Laguna Grandtour vs. 508SW vs. C5 Tourer

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
467716-post_slo.gif


Tako je.

@cizy: BC laže od pol litra do litra, relevanten je izračun dejanske porabe "na roke".
Npr. z BMW-jem 320d sem lahko dosegal realno porabo 5,8 litra edino na daljše relacije pri hitrostih okoli 120km/h na AC oziroma po regionalkah s konstantno hitrostjo okoli 90 km/h.
Pri malce hitrejši vožnji v kombinaciji z več lokalne in manj relacije je bila poraba takoj od 6,5 do 7litrov, kadar se je vozilo le lokalno tudi pol litra več. To so dejstva. Porabo okoli 5 litrov lahko pri avtih ki jih izbira IMHO le sanja.

In ja, dizzy, pri vsakem rabljenem dizlarju moraš imeti vsaj jurja do dva na lagerju, sploh pri takšnih z veliko prevoženimi km in ne 100% znano zgodovino.
wink-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Vem da bc laže, spritmonitor.de pa ne laže. In če imajo nemci s takšnim avtom povprečno 6.18, je lahko pri nas tudi takšna oz. še nekoliko nižja, glede na hitrosti na njihovih avtocestah in na naših.

Če se ne motim imaš ti E46? To pač ni realna primerjava, ker gre za zastarel avto. E90 in F30 zagotovo porabita manj kot E46, in to pri večji moči, sploh pa kakšen EfficientDynamics...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Porabe pri 200 pac ne mores pričakovati 5 litrov. (z letalom baje mozna).
Ce pa voziš malo s pametjo in v toku prometa in predpisov in brez sunkovitih zaviranj, pa verjamem da se da spraviti na 6 litrov marsikaj. Tudi 10 let starega sharana s cetrt+ mio km. Pa ne po bc, ampak poraba.com. Bc mi laze do enega litra (sedaj pozimi ko webasto nonstop laufa med vožnjo).
Nedeljska voznja precej v" kolonah" pa sem imel po bc rekord 4,5. Je pa res da je bila samo ljubljanska vzhodna obvoznica od AC v igri in da je bila povprecna 59kmh al koliko ze.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ne, nimam (več) e46, res pa pišem ravno o porabi 320d Touring FL, ki sem ga imel precej dolgo in je imel, kljub po tvoje "zastareli tehnologiji" za 1580kg izredno nizko porabo in dobre performanse.
Seveda e90 in F30/31 porabita manj, vendar tu ni debata o tem, sploh pa kljub super duper novim tehnologijam in motorjem, razlika ni večja od dobrega litra v prid novim.

Dejstvo je, da so avti, ki jih op gleda težke krave, kjer poraba z mlinčki pod pokrovom vseeno ne bo tako nizka. Res so na spritmonitor.de porabe za omenjene avte precej nizke, vendar za naše razmere nekako niso relevantne.
wink-1.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Povprečna poraba za avto ki sem ga omenjal (508 2.0 164hp), je po na spritmonitor.de 6.2l, pa vsi vemo, da so v nemčiji hitrosti na avtocestah malo višje kot pri nas. Tako da se mi ta 5.7 zdi kar realna za naše razmere, Passat s 4 motion porabi cca 0.5l več od navadnega.

508 164 PS avtomatik poraba 6,91 l/100 km , s tem da so vključeni še 4 zapisi s hibridnim pogonom, če te odšteješ dobiš povprečje 7,07 l/100 km.

Kot sem že enkrat v tej temi omenil, če je želja po rabljenem avtomatiku potem je daleč najboljša varianta Toyotin hibrid (Auris, Prius).

Če je želja najcenejša vožnja potem 1.5 dci, 1.6 HDi, 1.6 TDI ... z ročnim menjalnikom.

