Računica pri avtomobilu, kaj se splača?

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Itak, je jasno. Vseeno pa moras od nekje vzet, ce gre.

Sem pa tudi jaz seveda pristas tvojega misljenja drugace, le opozarjam na moznost noro dragih okvar.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
V praksi...

Draga okvara (glede na uradnega serviserja)
1. Rabljen avto in rešuješ sam oziroma pri popoldancih:
- prvo nežna kap, nato pa pelješ do prvega majstra ali pa drugega, ponavadi banalna napaka v vrednosti par €, ali pa neka second hend menjava, obnova in je daleč od konca sveta.
2. Nov avto in ga pelješ na uradni servis.
- prvo imaš guncanje, da bodo popravljali, prvič drugič, itak ne popravijo, ker so postavke predrage da bi 10 ur noter zabili, realno diagnostike so površne, torej celotna menjava dela, sklopa samo novega uradnega, potem pa pink ponk, in zavačevanje... sledi menjava, na konc je napaka še vedno tu, spet pink ponk, grožnje, živci, potem pa al se losaš avta (ynos in še nebroj mnogih, ki jih poznam) , ali pa z grožnjami v tujino večjim šefom, dobiš kaj novega iz spiska, beri iz dežja pod kap.
- lahko pa tudi narediš kljub garanciji prvo točko,

Tako to zgleda v praksi.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Ne vem kaj pises. V zadnjih 10 letih 3 novi renoji. Garancije ali jamstva 7/5/5 let. Brez ugovorov popravili zadeve v skupni vrednosti cca 15jurjev. Pripeljes na Real in dvignes cez dan ali 2. Placas nic.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Kuplunga, vztrajnik, cela hidravlika kuplunge, 3x adaptivno vzmetenje, 2x alternator, 1x glava motorja in ventili.....vse na jamstvo!
 
  • Wow
Reactions: Rikolus in corsol

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz imam sestrski avto od Hanzijevega pravkar na rihtanju pleha. 16 let, 340.000km, pri hiši od 2009. Kombo motorja in pogona (V6 in 4Motion) mi ves čas lastništva riše nasmeh, zato bom požrl kar zajeten strošek za kvalitetno rihtanje.
Bi kupil kako leto novejšega ali tudi večjega (T5 3.2 V6), a so izumirajoča vrsta in jih enostavno ni v EU (v SLO evidencah so poleg mojega registrirani še štirje).

16 let pa 2009 ne gre skupaj?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.337
5.371
113
Da kupim rabljenega z izgovorom, ker si tudi z novim na servisu, se mi odpipa. Ze redni servisi mi narobe hodijo. V 17 letih sem imela 3 avte, kupljene nove, in poleg rednih servisov je bilo treba 2x menjati akumulator (1x je ze bil avto od mojega in se je on s tem ukvarjal) in enkrat hladilnik klime. Govorim za vsoto vseh treh avtomobilov v 17 letih. Jaz avto rabim in obolim, da moram v kalkulacijo dati, da se bom po servsih svaljkala - preventivno, kurativno, kdaj, h komu, za koliko, kam...

Nov ali star - cim se ne morem zanesti nanj, gre od hise.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
tudi, ceprav ne vem zdaj tam epiloga. Ne vem kaj si hotel povedat s tem stavkom sicer.