Peugeot 508 RXH - hybrid

Peugeot_RXH

Zelenc'
29. jan 2017
4
0
1
Zanima me, če ima kdo sledečo izkušnjo.
Imam RXH 508, 2013, prevoženih 110.000km.
Vse funkcionira perfektno le nekaj mesecev nazaj se je začelo pojavljati moteče pokanje oz. bi rekel bolj podobno kot preskakovanje pri počasnem ustavljenju. Zadeva se pojavlja le občasno, najbolj pa če sem v koloni in se premikam po polžje. Vsakič ko se premikam od 5 - 10km/h in se nato ustavim, se pojavi zelo močan in skoraj lomljiv zvok, kot bi nekaj preskočilo. Zvok se sliši kot klik, klik in avto velikokrat kar strese.To se pojavi samo tik preden avto obstane. Večkrat kot se tako v koloni premikam in prestavljam, bolj močan je pok in tresljaji. Pojav izgleda tako kot da bi avto brez sklopke vrgel iz brzine.
Na pooblaščenem servisu ne znajo podrobno diagnosticirati zadeve, sumijo pa da je nekaj pri sklopki na el. pogonu.
Hvala za pomoč.
Miha
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
v RXH (hibridu) ni klasičnega avtomatskega menjalnika ampak je robotorizirani ročni menjalnik, tak da tista tema s to nima glih kakšne veze.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
A ok, se nisem poglabljal v tole, samo spomnil na temo ki je bila odprta nekaj časa nazaj. Tudi če je robot je vseeno je simptom lahko vezan na okvaro avt. menjalnika (oz. se čudim da že do sedaj ni rukalo, ker je tole normalno za delovanje PSA robotov)!
grin1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
To se dogaja samo v primeru ko dela ICE ali tudi če je avto v EV načinu?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.067
1.471
113
39
Kaj pa če bi probal se vzdžati da nekaj brezveze napišeš, če nimaš nič pametnega za napisati?
smirk-1.gif
 

Peugeot_RXH

Zelenc'
29. jan 2017
4
0
1
Hvala za vaše odgovore in seveda tudi za duhovite komentarje.
Tisti ki pa že kaj komentirate na forumu, se dajte poskušat vzdržat in ne iz sebe delat bedakov.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.234
113
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Kaj pa če bi probal se vzdžati da nekaj brezveze napišeš, če nimaš nič pametnega za napisati?
smirk-1.gif

trdim, da je moj post najbolj pameten in razumski v tej temi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Ok, dejmo raje pomagati, kot pa komentirati s komentarji, ki ničemur ne pripomorejo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici
Kaj češ pomagat? če pa te avte lahko prešeteješ na prste rok. Mogoče ti prstov zmanjka če šteješ tiste ki so nevozni.
Vsaj sodeč po drugi temi in izkušnji forumaša glede pooblaščenih.
Ga bo res treba prodat darjanu, ga bo imel imel za dele. Smao kaj ko bo pri vseh najprej isti del crknil.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.234
113
obupali so na uradnem servisu, ti ga boš pa zdaj rešil. Preveč stvari je, kar gre lahko narobe...avt.robotiziran menjalniki, PSA, hybrid. Pa si tam.
Vsako razstavljanje in podrobna diagnostika bo ekonomska totalka. Prodat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici
MAlo bolj resno?
Podaljašaneag jamstva ni več ?
kaj pravi poooblaščeni? Če ne drugače pa kulanca.
servisna knjiga je urejena?
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
obupali so na uradnem servisu, ti ga boš pa zdaj rešil.

Na tem forumu imamo majstre, ki včasih več vedo, kot poblaščenci, tako da probati ni greh.

Recimo, da pooblaščenem servisu mi niso znali pomagati glede napake na elektronski ključavnici volana, ki mi je praktično zabrickala Ampero, dokler uporabniki nismo nagruntali enostavnega postopka reseta ključavnice brez avtovleke in menjave ključavnice na pooblaščenem servisu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.234
113
se ti zdi da ste ista klienetala lastnikov za ampero in PSA polizdelke?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Jaz bi peljal še do kakega popoldanskega peugeot mojstra, če je okvara na menjalniku to nima velike veze, da je hibrid. Za MB vem za enega mojstra, ki bi pomoje uredil.

Še vedno pa je opcija zapeljat k drugemu peugeot pooblaščenemu. Meni so se tisti v LJ hvalili, da komot uredijo vse kar se tiče hibridov. Pa rodex tudi ni slab.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
ksz
A se da hibridni nacin izklopit? Da vidis, ce je napaka tudi le pri smrdljivcek nacinu.
Ima le elektro nacin? Skrta tudi v tem mode-u?
Kako ima resen 'priklop' elektromotorja? Ima sklopko ali je mozno, da na servis tega sploh ne vedo?
To mi pade na pamet, da bi bilo fajn preizkusit.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Poklici na razlicne Peugeot servise po Sloveniji in govori samo s serviserji. Poglej malo po internetu na tujih forumih ce je imel kdo isto tezavo kot ti. Jaz sem iskal pa nisem nicesar nasel.

Lahko, da vsa ta PSa hibrid vozila res nimajo tezav ker nikjer niso izpostavljene. Lahko pa, da jih je res tako malo prodanih, da se niti neke statistike o pokvarljivosti ne da merit.

Sem ze gledal za DS5 Hybrid4 in nikjer nisem zasledil tezave z elektomotorjem.

V glavnem sporoci ko kaj zves ali uredis
smile-1.gif
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Mogoče je kak nosilec??

off: Fantje jaz bi se nekaj novega naučil. Zakaj oz. kaj ovira proizvajalce, da v hibride ne vgrajujejo ročne menjalnike?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Ker je enostavneje krmilit ves skupaj brez da bi še humana superpamet svoje dodajala zraven?