Peugeot 508 2.2 HDi - avt. menjalnik

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Imaš par teh peugeotov na avto.net, nekaj celo pri uradnih prodajalci. Zapelji se do enega pa probaj kako je z menjalnikom. Če je enako potem je enako, nimaš kaj. Če ni enako in samo tebi trese enostavno pošlji dopis na servis, če ne bo zaleglo pa na glavnega uvoznika.

A ta "levja garacija" je tovarniška oz. uradni program proizvajalca (kot VAGov weltauto)?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici
Tipičen poslovni odnos za slovenijo. Pa tudi glede viča je bilo brati več negativnih ocen kot pozitivnih. Progah pri rodexu. Prav privoščim ti, da o zadeva konkretno crknila. Seveda v času garancije. Dan po izteku garancije bo avto jurja manj vreden, če pa bo crknil pa pol manj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici
Da ima 3/4 podobnih avtov enak menjalnik pod havbo. Torej imaš upanje da ga dobiš s kakšnega srditega kaj cenej kot pa bo nov.
Me pa zanima cena novega +vgradnja na pooblaščenem.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Sedaj sem govoril s serviserjem, katerega sem imel zjutraj.

Citiram njegove besede:
Zadeva je taka, da "poka" pri prestavi iz P v D SAMO takrat, ko je avto na klancu, saj se takrat sila vsede naprej ali nazaj (odvisno od klanca). S pokanjem ni nič narobe in je to pokanje v meji normale, tako da z menjalnikom ni nič narobe.

Eto - to je to. Zahteval sem pisno napisano, da z menjalnikom ni nič narobe kljub pokanju, ampak mi tega potrdila ne more napisat. Dajo mi lahko samo računalniški izpis kjer je razvidno, da ni nič narobe (seveda, ker računalnik ne beleži mehanskih napak verjetno).

Zjutraj mi je pa ta isti serviser povedal, da to pokanje ne pomeni čisto nič dobrega....sedaj pa, da je to pokanje v mejah normale.

A nima tvoj avto hill holder?
Če ima, torej kakšno vezo ima kam sila vleče, če ti to silo drži ročna....to bi ga vprašal.

Reklamacija in ne čakaj dalje.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Denis - pa lahko sploh dokupim to garancije glede na starost vozila?

Simon - da, moj avto ima hill holder.

Serviser mi je po 20 minutah prerekanja rekel, da se ne bo več z mano pogovarjal o temu, saj ni nobene težave in vse deluje BP in se ne misli ponavljat.

Kar mi ostane je še drugo ali celo tretje mnenje in pisna reklamacija na Peugeot Slovenija.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
haha, da bi meni rekel serviser, da se ON ne bo več z mano pogovarjal o tem, bi mu povedal, da je on tam zaradi mene in ne jaz zarai njegove domišljavosti !

Takoj do nadrejenega;

Če kaj, sem se dosedaj naučil, da z lepo besedo pri nas zelooo malo dosežeš oz nič! Treba takoj po mizi udarit.
Žal je tako.
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.850
1.329
113
123
Nič ne čakaj in se takoj obrni na generalnega uvoznika in jim povej kako so te na servisu hitro odpravili, če imaš garancijo ima da zrihtajo sploh če je prej avto deloval bp.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
On je verjetno tam zato, da tudi iztrži iz strank čim več; ker pa imam jaz še vedno garancijo, ne more iz mene ničesar dobit, zato se tudi popravljalo ne bo nič.

Verjetno si misli: "Že tako ali tako smo mu zamenjali veliko stvari v podaljšani garanciji" - kar je dejansko res, ampak so bile vse napake res prisotne, potrjene in odpravljene.

Konkretno za navigacijo, katera stane 800 EUR - po 4 mesecih dopisovanja in prerekanja s Peugeot Slovenija in pošiljanja dokazov z moje strani (slike, video), so mi v juniju odobrili menjavo nove navigacije v sklopu garancije in danes so mi jo tudi zamenjali (no naj bi jo).

Ostale zamenjane zadeve pa ne bom niti pisal, saj sem v roku 7 mesecev, odkar imam ta avto, bil že vsaj ene 11 x na servisu zaradi različnih zadev, katere so odpravili (naj bi jih).

Roko na srce: 40.000 EUR vreden avto ne bi smel imeti takih težav že po tretjem letu starosti in zato pravim, da sem kar malo razočaran na Peugeot-om.

Prej sem imel 4 leta Seat Leon letnik 2008, motor 2.0 TDi - na servisu sem bil v vseh 4 letih morda 3x. Avto je imel prevoženih okoli 160.000 km ko sem ga prodal naprej in v vsem času nisem imel nobenih težav. Samo redni servisi na 15.000 km (pa še to pri privat serviserju, da se razumemo, kateremu zaupam in mi je vedno naredil vse tip top).

Bomo videli, kakšno bo drugo oziroma še tretje mnenje.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Nič ne čakaj in se takoj obrni na generalnega uvoznika in jim povej kako so te na servisu hitro odpravili, če imaš garancijo ima da zrihtajo sploh če je prej avto deloval bp.

