojim zaradi motorjev, ki se naj bi full kvarili. Ampak jaz pa sedaj vozim enega drugega Renaulta z 2.0 dci motorjem---150 KM in ima avto 200k km, brez ene same težave. Res izključno samo redni servisi. Sej se mi zdi, da to v osnovi sploh ni Renaultov motor, pač pa Isuzu, če se ne motim. Skratka, če bi v espaceu dobil ta motor, ne vem kaj bi lahko bilo še narobe.
Morda kdo drug ve, pri novejših Espace-ih, je potem 2.0 dci še izvedenka s 173KM in 130 KM. Ali gre za podobne motorje ali za povsem druge motorje. Drugače recimo gledam tegale: http://www.avto.net/Ads/detail...20Samo%20141..., samo kaj ko ima še ta stari..."rizični" motor.

2.2 dci in 3.0 dci (siuzu) samo obvoz. 2.0 dci je nissan-renault motor in je edini OK za espaca. Poleg 3.5 V6 seveda.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
tudi sam imam c8 že nekaj let in nekaj je tudi peugeotov v bližini tako da ravno zaradi tega lahko rečem da sto to na videz isti avtomobili, ki se pa močno razlikujejo med seboj.

moj glas gre citroenu zanj sem se odločil ko sem pregledal in preizkusil vse eurovane.
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Še eno čist splošno vprašanje glede teh enoprostorcev. Po zunanjih merah (širina, dolžina) so podobnio kot naprimer Ford mondo in ta klasa. Notri ima pa bistveno več prostora. Kaj pa v praksi za parkiranje? Ali bom imel recimo z Espace-om (ne Grand) več težav z manevriranjem v mestu kot npr. z Mondeom-om ali enako?
Še glede 2.0 motorjev renaultovih? Ali sta 130 konjska in 173 konjska različica v osnovi enak motor kot 150 km ali gre za drugo zasnovo?