Laguna Grandtour vs. 508SW vs. C5 Tourer

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Za Micko so deli dragi ko žafran, tako da ko ti bo kaj crknilo se kar pripravi. Res pa so ti avti precej vzdržljivi in se redko kaj pokvari.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
vprašanje, ker ne najdem nikjer.

zanimam se za enega Volvota (Volvo V60 D2 avtomatik, 2012) pa nekaj berem, da so imeli vpoklice in da je bil en tudi sprememba časovnega intervala jermena, ampak ne najdem, za katere motorje oz. kater letnik se je to šlo - mogoče kdo ve, na koliko km se menja jermen pri D2 motorju (kolikor mi je znano, je pač do PSA 1.6 dizel - 1.6hdi/tdci/D2)?

še to - Volvoti naj bi imeli elektronsko servisno knjigo - je temu potem za verjeti ali ne?

drugače se pa vedno bolj nagibam k temu, da če že bi imel dizla in avtomatika, da bi se poskusil stegnit enostavno do novega ... še najmanj problemov in sekiranja ...
tongue-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Pri tvojih kilometrih najbrz res.najbolje da gres po novega. Pa upam da bos imel vec srece pri nakupu kot s hondo. (faljen model oz spremenjena kilometrina)
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.434
859
113
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
vprašanje, ker ne najdem nikjer.

zanimam se za enega Volvota (Volvo V60 D2 avtomatik, 2012) pa nekaj berem, da so imeli vpoklice in da je bil en tudi sprememba časovnega intervala jermena, ampak ne najdem, za katere motorje oz. kater letnik se je to šlo - mogoče kdo ve, na koliko km se menja jermen pri D2 motorju (kolikor mi je znano, je pač do PSA 1.6 dizel - 1.6hdi/tdci/D2)?

še to - Volvoti naj bi imeli elektronsko servisno knjigo - je temu potem za verjeti ali ne?

drugače se pa vedno bolj nagibam k temu, da če že bi imel dizla in avtomatika, da bi se poskusil stegnit enostavno do novega ... še najmanj problemov in sekiranja ...
tongue-1.gif

Nekdo ti je zgoraj napisal, da so deli za micko dragi ko zafran. Iz lastnih izkušenj lahko recem, da niso tako dragi kot za Volvota.
Volvo ima el. Servisno knjizico, vpogled v stanje na servisu.

Imel pred leti V50 20d, veliko problemov, vsakih par mesecev pri mehaniku, vsakic vsaj 400€ stroška. Ergonomija in pocutje v avtu top, samo vse ostalo pa podn. Edina dobra stvar je bila, da so lahko vgrajevali direkt dele od Forda, ker je bila celotna tehnika Fordova. Celo nalepje in stevilke na sklopih so bile Fordove. Volvovi deli so bili se ranga x2.
Po moje to ni glih primeren avto zate. Ker ko gre kaj narobe, pripravi denarnico.

Verjetno pa so zdajsnji modeli na visjem kakovostnem nivoju.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.434
859
113
Še mogoče en konkreten primer popravila na V50.

Crknjen ležaj v menjalniku (ne vem kateri ležaj). Volvo je zahteval menjavo menjalnika (ročni), strosek menjalnka 4500€, ker samo lezaja niso imeli v bazi. Pač menjalnik je Fordov. Nato smo našli ležaj pri enemu dilerju za Forda. Pa še to na relaciji Celje Rogaška, ker se žabarji niso hoteli s tem ukvarjati (malo sarkazma za eno drugo temo).
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
glede motorjev ti lahko povem tole:
oče ima laguno 2.0 dci, avtomatik, prevoženih 450.000km, samo redni servisi.
motor še ni bil odprt!!!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
lahko potrdim...plus težave z dpf in senzorji okoli motorja, pa potem še kakšne gume puše..pač PSA motor. Obvoz, če je le možno. Potem raje forda kupi.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
samo a nima Ford (Focus) tudi PSA? ker gledam se Focusa oz. Focuse, 1.6 tdci.
pa se 508 SW 1.6, avtomatik ...

kar se pa novega tice, pa me je danes malo odbilo pri 308-ki dejstvo, da ima VSE na touch screenu. VSE. kar mi je sicer ultra vsec, itak, gadget freak, ampak ko pa pomislim, kaj bo cez 5-7 let s tem touch screenom me pa mine ...

