Insanity - recovery formula

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Dokazano je, da imajo ljudje, ki uživajo predvsem sredozemsko hrano, ki vsebuje več omega 3, občutno manj rakavih obolenj. Omega 3 delujejo protivnetno v telesu. To ni noben marketinški nateg ampak dejstva. Ni ti potrebno goltat kapsul, lahko ješ tudi sardine 2-3× na teden pa si naredil veliko za telo dolgoročno.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.979
9.094
113
39
MB
ksz

da se nebote razpočli, word from the master http://www.strengthsensei.com/beware-of-supplements-with-proprietary-blends/

kdo pa ne ve kdo je to, pa naj pogugla
wink-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Tale študija je luknjasta:

http://examine.com/blog/fish-oil-and-your-prostate/

To sum it up: "We think omega 3 increases your risk of prostate cancer by 70%! We're not sure how or why or if that's even true, but we're gonna say it anyways!"

They didn't even distinguish between supplemental omega 3 and real fish consumption in the 70% (IV) group! They also just lumped every omega 3 supplement together. Most generic omega 3 supplements are full of filler crap. Who says it's not that? Total junk research.

http://www.brinkzone.com/general-health/fish-oil-friend-or-foe-to-the-prostate/

http://www.nhs.uk/news/2013/07July/Pages/fish-oil-supplements-linked-to-prostate-cancer.aspx

Seveda je lahko zadeva škodljiv, če se pretirava...tako kot vse ostalo.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Da ne odpiram nove teme, ker vidim da ste tukaj sami experti...

Z enimi čudnimi meritvami sem si zračunal 25% body fat... BMI je pa tudi 27. S čim sedaj odtopiti maščobo? Jem 2x na dan, rekreacija zadnje čase sobno kolo do onemoglosti, samo pomoje gre samo voda ven.

Včasih sem veliko hodil... samo to ne pomaga veliko pri hujšanju... Lani sem malo več kolesaril (1500km na mtb), vendar je bila samo potuha da sem žrl brez omejitev in sem se kljub kolesarjenju zredil za 10kg
uf-1.gif
Sedaj pa pazim kaj jem, pa vseeno kile ne grejo kaj dol. Insanity je preveč skakanja, me bodo sosedi prišli ubit, kaj drugega malo bolj "mehkega"?

Se drugač sploh ne zgledam, kaj zašpehan... samo počutim se :p
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Torej je cilj izguba špeha brez da bi se sekiral če zgubiš tudi kaj mišic?

Najbolj enostavna rešitev je da pač ješ manj, kot dnevno pokuriš, pa lahko celi dan ležiš na kavču.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Jem že sedaj minimalno... torej mišice ostanejo, špeh mora it.

Bicikel (vsaj sobni) pa ne deluje...
confused-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Torej za kontriranje zdravniških člankov daš kot referenco članke, ki so jih napisali prodajalci teh dodatkov?
Razen zadnjega, kjer na koncu jasno piše
Citat:
While omega-3 supplements are sometimes advised for people who have had a heart attack this supplement is typically used under supervision of a healthcare professional.

If you are thinking of taking omega-3 supplements, talk to your GP or the healthcare professional in charge of your care first.

Ampak ne, eni to zobate kot bombončke. Posvetovanje z zdravnikom? Samo za pussye, bolje vprašat kakega nabildanega prodajalca v trgovini s to prehrano, zihr je velik strokovnjak.
Jaz drugače ne zobam nič, pa mi zdravstveno vse štima. Dobro, malo me koleno matra, ampak to praški in bombončki začuda ne znajo pozdravit.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Jem že sedaj minimalno... torej mišice ostanejo, špeh mora it.

Bicikel (vsaj sobni) pa ne deluje...
confused-1.gif

Napiši en tipični dnevni meni, če ješ bolj kot ne enako?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Zajtrk kaka banana, kosilo čisto tipično, večerja sadje +skuta ali kaj podobnega.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Dokazano je, da imajo ljudje, ki uživajo predvsem sredozemsko hrano, ki vsebuje več omega 3, občutno manj rakavih obolenj.
Bejž no:
http://www.cancer.org/cancer/news/omega-3-fatty-acids-linked-to-increase-in-prostate-cancer-risk

Res pa je, da je to le neresna študija nekih ameriških zdravnikov, ki se ukvarjajo z rakom, ne pa velepriznane študije "inštitutov" sponzoriranih od proizvajalcev prehrambenih dodatkov.
evil.gif

Če bi dobro prebral to kar si prilimal, bi verjetno tudi sam ugotovil, da je pretiravanje vedno škodljivo in da tudi v tem članku zdravniki poudarjajo, da jemanje prehranskih dodatkov (in pretiravanje z njimi) ni enako uživanju raznolike prehrane. Kot pravijo... vsako zdravilo je lahko strup (v prevelikih odmerkih).

Marji McCullough, ScD, RD, strategic director of nutritional epidemiology for the American Cancer Society, “In general, it’s better to try to get nutrients from foods and eat an overall healthy diet. Moderation and variety is what it always comes back to. People don’t need to eliminate fish from their diet. A healthy, balanced diet includes different types of protein sources that favor fish, chicken, and nuts over red meat.”

The study did not collect information on the men’s diets. Therefore, it’s not clear whether the omega-3 fatty acids in their blood came from food or from supplements.

McCullough said, “It’s probably not a good idea to go overboard with anything. Moderation and variety are key to a healthy diet.”

Drugič si vsaj dobro preberi preden limaš neke hudičke in se smešiš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Zajtrk kaka banana, kosilo čisto tipično, večerja sadje +skuta ali kaj podobnega.

Lahko malo bolj podrobno? Ponavadi se skriva hudič v detajlih
wink-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Danes

kosilo: mineštra + 4 polpete + žemlja
večerja: 2 banani + 250g skute

Vmes pa pest rozin ali pomaranča + kak piškot ali čokoladica.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
To je videt relativno nizek vnos kalorij. Čeprav je lahko problem v detajlih.

Črtaj hidrate pa namesto tega maščobe, zna pomagati. Polpete lepo zabeli v masti, zraven recimo krompir (malo krompirja) zabeljen v ocvirkih, itd. Sadje je načeloma polno cukra.

Možno tudi, da ješ premalo, potem pa gre telo v "starvation mode", ampam to potem opaziš tudi drugje; utrujenost, zaspanost, stres, depresija...itd