Peugeot 508 RXH - hybrid

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Ne bo čisto enak simptom, ampak moja izkušnja vseeno da misliti, da je lahko marsikaj. Meni je na starem oplu s kakimi 300.000 km in navadnim menjalnikom občasno počilo, ko si menjal smer vožnje (naprej nazaj) in pri kaki počasni vožnji. Trije izkušeni mehaniki so na koncu postavili diagnozo diferencial ali menjalnik in smo se menili, da po dopustu sledi menjava menjalnika za enega rabljenega. Vmes smo že poskusili menjati zunanje zglobe in pri tej menjavi je mehanik rekel, da je zunanji zglob sumljiv glede zračnosti, notranji pa je očitno res v redu. Menjava ni pomagala, dali nazaj prejšnje zglobe. Na koncu se je stvar obstala v enem križišču. Bil je notranji zglob.
 

Peugeot_RXH

Zelenc'
29. jan 2017
4
0
1
Hvala za informacije.
Sem popolni skeptik glede naših mehanikov, tako bom že nekaj zmislil.
Ja mam 100% garancijo ampak ni mi avta za dati v roke šalabajzerjem, ker potem naredijo iz malega problemčka ponavadi veliko sranje.
In verjamem ,da je že marsikdo to tudi izkusil.
Sicer pa mi je res žal, da sem sploh kaj vprašal in nekatere razdražil.
Sam kregat se ne fantje.
Pozdrav.
 

Peugeot_RXH

Zelenc'
29. jan 2017
4
0
1
Ne. Samo tisti trenutek ko se avto ustavi. Sliši se kot da bi nekaj preskočilo ali zaskočilo. Občutek je kot da avto vrglo iz prestave v ler, ampak se pokne. To se dogaja samo ko se z avtom počasi premikam v koloni in dejansko samo spuščam zavoro in avto sam brez plina speljuje.
In tisti trenutek ko avto spet obstane, spet preskoči ali zaskoči... in če to ponavljam večrat je pokanje vedno glasneje in tresoče.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolikor vem imaš 2 letno splošno garancijo in petletno na elektro sklop. Žal jo boš lahko uveljavljal samo v pooblaščeni Peugeot mreži. Vso srečo!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Še vedno pa ne vemo, če to počne samo v ICE načinu, ali v EV tudi.

OP, posnami težavo in daj na YouTube, potem lahko jaz primerjam če moj dela enake zvoke ob identičnih pogojih
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Peugeot_RXH pravi:
Ne. Samo tisti trenutek ko se avto ustavi. Sliši se kot da bi nekaj preskočilo ali zaskočilo. Občutek je kot da avto vrglo iz prestave v ler, ampak se pokne. To se dogaja samo ko se z avtom počasi premikam v koloni in dejansko samo spuščam zavoro in avto sam brez plina speljuje.
In tisti trenutek ko avto spet obstane, spet preskoči ali zaskoči... in če to ponavljam večrat je pokanje vedno glasneje in tresoče.

Morda kdo ve kaj je potem to pokanje na yt videu pri DD5? Jezika ne razumem
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Pošlji uporabniku "retro" PM, on je nekje od tam doma, bi lahko razumel
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Misliš tisto ko je tako izrazito tam nekje pri 4:49? Tega jaz pri mojem ne slišim, samo to mora bit nekaj okoli koles pomoje, ker tu spelje v EV mode, tu ni menjalnika zraven pa ICE, samo zadnji pogon deluje.