jutri pricakujem se ponudbo za Astro, Megane je pa zal odpadel (izven budzeta
frown-1.gif
)

varianta je samo se, da se pojavi neka dobra opcija Civica/Accorda ...
tongue-1.gif
samo sta draga ko zafran.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
se to - predvsem je yeba, ker mislim, da najdem avto, potem pa zacnem prckat po netu in brat in te mine. pa ta problem, pa un problem,
in avto mi uide ... in pol gledam promet in vidim - polno teh 508, ce se res toliko kvarijo, jih verjetno ne bi bilo toliko na cesti, pa Focusi. Focus mi je nekako najbolj vsec ravno iz stalisca, ker ga imajo druzinski prijatelji. in avto dela in so full zadovoljni. tudi ko sem ga peljal, je bil feeling super ... pol pa beres, googlas, te pa mine ...
tongue-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Pa ne mi rect da je volvo ali pa 508 cenejsa od megana za katerega pravis da je izven budgeta?
Sicer pa so ti forda ponurili kot cenejso alternativo volvu. Tako pri nakupu, predvsem pa kasneje pri servisiranju in številu okvar.
Sicer pa cena rabljenega avta (modela) najbolje pokaze njegovo zanesljivost in ceno popravil. Avto ki nima veliko okvar in poceni dele, ter zanesljiivo servisno mrežo ne bo ravno poceni v primerjavi z avtom ki ga ima lastnik "poln kufer", in je vec na servisu kot na cesti. Cakalne dobe na rezervne dele pa podobne slovenskemu zdravstvu. Tesla je izzvzet.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
nisi dobro prebral. P308, Megane in Astra so misljeni kot novi vozi. ampak je par stvari glede novih vozov, ki mi ne disijo najbolj ... Megane pa izmed vseh treh se dalec najdrazji..

za Focuse sem vprasal sam, ker so mi ponudili se V50 in ostale V60 najprej. Focus pa, kot receno, ker imam enega pred nosom in zaenkrat dela ...

pozna kdo Cargarantie garancijo? je pa tudi pri Focusih 1 leto garancije, samo si nisem tocno zapomnil, katere, vem samo da ni tipa GSV.
tongue-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Hja McGiver, samo ti si v sedmih letih naredil 116k km, Dizzy jih bo nekaj takšnega v treh letih, sploh pa kupuje avto z že 150k km prevoženimi, tako da ... Ne vem, meni se zdi jurja kar dosti za "nov" avto ....
80T v treh letih, ostalo pa sedaj ko imam še druge v floti. Pa glede stroškov, kakšen je že tisti izračun? Meni se zdi jurja za sedem let sprejemljivo.
Sem imel bemfo 525d karavan, kupljen z realnimi 25T star 9 mesecev - prvo leto nič, potem pa vsakih par tednov nekaj, pa vedno sem bil prvi na svetu ki mu je to crknilo.
bonk.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
to poznam, zato gledam v bistvu PSA rang z novim 1.6 D/hdi/karkoli ze, ki ima 115hp. tako 508SW (avtomat) ima ta motor, kot tudi Focus(i).

kar me matra pri teh motorjih je, da najdem razlicne podatke o velikem servisu. nekje najdem 140.000km, nekje 160.000 na eni strani celo 240.000. kaj je zdaj res?
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Glej tiste ki imajo verigo. Z menjago verige imas hitro stroske nekajkrat večje kot jermena. S tem da veriga zdrzi manj kot jermen. Ce imas smolo, katerop pa ima zadnji cas vedno vec verigarjev
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
No veriga načeloma zdrži več kot jermen. je pa res, da ima v zadnjem času kr nekaj vozil konstrukcijski fail in se verig tegajo kot po tekočem traku. Ko potegneš črto si na istem, verige pač ni potrebno menjati so pa ostale komponente vezane na verigo kot so vodna pumpa, itd dražje kot na jermenu. recimo za opel corso bencinc (ketna) sem za vodno pumpo plačal več kot enkrat dražje kot recimo za bencina megana (jermen).
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.575
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Glej tiste ki imajo verigo. Z menjago verige imas hitro stroske nekajkrat večje kot jermena. S tem da veriga zdrzi manj kot jermen. Ce imas smolo, katerop pa ima zadnji cas vedno vec verigarjev

ne razumem najbolje - naj gledam tiste, ki imajo verigo, pa praviš, da veriga zdrži manj kot jermen. kar se sicer strinjam, glede na to, kaj berem okoli BMW-ja in VW-ja, po drugi strani pa japonci z verigo načeloma nimajo problemov. tudi zaradi tega najraje imel japonca, ker imajo večinoma vsi verigo (Civic, imam zdaj verigo). jermen pa me bega predvsem, ker ni neke jasne informacije - toliko in toliko km.

aja, ko sem imel še Toyoto, 2001 letnik, od 130.000 km do 300.000 km nisem menjal jermena ... :p niti mehankar ni nikoli rekel, da bi bilo treba ...