Peugeot 508 vs Honda Accord

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Torej, malo me drži, da bi zamenjal avto. Moj accord L2003 ima 250KKM in ni več rosno mlad, ampak je do zdaj delal kot šus, praktično nič izrednega. Všeč mi je Peugeot 508, ki je sorazmerno nov, bojim pa se, da ne bo taka rožica kot je Accord. Sem precej alergičen na kakšna škripanja in take ali drugačne čričke, ki jim moj accord nima.
Poznavalce vas sprašujem: naj grem gledat 508, ki je recimo za 25K full loaded, ali je cca 5-7K dražji accord boljša izbira?
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
men je 508 najboljši od pežojev, pa nism velik fajn te znamke
me pa izredno izredno moti, da voznik nima kam odložiti ključev in telefona iz žepa ker nima nobenih odlagalnih prostorčkov
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.376
386
83
Fully loaded je 10 jurjev več, z reklamami te zadnje čase bombardirajo povsod (GT verzija)

V tvojem cenovnem rangu bi jaz pogledal še C5 in mogoče novo Mazdo (je ne poznam, razen iz fotografij).

Pa sori, če sem sprožil plaz "10 postov, 20 novih predlogov"
redface-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Sem bil pred podobno dilemo. Accord je res zelo kvaliteten avto, ampak danes že deluje zastarelo, kar bi še preživel, bolj me je motilo da na avto še vedno ni praktično nobenih popustov in da je avto v času ko so vsi spustili cene enostavno predrag. Dizel s srednjo opremo je 32 jurjev, za kar danes dobiš že A4, C klasu ali trojko. Pežoja nisem gledal, deluje pa pošten avto za svoj denar.

Jaz sem nato vzel superba, ki je z primerljivo opremo skora 10k cenejši in moram reči da mi ni žal.

Kaj pa Mazda 6? Od japoncev je tole pomoje trenutno top, pa tudi cene niso prehude. Honda pride sicer tudi nova, a glede na nekatere čudne dizajnerske usmeritve zadnje se bojim da bi znal biti čuden avto.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Jaz imam full loaded 508 sw allure 2.0hdi manual od decembra lani.
To je moj prvi peugeot, prej sem to znamko preziral.
Avto nima nekih crickov kot recimo insignia. Nasploh deluje avto precej nemski. Imam 18 kolesa, zato je kar trd (raje bi imel 17).
Poraba 6.7 kar je neka srednja zalost.
Plusov ne bom nasteval. Minusi zame pa so predvsem da ni placa za odlagat, ampak to sem se nekak navadil,ker je v vratih dost placa.
Pa start gumb in rocna sta na levi.
Navi se v 50% po vzigu avta zazene iz nule, kar traja ca 30 sekund. V tem casu pa NE delajo park senzorji in radio...To je precej fail. Upam da to popravijo.

Drugace pa avto se fino pelje. Mogoce ni glih za ful kratke relacije, ker je malo okoren. Ce primerjam sluzbenega pasata, je passat mal bolj 'zivljenski'.

Accorda ne poznam tolko, sem se le 1x peljal zadaj z njim. V spominu imam precej malo prostora zadaj pri limuzini. Pa motorji so ze mal outdate.

Lp
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
No, bencinski mepod pri hondi je odličen, oudate gor al dol. 155 konjčkov meni pije 8. Pri tem se mi zdi, da nima veliko konkurentov...

Bencinar 2.0 aktualni model ti bo pil še par dcl manj. Sem si lastil oba modela in aktualni je predvsem prostornejši in udobnejši.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.538
3.580
113
Honde so poceni v Nemčiji.

Če razmišljaš o nakupu bi ga jaz sam pripeljal dol.

Mobile.de
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Sem bil pred podobno dilemo. Accord je res zelo kvaliteten avto, ampak danes že deluje zastarelo, kar bi še preživel, bolj me je motilo da na avto še vedno ni praktično nobenih popustov in da je avto v času ko so vsi spustili cene enostavno predrag. Dizel s srednjo opremo je 32 jurjev, za kar danes dobiš že A4, C klasu ali trojko. Pežoja nisem gledal, deluje pa pošten avto za svoj denar.

...

Nič proti Hondi, ampak za ta denar bi jaz od Japoncev pogledal Subaruja
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.845
2.365
113
Pomurje
Ko bo avto star 6 mesecev in imel najman 6000 km na števcu. Pa še pravna oseba mora biti, da lahko odbije Mwst.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.538
3.580
113
Novega pripelješ brez DDV. Je pa res da potem to vse v Sloveniji plačaš.

Pa ne carine omenjat ker nima nič s tem.