Svto za1x dela BP, vendar se je pojavilo to pokanje iz prestave P v D in to pokanje je po mnenju uradnega servisa v MEJAH NORMALE.
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.881
96
48
mb+ -20km
Glej
Raskiraj nekaj denarja za gorivo in se pelji v Avstrijo z avtom na servis po mnenje . Tu v Sloveniji so uradni servisi najhujši salabajzerji.
Preden se kdo dvigne, govorim iz več kot 25 let izkušenj
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.763
2.052
113
za šankom
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Sedaj sem govoril s serviserjem, katerega sem imel zjutraj.

Citiram njegove besede:
Zadeva je taka, da "poka" pri prestavi iz P v D SAMO takrat, ko je avto na klancu, saj se takrat sila vsede naprej ali nazaj (odvisno od klanca). S pokanjem ni nič narobe in je to pokanje v meji normale, tako da z menjalnikom ni nič narobe.

Eto - to je to. Zahteval sem pisno napisano, da z menjalnikom ni nič narobe kljub pokanju, ampak mi tega potrdila ne more napisat. Dajo mi lahko samo računalniški izpis kjer je razvidno, da ni nič narobe (seveda, ker računalnik ne beleži mehanskih napak verjetno).

Zjutraj mi je pa ta isti serviser povedal, da to pokanje ne pomeni čisto nič dobrega....sedaj pa, da je to pokanje v mejah normale.

pošlji servisrja u ku.rac
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
In kaj mi to pomaga?

Se vedno ne bo nic drugace.

Se pa tezava pojavlja ko se motor segreje. Bom probal posnet v priliki, da imam za dokaz.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.235
2.075
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
On je verjetno tam zato, da tudi iztrži iz strank čim več; ker pa imam jaz še vedno garancijo, ne more iz mene ničesar dobit, zato se tudi popravljalo ne bo nič.

Verjetno si misli: "Že tako ali tako smo mu zamenjali veliko stvari v podaljšani garanciji" - kar je dejansko res, ampak so bile vse napake res prisotne, potrjene in odpravljene.

Konkretno za navigacijo, katera stane 800 EUR - po 4 mesecih dopisovanja in prerekanja s Peugeot Slovenija in pošiljanja dokazov z moje strani (slike, video), so mi v juniju odobrili menjavo nove navigacije v sklopu garancije in danes so mi jo tudi zamenjali (no naj bi jo).

Ostale zamenjane zadeve pa ne bom niti pisal, saj sem v roku 7 mesecev, odkar imam ta avto, bil že vsaj ene 11 x na servisu zaradi različnih zadev, katere so odpravili (naj bi jih).

Roko na srce: 40.000 EUR vreden avto ne bi smel imeti takih težav že po tretjem letu starosti in zato pravim, da sem kar malo razočaran na Peugeot-om.

Prej sem imel 4 leta Seat Leon letnik 2008, motor 2.0 TDi - na servisu sem bil v vseh 4 letih morda 3x. Avto je imel prevoženih okoli 160.000 km ko sem ga prodal naprej in v vsem času nisem imel nobenih težav. Samo redni servisi na 15.000 km (pa še to pri privat serviserju, da se razumemo, kateremu zaupam in mi je vedno naredil vse tip top).

Bomo videli, kakšno bo drugo oziroma še tretje mnenje.

OMG. Pa se to res dogaja zdaj ko je vsaka stranka car ..... Pa kaj si ti za enega človeka, da si MALO razočaran? Menjalnik more delovati brezhibno brez cukanja in škripanja. Vse kar se ti dogaja je znak, da je nekaj narobe oziroma bo narobe. Verjamem pa da se frajerjem na servisih ne ljubi ukvarjat s tabo, ker imajo polno dela z molzenjem easy strank. Ti si v očeh serviserjev hard stranka. Napravi nekaj, da bodo še serviserji imeli nekaj od tvoje trdote in ne čakaj na potek garancije, ker boš takrat ostal sam s svojim problemom pa še zelooo drago bo ob morebitnem odpravljanju posledic.
Kot so že zapisali vse reklamacije in vso komunikacijo s servisi opravljaj pisno. Ker ob ustnem komuniciranjem te enostavno ne jemljejo resno.

Je pa hec, da veš dobiti po telefonu anketo o zadovoljstvu stranke
evil.gif
.
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
In kaj mi to pomaga?

Se vedno ne bo nic drugace.

Se pa tezava pojavlja ko se motor segreje. Bom probal posnet v priliki, da imam za dokaz.

Jaz bi samo olje zamenjal!
pozdrav.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.763
2.052
113
za šankom
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
In kaj mi to pomaga?

Se vedno ne bo nic drugace.

Se pa tezava pojavlja ko se motor segreje. Bom probal posnet v priliki, da imam za dokaz.

to pomeni da greš lahko na drug peugeot servis v slo,zahtevaj pisno potrdilo kar ti bodo povedali da imaš dokaz za naprej,ali pa avto pač parkiraš tja kjer si ga kupil in naj ti ga uredijo ker avto ni brezhiben ti pa imaš garancijo,ponavadi pomaga če prideš na obisk servisa skupaj z odvetnikom