Insanity - recovery formula

tomket

Zelenc'
29. maj 2013
16
0
1
Nevtralec, jz mam izkušnje s to prehrano in morm rečt, da je SUPER! Predvsem za proteine lahk rečem, da bolših še nisem jedu, pa sem jih imel priliko že kar nekaj čez dat. Majo ful dober okus, posebej čokolada-malina. Proteini se odličn mešajo, sledi o grudicah ni in tud stene shakerja se ne primejo. Pa kljub temu, da majo okus niso presladk, kr nazadne, ko sem imel ene se mi je ponavad dvigval, tolk je blo cukra notr. Še najbl pa mi je všeč to, da dejansk nimam problemu z raznimi izpuščaji/mozolji, ki sem jih ponavad mel ... Pa njihova regeneracija je tud fajna!
V kratkem bom nabavil še fatburner, tko da lahk poročam, kak je.

V glavnem - jz ti nakup res PRIPOROČAM ... sem ZELO zadovoljen! Čeprav je cena nekoliko višja imaš za to ceno tudi kvaliteto zato je po mojem mnenju tale prehrana vredna vsakega evra!
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Si kdaj probal BCAA brez okusa? Če ja, kako primerljivo je tole?

Ker BCAA brez okusa...je pa res obup, pa drugače marsikaj prebavim, kar drugi pravijo, da ni dobro, ampak BCAA pa je res grozno
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Jaz bom tudi rešil drugače to drugič...kupim brez okusa in s okusom, potem pa mešam..ker te s okusom pa so mi pa preveč sladke
wink-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Edino to me zanima, zakaj nekateri rabite več praškov in tablet kot jih je moja stara mama pri 85-ih?
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Jaz bom tudi rešil drugače to drugič...kupim brez okusa in s okusom, potem pa mešam..ker te s okusom pa so mi pa preveč sladke
wink-1.gif

Kaj pa da bi vrgel noter kako banano al neki, da dobi okus?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
BCAA jemljem za to, ker večinokrat migam na tešče, ponavadi je minilo vsaj 14ur odkar sem nazadnje jedel. Aminokisline pa so tu da pospešijo sintezo beljakovin (kasneje) in da preprečijo "razpad" mišičnega tkiva.
Iz podobnega razloga ruknem šejk po vadbi, pospešitev metabolnih procesov ki so povezani s sintezo beljakovin. Poleg tega pa je malce težko ruknt 2x1500kcal obroka prave hrane, zato se en shake kar pozna, da se ne rabim pol nažirat.
Zma pred spanjem mi pomaga lažje zaspati in imeti boljši spanec. Podobno vlogo bi naj imel taurine, zato ga naslednjič sprobam. Vsekakor je spanec, dober spanec, pomemben bolj, kot karkoli drugega.
Glutamin bi naj poskrbel za izločanje rasnega hormona, poleg tega pa pomaga pri imunskem sistemu in blagodejno vpliva na prebavo. Kaj čem, napačen življenski slog in napačna hrana sta na telesu pustila posledice in bi rad zadevo čimprej saniral, mladi pa tudi več nismo.
Omega 3 in vitaminčki pa verjetno ne potrebujejo komentarja?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.936
2.418
113
Deluje, ja, vcasih se je reklo, da za boljsi spanec popij malo kakava, zdej pa je potrebno neke tablete, ki delajo cudeze...
smile-1.gif
Darjan je vec kot ocitno padel noter sto na uro... sam ta njegov sestavek ma en kup lukenj za moje gledanje kaj in kako...14 ur ne jesti, pol pa se vsi mozni dodatki...ne vem no...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
16 ur se ne je, 8 ur pa se je, intermittent fasting se temu reče in je dokazano, da pozitivno vpliva na telo. Optimalno bi bilo recimo 6 dni normalno jesti pa potem 1 dan ne, ampak tega ne zmorem. Ali pa recimo vsak dan zgolj en velik obrok, ampak to pri nekomu, ki je aktiven, odpade. Ker pa vem, da rad bereš, pa si lahko ogledaš knjigo: warrior diet od Ori-ja, je not vse podrobno razloženo s povezavami do raziskav, etc...

Kaj pa so ostali dodatki? Nobena kemija; aminokisline, magnezij, cink, olje...

No...ko nimam vadbe, pa sta edini dodatek ZMA in omega3, ostalo je na sporedu, ko se nekaj miga, iz zgoraj omenjenih razlogov.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Dobro, da sploh kdo, ki ne žre vse te kemije (ja, vse to je kemija), preživi. Razen _mogoče_ šejka v določenih primerih je vse ostalo napisano navaden marketinški nateg, vključno z vsemi tvojimi linki, ki jih niso napisali medicinci.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Zakaj pa bi bil shake potem ok, če ima enako funkcijo kot ostalo?

omega 3 ravno priporočajo dohtarji, vitamine tudi, da je glutamin zdrav imaš tudi polno člankov, uporablja se recimo pri kemoterapiji za lajšanje tegob pacientov, etc...

Ne se bat, ne delam to, kar delam, tako "na pamet", kot marsikdo tu misli.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zakaj bi jemal nekaj, česar nimaš pomanjkanja?
Jaz recimo občasno vzamem tableto magnezija samo zaradi tega, ker me kdaj pa kdaj dajejo krči. Vse ostalo, kot so glutamini, omega3 kisline, dodatni vitamini, bcaa, kreatini in ostali praški, to je pa čisto nepotrebno za posameznika. Še nisem slišal za zdravnika, ki bi priporočal, da naj vsak športnik jemlje vse to, kar si napisal. Saj zdravnik ni tak teoretik kot ti.

Sicer bi pa se jaz na tvojem mestu zamislil: nimaš časa za normalne obroke (kar je edino zdravo), imaš pa več kot dovolj časa za vso to svinjarijo, ki jo vase mečeš.