Skoda superb ll

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.428
113
Avto sem imel pri treh mehanikih in vsi pravijo, da je z avtom vse ok. Edino en mehanik je rekel, da naj bi bil kardan in sem ga pac zamenjal, ker sem mislil, da potem bo pa ze kaj boljse pa na zalost ni. Pa ko je clovek ze malo obupan nad kaksno recjo vse zivo poizkusis. Je pa ta zvok prisoten ravno pri avtocestnih hitrostih od nekje 110 do 130 km/h, in mi para zivce tako, da sem mislil avto ze prodat, ker mi je tako motec zvok. Pred skodo sem vozil korejce in pa japonce in nikoli nobenih problemov in so svetlobna leta pred skodo v kvaliteti, ta skoda je pa jajce od jajca, na zalost. Edini plus za to skodo je prostorna kabina in pa materjali v kabini, vse ostalo je pa podn.
Še en kupec, ki bo nabavil Toyoto Camry...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.327
5.845
113
pri taščici
Niti pogona. Hondin precej bolj za sminko kot Vagov.
Pred leti tudi z vag pogoni ni bilo toliko tezav.
Sorodnik na skoraj cetrt stoletja starem.audiju s 300+kkm (na stevcu) zadnjih dobrih 10 let ne ve da ima quatro.
Kaj je to menjava olja, kaj je to kardan, haldex. Vzgi in pelji (pa kak liter daj za Q)!
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
za začetk najd kak bol specializiran forum za VW koncern, najbolš da tuji
kle ti žal ne mormo pomagat, furamo sam lambote pa zveri 7.0 V12 in teh problemov ne poznamo
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Haha, hrv... Ko je prisel ven sem vzel za testno voznjo, ze na cesti na Katarino se je vse nekaj zasmodilo v pogonu...
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Ma kaki. Med manevriranjem - obracanjem na eni ozki cestici ki bila bolj strma
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
Še en kupec, ki bo nabavil Toyoto Camry...

Haha, hrv... Ko je prisel ven sem vzel za testno voznjo, ze na cesti na Katarino se je vse nekaj zasmodilo v pogonu...hrv

Haha, hrv... Ko je prisel ven sem vzel za testno voznjo, ze na cesti na Katarino se je vse nekaj zasmodilo v pogonu...
Če ne bi zgnila bi bila hrv še 10 let pri hiši. Neuničljiv avto. Niti pogon ni tako zelo slab. Enkrat na mesec na bencinsko in na 5 let menjava olja. Ni pa to terenc.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
ravno pri avtocestnih hitrostih od nekje 110 do 130 km/h, in mi para zivce
da ti kaj ne opleta, kaka plastika?
men je mehanik pozabil 3 vijake za zaščitno plastiko. šele pri 140 je začela ropotat. ko sem prvič slišal, sem mislil, da mi je kej odpadlo al sem pa povozil.

na enem avtu sem imel problem v suhem amortizerju. ene 15 obiskov pri 5 različnih mehanikih... da je na koncu en ugotovil, da treba samo odpret pa masti not dat... slišalo se je pa samo ob suhem vremenu pa po par km, ko je blo vse skup ravno prav segreto...
 

gori

Zelenc'
15. feb 2023
17
0
1
da ti kaj ne opleta, kaka plastika?
men je mehanik pozabil 3 vijake za zaščitno plastiko. šele pri 140 je začela ropotat. ko sem prvič slišal, sem mislil, da mi je kej odpadlo al sem pa povozil.

na enem avtu sem imel problem v suhem amortizerju. ene 15 obiskov pri 5 različnih mehanikih... da je na koncu en ugotovil, da treba samo odpret pa masti not dat... slišalo se je pa samo ob suhem vremenu pa po par km, ko je blo vse skup ravno prav segreto...
Sem sam preveril vse plastike na podvozju in nobena ne opleta, tako da je problem vrjetno nekje drugje... Samo tapravega mehanika moram najdt, da bo stvari kos. A pozna kdo kaksnega mehanika ki bi vsaj priblizno vedel kje iskati napako?
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
672
658
93
ČE imaš doma letni komplet gum, ga montiraj gor. To imaš zelo hitro narejeno in boš lahko vedel, če to drži ali ne. Oziroma, če ga nimaš ima mogoče kakšen tvoj kolega passata...
Po mojem mnenju ti na podvozju dela problem nekaj kar se vrti in nič drugega, nobene plastike.
Sedaj najprej reši gume.
Potem pa reskiraj tistih cca.140 eur in kupi križ iz tujine. Zamenja se brez problema.
A so ti menjali samo kardan ali tudi križ?
Kako si pa vedel, da je tvoj kardan zanič, rabljen katerega si pa kupil je pa ok?
 

gori

Zelenc'
15. feb 2023
17
0
1
ČE imaš doma letni komplet gum, ga montiraj gor. To imaš zelo hitro narejeno in boš lahko vedel, če to drži ali ne. Oziroma, če ga nimaš ima mogoče kakšen tvoj kolega passata...
Po mojem mnenju ti na podvozju dela problem nekaj kar se vrti in nič drugega, nobene plastike.
Sedaj najprej reši gume.
Potem pa reskiraj tistih cca.140 eur in kupi križ iz tujine. Zamenja se brez problema.
A so ti menjali samo kardan ali tudi križ?
Kako si pa vedel, da je tvoj kardan zanič, rabljen katerega si pa kupil je pa ok?
Za kardan nisem vedel oziroma se vedno nevem ali je zanic ali ne, so mi pa na servisu rekli, da bi lahko bil kardan. In kot sem ze napisal sem potem bolj kot ne iz obupa kupil drug kardan iz tujine z priblizno 100000 prevozenimi, vendar povsem enak zvok ostaja kot pri prvem z prevozenimi 210000km. Ta rabljen kardan naj bi bil ok, vendar mislim, da je tezava drugje in da sploh ni tezava v kardanu. Ne vrjamem, da bi dva kardana enak zvok oddajala. Lahko, da so me gladko nategnili in sem samo denar vrgel skozi okno. Zato sem pa povprasal na forumu, ce je imel kdo podoben primer, da ne mecem denarja skozi okno in menjam dele, ki jih ubistvu sploh nebi treba menjat.
Drugace je ta zvok ze dlje prisoten, vendar je po menjavi sklopke, vztrajnika in lamele ta zvok postal se bolj izrazit oziroma glasen. A je mozno da sklopka oddaja nek zvok samo pri dolocenih vrtlajih med 2000 do 2500? Samo naglas razmisljam.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Kot sem napisal. Simptoma kot ta zvok po forumu nemoreš odpravit. Ker je lahkl 1001 stvar. Al pa vsaj posnami video/zvok z kvalitetnim mikrofonom in naloži.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi