Peugeot 508 2.2 HDi - avt. menjalnik

koliko

Guru
21. avg 2007
4.236
2.075
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Naj se sedaj zagovorniki avtomatikov izprsijo z nasvetom.
Jaz ti dam lahko samo ta nasvet da zrihtaj v času garancije. Potem zna biti drago, ali pa boš plačal davek na vikend.

Avtomatiki so zakon ampak samo in edino od Mercedesa in BMW vse drugo je šrot(no ok DSG je tudi zakon). Meni v mojem 16 let starem MB deluje avtomatski menjalnik brezhibno nobenega cukanja, pokanja in škripanja.

Mi bo kar žal, ko bom spet samo na ročnem menjalniku ampak kaj češ 150KW je malo drago za vzdrževanje za par km vožnje dnevno.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
ksz ...

Tvoja napaka, da kupiš rabljen avto z avtomatik menjalnikom
frown-1.gif

Tvoja napaka, da kupiš Peugeoja, pa še rabljenega
frown-1.gif


Sicer ti ne privoščim, ampak po moje bo tole še zanimivo zate.

Poglej, za najbolj zanesljive veljajo DSG menjalniki od VW. Pa še ti crkujejo.
Da pa je potrebno v avtomatski menjalnik tudi kdaj pa kdaj pogledati, bi pa serviser moral vedeti, pa olje tudi menjati. To ni poceni.

ČE ne bo pomagalo nič drugega, se zapelji skozi izložbo do pulta serviserja.
smile-1.gif


Potem je pa še nekaj - če nekdo proda 3 leta star avto, je z avtom definitivno nekaj narobe ali pa je ta bedak in ima zelo veliko denarja.
smile-1.gif
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Pa še nekaj sem že večkrat slišal - avtomatski menjalnik kupi samo takrat, ko je avto nov, in ga obvezno do izteka garancije prodaj. Avto namreč.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Od AH Vič sem zahteval računalniško diagnostiko kjer je zapisano, da je vse v redu in jo tudi dobil na papirju.

Torej sedaj imam njihov dokaz, da je vse v redu z menjalnikom. Ker gre za mehansko napako (po mojem), se tudi napak ne prikaže na računalniku.

Bomo videli, kaj bodo ugotovili na drugih servisih.

Drugače pa sem mu danes tudi to povedal, da kaj pa če bi vseeno zamenjali olje in je rekel, da bi samo škodo naredil in bi se šele takrat začele težave.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
ksz.
Berem tole temo in vidim zelo podobno zgodbo z mojim mondeom - ga imam še v garanciji in sem prvi lastnik. A pozna kdo dobrega odvetnika, ki je specializiran za take primere ?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
ksz.
Berem tole temo in vidim zelo podobno zgodbo z mojim mondeom - ga imam še v garanciji in sem prvi lastnik. A pozna kdo dobrega odvetnika, ki je specializiran za take primere ?

Če ga najdeš, si ga bom sposodil
grin1.gif


Drugače pa ja, tudi jaz povezujem težavo zaradi olja - morda če bi zamenjal olje, bi potem bilo O.K.

Ampak tega mi na uradnem servisu ne bodo naredili (pa niti nočem, da mi tam kaj šlatajo sedaj), zato bom verjetno vprašal mojega privat serviserja. Problem je samo ta, da ne vem, ali se pri menjavi olja v menjalniku pri temu modelu mora zamenjati še kaj (recimo kake gumice itd...)?

Pa glede na to, da ta menjalnik ima skoraj "pol Evrope" je res čudno, da je zelo malo zapisanega na spletu o temu problemu. Lahko, da je zelo redka težava in zaradi tega ne najdem nobenih nasvetov iz tujih forumov
cry12bpy.gif


Rad bi samo zvedel, ali se menja samo olje ali še kaj drugega in sam (privat mehanik) zamenjal tole in potem bi upal, da bo to odpravilo napako saj TUKAJ piše, da bi naj po nekih priporočilih menjali olje na vsakih 3000 milj oziroma okoli 50.000 km (jaz jih imam 70.000 in zato je že res skrajni čas za menjavo olja).
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
vprašal boš privat serviserja?

Kolikor sem prej razbral, je bil avto servisiran na uradnem servisu...:?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Da. Do sedaj je bil servisiran na uradnem, kjer ne priporocajo menjave olja v menjalniku, ker se bodo sele potem zacele tezave.

Nekaj sem nasel z istim menjalnikom: http://www.saabcentral.com/forums/showthread.php?t=270945

Se posebej mi je stopilo v glavo to:
GM recommends doing a simple fluid change every 30K miles. And believe me, do it every 30K miles if you want your transmission to last. THESE ARE NOT "SEALED TRANSMISSIONS" FOR LIFE like some will say.
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
a ti morem še enkrat napisat!
Zamenjaj samo olje pri privatniku, tako da se nič nebo vidlo.
Če bo pa kaj drugega crknlo boš pa pol na uradnem!
Menjaj čimprej!
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Zanimiva in žalostna zgodba. Se pravi serviserji načrtno ne menjujejo olja, da se pojavljajo problemi in stroški?

Si bo upal kdo kupiti 508 ali podoben avtomatik iz 200k+ km, kaj šele iz 200k prevrtenimi km.

Glede na napisane težave in odnos z servisi sam ne bi imel nekega zaupanja v avto.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Meni tudi ni jasno, kako si upajo zagotavljat dozivljensko olje v menjalnikih, ko pa temu ni tako!! Salabajski eni!

Bom menjal olje cim prej, takoj ko bo mozno in porocam rezultat
smile-1.gif
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Lahko ti povem zgodbo mojga fotra. Pred slabimi petimi leti je kupil nov Nissan Qashqai z CVT avtomatskim menjalnikom. Ko se je lani peljal iz morja mu je sredi Hrvaške crknil menjalnik na autocesti - no vrgel se je v "safe" mode. Šlepali domov na uradni servis in tam diagnoza - menjalnik crknil, zadeve ne popravljajo, ampak samo zamenjajo. Cena ? 8000 Eurov ! Ni se pustil in mu je znani mehanik in hkrati kolega zadevo odprl in ugotovil, da sta sla 2 senzorja. Narocil iz Japonske in popravil - sicer je serviser delal cel dan ampak zadevo je popravil. Avto je sicer 2.0 bencinar, ampak na servisih je kriz, ce ni standardni avtomatski menjalnik, ker ne popravljajo - to govorim za vse firme avtov...

tin
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
Na servisih ne popravljajo menjalnikov, samo menjajo celotne, pa nekateri menjavajo olje in filter. Je pa tako da za diagnostiko avtomatikov in popravilo le teh (razdiranje) morajo biti precej izobraženi in mehaniki iz pravega testa. Teh na takšnih servisih ne boš našel.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.365
1.747
113
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Mi svetujes kaksnega, ki bi in mi bo znal popravit mojo tezavo oz zamenjat olje? V primeru, da je moj serviser na dopustu...

Ne nori človek. Na servisu komaj čakajo da bodo lahko začeli z: "Garancije na menjalnik vam ne moremo priznati zaradi nepooblaščenega posega vanj."