MB E350 tresenje

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
Pozdravljeni,

avto Mercedes W211 E350 4matic, letnik 2008.

Pojavljajo se mi čudni tresljaji in brnenje, torej:
- med normalno vožnjo, posebno se čuti na ravni gladki cesti nekje med 60 in 80 km/h trese spredaj v smeri levo-desno, čutim najbolj na nogi, na volanu nič oz skoraj nič
- med normalno vožnjo po AC, različne hitrosti (med 100 in 150) avto trese po navpični osi, najbolj občutno med pospeševanjem - obremenitvijo motorja. Opažam, da se jakost tresenja spreminja glede na to, ali vozim ravno, ali gre za blag ovinek
Oba zgoraj opisana sindroma se dogajata čisto naključno, ne trese vedno, ampak včasih ja, včasih ne, prav tako se spreminja jakost tresenja.

Na vsake 2 do 3 tedne pa mi pri vožnji po AC, hitrost tam med 120 in 140 začne tresti zelo močno, zadevo spremlja tudi zvok, kot da bi nekaj brnelo oziroma hrumelo. Če ročico menjalnika pretaknem (med vožnjo) v N, tresenje in zvok ne preneha. Ko se ustavim in ponovno speljem navadno zadeva preneha. Do naslednjič.

Avto sem imel že nekajkrat pri mehaniku, dal sem obnoviti smo sprednji kardan in sprednje polosi, ampak ni nič boljše. Seveda smo tudi nekajkrat centrirali gume, ampak ti opisani tresljaji se zelo malo čutijo na volanu, najbolj se čuti na nogah pri stopalkah. Vse skupaj izgleda, kot da pod določenimi pogoji pridejo neki deli v resonanco in potem trese in ropota. Zanimivo pa je tudi, da ko se pojavi tisto zelo močno tresenje se nadaljuje tudi pri zmanjšani hitrosti, preneha šele, ko avto ustavim in potem ponovno speljem.

Iščem ideje, kaj še preveriti oziroma pregledati, ker z mehanikom nekako ne pridem na kraj...
Če ima kdo kakšno idejo oziroma podobno izkušnjo... se zahvaljujem v naprej! :)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Pa zadnji kardan oz. glavni kardan in pa ležaji diferenciala (tudi križi oz. zglobi kardana, ne vem kako ima mercedes rešeno)? Taki simptomi so tipični za nebalansiran kardan, sedaj ker imaš 4 matic imaš poleg glavnega na zadnjo os še pomožnega za prvo os, in če ste prvega porihtali bi preveril še glavnega oz. zadnjega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mladinec

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
z roko še pobožaj pnevmatike. Jaz sem imel podoben primer, žaga na gumah, vse hin. Zdaj sem na zimskih in je vse ok. Pa naročil nove letne..pa rešeno, SAVA uhp pa bodo šle na balkan. Zgodilo se dobesedno čez noč, malo pa sem verjetno sam kriv ker jih nisem rotiral.

moznosti so seveda tudi druge, nosilci itd.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Nisem (še), hvala za namig. Ali lahko kako dodatno info, a se to odvije/odtegne ali zlomi?

Ali pa, se ukvarjaš s tem fahom in si iz Štajerske? Pol pripeljem kar k tebi preverit ;)


Avto je treba dat na dvigalo in pogledat. Na parkirišču lahko odpreš pokrov motorja ter odstraniš okrasne plastike in na roke premikaš motor.. Včasih se tudi tam vidi.

Sem iz okolice Trebnjega, verjetno predaleč.
 

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
Trenutno še nič, ker je bil moj mehanik na dopustu. Mu bom dal avto za en teden pa se naj malo vozi.... ;)

Javim, ko bo kaj novega.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Pri meganu mi je ropotalo pri rikvercu, v ovinku, pri pospeševanju....napaka - nosilec motorja
 

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
Pozdrav,

malo updata...
Vmes šel na letne gume, pa se mi nekaj časa sploh ni več pojavilo, zato nisem mehanika gnjavil s tem.
Pred nekaj dnevi ponovno na AC močno tresenje, obisk mehanika, res je zlomljen nosilec motorja na eni strani. Čakam na menjavo in upam, da je res bilo to to...

Hvala RoMeX za uporaben nasvet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in RoMeX

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Nizakej, račun pošljem po pošti :D lahko posljes tudi sms - romex50 na 1919 :D

1655801419151.png
 
  • Haha
Reactions: sajkek in Mladinec