Peugeot 508 2.2 HDi - avt. menjalnik

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Da nadaljujem temo glede stroškov lastništva avtomobila, ki sem jih malo bolj natančno obdelal. Po moje se bo marsikdo lepo zamislil
grims-1.gif
).
Pa eno razpredelnico sem tudi pripravil, tako da lahko vsakdo v petih minutah skupaj vrže, koliko ga dejansko avtomobil stane (ne le nov, lahko tudi za rabljenega
grin1.gif
.

Koliko mesecev letno delate za nov avtomobil?
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
@mtl

Zanimivi obračuni. Stroški so kr veliki. Čist tako iz mojih oči mi malce popravil porabo pri vozilih. Pri cliu je nekje 6,5 OK, čeprav pri izrazito mestni vožnji, za kar je ta rang vozila namenjen lahko krepko preseže 7 litrov. Golf 4,8 bo v vsakodnevni uporabi povprečnega slovenceljna težka, posebej če je namenjen kot družinsko vozilo in za vsakodnevno jajcanje po mestu in v službo. Sam bi menil vsaj 5, 5 in gor. Passat nekje dobrih 6 in gor. To je mišljeno pri neki povprečni uporabi, če je avto vožen v specifičnih režimih, lahko zadeva fejst odstopi gor ali dol.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Se strinjam, lahko bi porabo še bolj korigiral, ampak kakorkoli obračaš, nekomu ne bo všeč. Še najbolje bi bilo po spritmonitorju, ampak je brez veze komplicirat, pač gor 1 liter in je to to. Drugače si kar zadel številke pri porabi, čeprav s Cliom se da tudi po mestu s 6.5 prit čez, odvisno od voznika in seveda ali je samo jajcanje po 1 km.
Sicer pa je to bil namen zgolj predstavit okvirne celotne stroške pri nekih dokaj pogostih avtomobilih, tudi km so nekje v povprečju kot se s takimi avtomobili dela, pa zavarovanje sem tudi vzel, da ima recimo povprečen voznik nekje 30% bonusa.
Točne detaljne številke s ceno na km, si pa itak vsak lahko izračuna po tabelci.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
Sicer si sam računam stroške, sem pa preveril še 1x s tabelo.

30k km letno, manj kot 300€/mesec
smile-1.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Kako je z oljem pri cvt menjalnikih? Pa se to, je res priporocljivo pri avtomatikih, tudi cvt najprej zategnit rocno pa potem dati v P? Seveda ce je naklon pri parkiranju.

Hm, ti sprašuješ za Toyotin HSD, kar pa nima veze s klasičnim CVT, ali imaš še kakšen avto s klasičnim CVT? Sem tudi že sam razmišljal o menjavi pa ne vem kje bi ugodno dobil Toyotin ATF WS, sicer pa gre za enostaven drain/fill, ki ga lahko opravi vsak popoldanc.

Sicer pa ja, tudi Toyota ne predvideva menjave ATF v hibridih.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Da nadaljujem temo glede stroškov lastništva avtomobila, ki sem jih malo bolj natančno obdelal. Po moje se bo marsikdo lepo zamislil
grims-1.gif
).
Pa eno razpredelnico sem tudi pripravil, tako da lahko vsakdo v petih minutah skupaj vrže, koliko ga dejansko avtomobil stane (ne le nov, lahko tudi za rabljenega
grin1.gif
.

Koliko mesecev letno delate za nov avtomobil?

Si zihr, da dela OK? Sem npr. za zavarovanje vpisal 650 na leto, pa mi pri izračunu piše 928 na leto. Neki ne štima ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Khm, pri meni je vse ok.
Moraš pa št. let lastništva zgoraj pravilno vpisat, ker če si tam dal manj, kot pa si jih potem napisal spodaj v razpredelnici, potem bo več kazalo letno pri izračunu.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Št. let lastništva in število vnosov ki jih narediš v tabelo se mora ujemat, potem dela prav.

Edit, mater sem počasen s tem odgovori
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Kako je z oljem pri cvt menjalnikih? Pa se to, je res priporocljivo pri avtomatikih, tudi cvt najprej zategnit rocno pa potem dati v P? Seveda ce je naklon pri parkiranju.

Hm, ti sprašuješ za Toyotin HSD, kar pa nima veze s klasičnim CVT, ali imaš še kakšen avto s klasičnim CVT? Sem tudi že sam razmišljal o menjavi pa ne vem kje bi ugodno dobil Toyotin ATF WS, sicer pa gre za enostaven drain/fill, ki ga lahko opravi vsak popoldanc.

Sicer pa ja, tudi Toyota ne predvideva menjave ATF v hibridih.

ko sem se gledal flaske na policah
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Khm, pri meni je vse ok.
Moraš pa št. let lastništva zgoraj pravilno vpisat, ker če si tam dal manj, kot pa si jih potem napisal spodaj v razpredelnici, potem bo več kazalo letno pri izračunu.
Ja, videl kasneje.
Sem v razpredelnici samo potegnil do konca, nisem štel, če se ujema št. let ...