Kuhalne plošče: steklokeramična-indukcijska

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Je plin v bombi zagotovo drazji, pa se tiste flase prenasat in sravfat.... Pa ceprav ne vsak mesec. Pa enostavno moras imeti dve.
Kolk ze stane m1 kuhinje in m2 stanovanja?
Ker se ljudje vcasih zapiknejo kako drage so nase kurilnice na drva ,oni imajo pa samo tc na steni.

Plin je drag če bi vsak mesec ga kupaval.. Če ga kupiš enkrat 4 mesece pa ne pride drago.. drugače je jekleka 10Kg 19.80 eura.. itn.. S tem ko sem nehal uporabljat eletriko za kuhanje sem tudi prišparal 18 eurov na mesec pri eletriki .. Pa ne mi govort da je eletrika poceni ko ni..
wink-1.gif

In kaj ima to zveze z izborom steklokeramika vs. indukcija? Smo imel na zacetku plin... kasneje steklokeramiko, sedaj pa kaksen mesec ali malo vec indukcijo... In lahko recem, da je meni osebno najbolj vsec slednja ... Pri plinu je res tako, da je mogoce cenejsi... so pa piskri veliko bolj umazani... pa ciscenje plinskega stedilnika tudi ni najbolj enostavno ...

In skoraj ne verjamem, da ce imas eno jeklenko za stiri mesece, da lahko pri enakem obsegu kuhanja prisparas pri elektriki 18€ mesecno ...
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
Vse se da.. Enako kuham kot prej.. A ko boste enkrat preživeli 1 teden brez eletrike boste drugače razmišljali itn..
wink-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Vse se da.. Enako kuham kot prej.. A ko boste enkrat preživeli 1 teden brez eletrike boste drugače razmišljali itn..
wink-1.gif

Ko smo se imeli plin, se je veckrat zgodilo, da je plina zmanjkalo sredi pripravljanja kosila, kot pa da kasjene, da bi elektrike zmanjkalo ... In ce je ravno tako... plinski stedilnik je se vedno v kleti in je obcasno v uporabi za kuhanje sokov, marmelade... in takih zadev, da ni potrebno vse nosit najprej gor v kuhinjo... in potem, ko je gotovo spet dol v klet
smile-1.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
Zato se vedno ma eno jekleko polno doma da če zmanka se zamenja itn.. Ja ko boš izkusil bit brez eletrike ti nobena naprava ne bo delala..
evil.gif


Ah brezveze kaj rečt več.. pač če si len pač plačaš eletriko tolk več in to je to
evil.gif


Pa lep dan..
evil.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Ljudje si delajo priključek na hišo za agregat, da v tednu brez elektrike napolnijo telefon.
grims-1.gif

Potem pa imaš v kleti zraven rezervne jeklenke UNP še 20l kanto bencina...
zmaga.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.630
8.953
113
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Vse se da.. Enako kuham kot prej.. A ko boste enkrat preživeli 1 teden brez eletrike boste drugače razmišljali itn..
wink-1.gif

No nehaj s to ceno, ker cena je pa še najmanj oziroma je zadnji faktor pri odločitvi.

@jest: res smo off, sam smo že na začetku ugotovil, da med obema naslovnima metodama ni dileme, pol smo pa še kako o plinu rekli. Ugotovil smo, da je ogromno teoretikov in ene par praktikov tule. Teoretiki limajo YT filmčke, sicer lepo, sem se nasmejal, sam s kuhanjem nimajo posebne povezave. Od ostalih nam enim sede plin, drugim indukcija.
Lonci niso posebno umazani, edino čiščenje indukcije mora bit pa res majka, ker pač ni vroča, ampak jest na štrom enostavno ne morem kuhat, ne gre, sem probal in skor znorel. Moji teti recimo pa ta indukcija ful sede in je ne zamenja za nič na svetu. Tkole je, ljudje imamo različne stile kuhanja in jest pač furam kamion doma, ker v profi kuhinji ne delam.