Močnejši motorji in avtomatiki bodo bistveno dražji (sicer tudi boljši) kot trenutni Civic na bencin.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Jaz sem govoril za ročni menjalnik, in tam je poraba takšna kot sem jo napisal.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Res so na spritmonitor.de porabe za omenjene avte precej nizke, vendar za naše razmere nekako niso relevantne.
wink-1.gif

Zakaj ne? Še vsak avto mi je porabil okoli povprečja na spritmonitor.de, oz. prej manj kot pa več, s tem da imam po nemčiji vedno višjo porabo kot pri nas.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
ej mimgrede, a ste vsi taki picajzli tut pr kruhu, mleku, kromperju, čebuli, solati, salami, spodnih gatah, puloverju, tašči in sevede peru? a tut pr vsem tem gledate na 0,13 evra? ne me fakin jebat. po teh forah bi mogu furt pit milbono, jest kruh od učer, piknt tastar kromper, jest ofucano solato, met usrane gate, zamazan pulover, gledat iber preveč cajta taščo
shocked-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Res so na spritmonitor.de porabe za omenjene avte precej nizke, vendar za naše razmere nekako niso relevantne.
wink-1.gif

Zakaj ne? Še vsak avto mi je porabil okoli povprečja na spritmonitor.de, oz. prej manj kot pa več, s tem da imam po nemčiji vedno višjo porabo kot pri nas.

Dizzy si želi avtomat, ne vem zakaj na spritmonitor gledaš porabo pri avtih z ročnim? Zakaj niso najbolj relevantne? Poraba je najbolj odvisna od načina vožnje in terena kjer se voziš - če se večinoma po ravninah in delaš dolge relacije v enem kosu pri zmerni hitrosti ni problema, če pa so konstantno v igri večji vzponi, se računica takoj podre ...
Torej, glede na to da op gleda avtomatike, lahko takšno porabo (kot si jo ti izbrskal za ročni menjalnik) le sanja, ker ne gleda zadnjih generacij BMW-jev kjer je poraba z avtomatom še celo nižja.
Pa tudi če bo razlika v porabi liter do dva, mora vseeno računati na redne oziroma izredne stroške, ki se bodo pri avtih s 150k km+ prej ali slej pojavili.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Sem spregledal v prvem postu da je avtomat pogoj , sem mislil, da je zgolj želja.

V vseh mojih primerih in v primerih znancev ter prijateljev, je poraba po spritmonitor.de še kako relevantna (govorim seveda za nek mešan režim vožnje). Pa tudi sodeč po tvojem primeru je relevantna (kar si zapisal o porabi E46 320d), saj Nemčija tudi ni samo ena velika ravnina.

http://www.spritmonitor.de/de/...amp;powerunit=2
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
avtomatik ni pogoj, je pa velika velika želja. če bi imel npr. dva podobna avta, pa bi bil ročni bolj ohranjen, oz. bi stvari "bolj štimale" bi seveda dal prednost ročnemu.

danes sem se končno zapeljal z Volvom V50 in ... sem razočaran ... izredno trd, težak volan, sklopka izredno dolga, čutiš vsako luknjo. in res je bil problem najti dobro pozicijo za volanom, in je do konca vožnje nisem našel. še moja je rekla, da se ji je zdel izredno trd avto, in da si ne predstavlja v tem avtu narediti eno konkretno turo. zanimivo, v Hondi, pa tudi v 508-ki sem dober položaj našel takoj ...

zanimivo pa tudo to, da gre za 1.6 115 verzijo, pa je slabše potegnil, kot npr. 508SW 1.6 112 avtomatik. slednji je znal res lepo potegniti. recimo, za Volvota mi je jasno, da je ta motor premalo, v 508SW pa tega občutka sploh nisem imel.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
avtomatik ni pogoj, je pa velika velika želja. če bi imel npr. dva podobna avta, pa bi bil ročni bolj ohranjen, oz. bi stvari "bolj štimale" bi seveda dal prednost ročnemu.

danes sem se končno zapeljal z Volvom V50 in ... sem razočaran ... izredno trd, težak volan, sklopka izredno dolga, čutiš vsako luknjo. in res je bil problem najti dobro pozicijo za volanom, in je do konca vožnje nisem našel. še moja je rekla, da se ji je zdel izredno trd avto, in da si ne predstavlja v tem avtu narediti eno konkretno turo. zanimivo, v Hondi, pa tudi v 508-ki sem dober položaj našel takoj ...

zanimivo pa tudo to, da gre za 1.6 115 verzijo, pa je slabše potegnil, kot npr. 508SW 1.6 112 avtomatik. slednji je znal res lepo potegniti. recimo, za Volvota mi je jasno, da je ta motor premalo, v 508SW pa tega občutka sploh nisem imel.

Sestra ima V50 2.0d summum z ročnim menjalnikom in je soliden, še kar prostoren voz za od točke A do B, ni pa nič posebnega, 1.6 pa verjamem da je res prešvoh