Peugeot 508 2.2 HDi - avt. menjalnik

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ali ima kdo omenjeni avto in kakšne težave z avtomatskim menjalnikom?

Namreč avto je star skoraj 3 leta in pol, prevoženih 71.849 km in pred parimi dnevi sem ugotovil, da ko prestavim iz P (parking) v D (drive), se avto zatrese. Potem dam spet nazaj v P in nazaj v D in spet zatrese....

Tega do sedaj nikoli ni naredil, vedno je lepo speljal naprej, ko sem spustil zavoro.

Zadeva se pojavlja na vsake toliko časa in ne vedno. Včasih spelje zelo lepo brez tresenja, včasih malo zatrese, včasih pa zelo močno zatrese.

Kakšna ideja, kaj bi lahko bil razlog temu? Ali so znane kakšne težave s temi menjalniki pri takih kilometrini?

Avto je sicer še v garanciji 4 mesece, vendar me malo skribi, kaj bo po preteku garancijo, ko bo imel avto verjetno okoli 90.000 km prevoženih
rolleyes-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Naj se sedaj zagovorniki avtomatikov izprsijo z nasvetom.
Jaz ti dam lahko samo ta nasvet da zrihtaj v času garancije. Potem zna biti drago, ali pa boš plačal davek na vikend.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Evo besede zagovornika avtomatikov: iskreno sožalje. Sanja se mi ne niti najmanj, kje boš dobil mojstra za P. avtomatiko pri nas.
uf-1.gif


Btw., kdo pa je proizvajalec tega menjalnika?
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Žal bi svetoval, da upoštevaš nasvet Smrkca. Popravi v garanciji in prodaj. Iz lastnih izkušenj, še z nobeno znamko nisem imel toliko cirkusa kot Peugeotom.
Drugače velja za najboljši servis pri nas Rodex iz Radomelj..... če ti kaj koristi
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Na servis naslovi pisno zahtevo po odpravi napake.
Sicer pa je treba naredit redni servis za ta menjalnik, ki pa verjetno s strani Peugeota niti ni predpisan.

lp
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Kdo je proizvajalec tega menjalnika žal ne vem, sem iskal pa nisem nič našel.

Nitroo - kakšne slabe izkušnje z avtomatskim menjalnikom ali ostalo? Kaj točno?

Prodaja? Hmm....po 7 mesecih nakupa avtomobila da bi ponovno šel v prodajo in nakup drugega?
cry12bpy.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Na servis naslovi pisno zahtevo po odpravi napake.
Sicer pa je treba naredit redni servis za ta menjalnik, ki pa verjetno s strani Peugeota niti ni predpisan.

lp

Tako je - na servisu mi zagotavljajo, da se menjalnika ne servisira
10.gif
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Verjetno je mislil, da ni predpisan redni servis (vzdrževalni servis)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Bi bilo zanimivo zvedeti zakaj se ga je prejšni lastnik znebil. Pa upaj da bi kdo pod kozolcev že kaj po menjalniku šaril, ker potem garancija?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Kakor je bilo meni rečeno:
- servisirajo se samo osnovne zadeve (filtri, olja itd...) in to na 2 leti oziroma 30.000 km (kar je definitivno preveč)
- menjalnika se ne servisira, saj ni predpisano (odgovor na moje vprašanje ob nakupu)


Ko sem ga kupil (november 2013 na AH Vič) je imel prevoženih 49.000 km. Vse je delalo lepo do tega trenutka.

Ker je bil avto v original tovarniški garanciji do marca 2014, sem novembra 2013 (ob nakupu torej) dopupil 1 letno garancijo "Levja priložnost" ali nekaj takega. Torej mi ta podaljšana garancija velja do novembra 2014.

Prejšnji lastnik pa ga je prodal, ker si je kupil istega, samo Hybrida (SW različica).

Avto je do sedaj bil 2x na rednem servisu (prvič pri 31.000 km - to je bil pri prejšnjemu lastniku, drugič pa pri meni pri 52.000 km). Po predpisih ima vozilo torej še garancijo do novembra letos, vsi servisi, kateri so predpisani, so bili narejeni in lahko zahtevam popravilo menjalnika?