PS: Pivo pa po novem kuham na štrom in je majka
smile-1.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
O veliki faktor je cena.. razen če te tolk žulji denar pa ni važno kolk daš za štedilnik al pol za porabo eletrike
evil.gif


Pač me zanima kolk se je vam položnica za eletriko povišala.. Če pa je to problem odgovorit pol ok..
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Vsem, ki so mi s svojimi izkušnjami pomagali pri odločitvi, se najlepše zahvaljujem. Odločil sem se in nabavil indukcijo, dosedanji plinski štedilnik bo pa ostal v garaži kot rezerva ob izpadu elektrike. Ker se mi zdi brezpredmetno še naprej razpredati o vsemogočem, kar nima nobene zveze z mojim vprašanjem, bi prosil, da zaključimo to temo in se raje posvetimo čemu drugemu. Še enkrat lepa hvala.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.630
8.953
113
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
O veliki faktor je cena.. razen če te tolk žulji denar pa ni važno kolk daš za štedilnik al pol za porabo eletrike
evil.gif


Pač me zanima kolk se je vam položnica za eletriko povišala.. Če pa je to problem odgovorit pol ok..
wink-1.gif
Dej preberi moje poste. Mal si zgrešil. Kuham na plin in nikakor zarad cene. Če bi bila (meni osebno) indukcija boljša, bi bila v kuhinji že davno in ne tapocenska.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik MTB75 pravi:Plin... Višje temperature, lepša regulacija, posoda ni pomembna.
Si videl v profi kuhinji elektriko?
Ali se vozimo s tovornjaki v službo, ker jih vozijo profi šoferji?
Za domačo pripravo hrane so povsem druge zahteve kot za profesionalno. Vsak sam ve, kaj je njemu važno. Posiljevati z nekim mnenjem kot edinim svetim je vsaj neokusno, če ne butasto.
Nam je še najbolj važno, da se reč izklopi čez nekaj časa, ko se kuha, ko nas ni doma. Profesionalci po gostilnah pretežno pripravljajo "fast food" jedi po naročilu, ki so lahko končane v kvečjemu slabe pol ure. Kako počasno kuharijo pri nižjih temperaturah je možno kupiti le v redkih izbranih restavracijah, če jo seveda naročiš kak dan prej oziroma se zadovoljiš s tistim, kar imajo na zalogo pripravljeno za prodajo. Doma pa si take reči lahko privoščiš, saj ne rabiš svetiti cel čas zraven. Avtomatika pa skrbi, da je varno.
Stari, tale tvoj post je pa.....
bonk.gif

Sem mislil, da si samo prvi stavek oz. primerjavo glupo napisal, ampak ne, celo potenciral si svoje neumnosti! Ne morem verjet! A maš ti kaj pojma od kuhanja? Vsaj jajčka znaš speči? Fast food, počasna kuharija...
13.gif

Si že kdaj bil v gostilni, mogoče celo v profesionalni kuhinji?
priden.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.526
9.247
113
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
O veliki faktor je cena.. razen če te tolk žulji denar pa ni važno kolk daš za štedilnik al pol za porabo eletrike
evil.gif


Pač me zanima kolk se je vam položnica za eletriko povišala.. Če pa je to problem odgovorit pol ok..
wink-1.gif

kaj se je povečala, znižala se je. 18€ je cca 180kwh na mesec za kuho razlike..kje ti živiš.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik kalbo pravi: Če bi bila (meni osebno) indukcija boljša, bi bila v kuhinji že davno in ne tapocenska.

Potem pa moraš absolutno nabavit indukcijo z napo montirano v kuhališče. Sicer ne vem kako fiziko prelisičiti, da para ne gre v zrak
ampak nazaj na kuhališče, da lahko napa to lepo pozauga. YT znalci pravijo, da je to alfa in omega kuhinjske opreme in ne vejo, kako
so lahko prej preživeli brez tega...

Tako da avtor teme, poglej še v tej smeri -> Kuhinjske plošče z vgradno pultno napo.