Pa se to da popravit, ali je potrebno prav nov menjalnik?

Danes sem peljal avto na AH Vič na servis, kjer sem pokazal serviserju, kaj je narobe - je tudi on to doživel in ni bil ravno navdušen nad tem. Rekel mi je, da bo treba to bolj podrobno preverit, kje je težava in da ga bodo priklopili na računalnik za izpis.

Čakam, da me obvestijo, če so kaj ugotovili.

Res sem razočaran nad Peugeot znamko...pa jo imam prvič v življenju...
frown-1.gif
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Kdo je proizvajalec tega menjalnika žal ne vem, sem iskal pa nisem nič našel.

Nitroo - kakšne slabe izkušnje z avtomatskim menjalnikom ali ostalo? Kaj točno?

Prodaja? Hmm....po 7 mesecih nakupa avtomobila da bi ponovno šel v prodajo in nakup drugega?
cry12bpy.gif
Sem imel smolo, da sem dobil ponedeljkov avto, na katerem je crknilo skoraj vse. Prve pol leta ni bil vozen. Razjezil me je predvsem odnos servisov, ki je bil v stilu pa kaj težiš, pač ni dela že tri mesece....
Crknilo je pa res vse od računalnika, 3x hladilnik, odrjaveli zavorni diski, izpušni sistem.... Se, se pritožil v Francijo, ker je avto stal na servisu skoraj pol leta in so me odj... , da je odgovoren Peugeot Slovenija, kjer so me pa mirno ignorirali.
Skratka, nauk basni, če je z menjalnikom res kaj narobe, se avta samo znebi, ker Peugeot servis šalabajzerji imet opravka je zadnja.
Imam pa znance, ki vozijo na servis samo v Radomlje in ne morejo prehvalit. Osebno nisem bil tam, tako da res ne vem, je pa za poskusit...
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
... Res sem razočaran nad Peugeot znamko...pa jo imam prvič v življenju...
frown-1.gif

Ah, dej. Zaradi ene napake? Razočaran bodi, če ti v okviru garancije ne bodo nič zrihtali.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Nimam pojma, kakšen menjalnik imaš, vem pa da se pri dsgju menja olje na 60k km ali tri leta... tako, da je čisto možno, da rabiš samo čiščenje in menjavo olja. LP
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Nimam pojma, kakšen menjalnik imaš, vem pa da se pri dsgju menja olje na 60k km ali tri leta... tako, da je čisto možno, da rabiš samo čiščenje in menjavo olja. LP

Če bi samo to bilo, potem bi mi to tudi povedali in bi to tudi naredili.

Tako pa trdijo, da servisiranje ni potrebno, torej naj najdejo rešitev nastale težave
grims-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Sedaj sem govoril s serviserjem, katerega sem imel zjutraj.

Citiram njegove besede:
Zadeva je taka, da "poka" pri prestavi iz P v D SAMO takrat, ko je avto na klancu, saj se takrat sila vsede naprej ali nazaj (odvisno od klanca). S pokanjem ni nič narobe in je to pokanje v meji normale, tako da z menjalnikom ni nič narobe.

Eto - to je to. Zahteval sem pisno napisano, da z menjalnikom ni nič narobe kljub pokanju, ampak mi tega potrdila ne more napisat. Dajo mi lahko samo računalniški izpis kjer je razvidno, da ni nič narobe (seveda, ker računalnik ne beleži mehanskih napak verjetno).

Zjutraj mi je pa ta isti serviser povedal, da to pokanje ne pomeni čisto nič dobrega....sedaj pa, da je to pokanje v mejah normale.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
A se ti ne zdi da če bi bilo to normalno bi tresenje opazil že ko si ga dobil, ne šele zdaj. Tole meni smrdi na vlečenje za nos do izteka garancije. Potem bodo pa predlagali menjavo. Seveda takoj po tem ko boš plačal predračun.
uf-1.gif