 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.231
4.712
113
Stojim za tem, da v vsaj 95 % slovenskih gostiln dobiš "fast food". Naročiš, kuhar rukne nekaj na štedilnik in čez 15 minut si postrežen. To je pač fast food.
Nekaj kuham predvsem čez vikend, nekajkrat na teden pa jem zunaj.
Kadarkoli sem od preblizu videl profesionalno kuhinjo običajno v tisto gostilno nisem več šel. Včasih ni dobro vedeti preveč.
Kaj si pa sploh hotel povedati? Ali so poštarji tudi profi kuharji? Ker sem dal reply, da človek doma ne rabi enakega štedilnika kot v gostilni, lahko ti zagovarjaš, če rabi vsak poštarski skuter s tistimi nosilci, ali si lahko za privat vožnje kupim skuter brez tega in dam prednost drugim lastnostim. Na to bi se ti moral dobro spoznati in to je smiselno, da nam svetuješ. Naj za obleko v maši kupimo poštarsko uniformo
sprasujem se.gif
Profesionalno itd ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.526
9.247
113
kako fiziko prelisičiš? napa vleče, pač v tla, tako da gre tok zraka v tisto smer, in zraven gre para in ostale izdarije.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.630
8.953
113
In kaj bi ti rad povedal? Tko po slovensko povej. Eni ljudje kuhate zato da niste lačni, eni pa kuhamo še zaradi česa drugega in če bi imel možnost bi bil v moji kuhinji profi šporhet, na žalost pa nimam placa in mi na tem na 4 kuhališča ,eden je tavelik trojni za wok in stejke, velikokrat zmanjka prostora. Žal si 17 let nazaj niti pod razno nisem mislil, da bo kuhanje pač postalo strast. Profi šporhet pa veš kako zgleda, un na 5 ali 6 kuhališč s široko pečico....rrrr.... Aja, po fohu sem pa štromar, go figure
smile-1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Stojim za tem, da v vsaj 95 % slovenskih gostiln dobiš "fast food". Naročiš, kuhar rukne nekaj na štedilnik in čez 15 minut si postrežen. To je pač fast food.
Nekaj kuham predvsem čez vikend, nekajkrat na teden pa jem zunaj.
Kadarkoli sem od preblizu videl profesionalno kuhinjo običajno v tisto gostilno nisem več šel. Včasih ni dobro vedeti preveč.
Kaj si pa sploh hotel povedati? Ali so poštarji tudi profi kuharji? Ker sem dal reply, da človek doma ne rabi enakega štedilnika kot v gostilni, lahko ti zagovarjaš, če rabi vsak poštarski skuter s tistimi nosilci, ali si lahko za privat vožnje kupim skuter brez tega in dam prednost drugim lastnostim. Na to bi se ti moral dobro spoznati in to je smiselno, da nam svetuješ. Naj za obleko v maši kupimo poštarsko uniformo
sprasujem se.gif
Profesionalno itd ...
Delam po poštar zadnja leta. Po izobrazbi nisem poštar.... Samo v vednost. Lahko pa ugibaš kaj sem....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.909
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Je plin v bombi zagotovo drazji, pa se tiste flase prenasat in sravfat.... Pa ceprav ne vsak mesec. Pa enostavno moras imeti dve.
Kolk ze stane m1 kuhinje in m2 stanovanja?
Ker se ljudje vcasih zapiknejo kako drage so nase kurilnice na drva ,oni imajo pa samo tc na steni.

Plin je drag če bi vsak mesec ga kupaval.. Če ga kupiš enkrat 4 mesece pa ne pride drago.. drugače je jekleka 10Kg 19.80 eura.. itn.. S tem ko sem nehal uporabljat eletriko za kuhanje sem tudi prišparal 18 eurov na mesec pri eletriki .. Pa ne mi govort da je eletrika poceni ko ni..
wink-1.gif
Za kolk ljudi si pa kuhal?
Prdvodevam da 20 ali vec? Vsaj po mojh izkusnjah.
Pa peces najbrz ze vedno na elektriko
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.909
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Je plin v bombi zagotovo drazji, pa se tiste flase prenasat in sravfat.... Pa ceprav ne vsak mesec. Pa enostavno moras imeti dve.
Kolk ze stane m1 kuhinje in m2 stanovanja?
Ker se ljudje vcasih zapiknejo kako drage so nase kurilnice na drva ,oni imajo pa samo tc na steni.

V urbanih naseljih imajo hiše priključen zemeljski plin tako za potrebe ogrevanja kot kuhanja...
grims-1.gif
Ce se tudi grejejo na plin, potem ja, Sicer je "omreznina" najbrz drazja od porabe.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
A nima veze za kolk sem kuhal pač eletrika je draga..

Nima smisla da bilo kaj več napišem ko se sami izmikate odgovoru kolk več plačate eletrike itn..

Lp..
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.526
9.247
113
jaz imam zdaj manjsi strošek celotne energije v bajti,ko smo se rešili plina.