Kuhalne plošče: steklokeramična-indukcijska

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Resno? Men se po pravici povedan na indukcijo spipa, tko da zame je plin zakon in tko bo ostalo. Pa poudarek je pa na "zame osebno". Plin deluje zelo OK, ga v profi kuhinjah ne uporabljajo kar tko ker jim je pač všeč. Sicer pa to ni tema, če je dilema zgolj steklokeramika-indukcija, pol je odgovor definitivno indukcija.

Profiji uporabljajo plin ker:
- lahko takoj zmanjšaš toploto (isto velja za indukcijo, ne pa za klasično oz. steklokeramišno ploščo) in predvsem ker
- ne moreš plinskega kuhalnika razbit tko kot stekla na indukciji. In profiji nimajo časa bit nežni, ko odlagajo kastrole ali kaj mešajo...
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
da vprašam kako se pri vaših inducijah obnaša ko kuhaš na dveh kuhališčih. Ker pri meni če imam en lonec spredaj začneš kuhat in vre kasneje daš na drugo kuhališče (na kuhališče za njim) za prvim še en lonec ga vklopiš in se začne zaganjat prvi lonec enkrat bolj drugič manj. To mene tolk razpizdi da bi vse skup ven vrgel. Včasih nekak ujamem da ni tolk opazno se pa. Plošča je pa Bosch katera je bla 800€ z popustom nekaj manj.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
čeimaš lito železne ponve in posodo,se da vse spečt/skuhat kot na plinu
wink-1.gif
je pa res da bolj zajebana posoda pride za kos 100 € in naprej. tko to gre.

za peko se lahko greš tudi s tapanyakijem na indukciji? ampka ni to za srednjeslojaše.
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Eden od argumetov zakaj plin.. je eden in edini.. Ko ti zmanka eletrike ti nobena plošča ne pomaga.. Kot primer ko je bil leta 2014 žled pa cel teden brez eletrike nič ne moreš skuhat itn..

Zato sem si nabavil štedilnik na plin po izkušnji iz leta 2014
wink-1.gif
Eni tudi kampiramo in imamo pri hiši še vedno jeklenko in prastar prenosni plinski kuhalnik na dve rinki. Marsikaj je že skuhal, če bo potrebno tudi marsikaj še bo.
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
enako. Imam zunaj (tudi zdaj v teh zmiskih časih kao) večji plinksi gril, tudi s plinkskim khališčem. In težko pečenje se delazunaj. Tako da če 15 dni neb blo elektrike bomo pa zunaj tisto župo skuhali. kao.
wink-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Recimo prikurit palačink kot se palačinke prikuri
grin1.gif
Pa enga stejka tud ne morš ravno prikurit kot se zagre, pa klasični železni wok odpade, pa...ni da ni. Ogenj je meni zakon in če bi lahko bi bil v kuhinji še vedno šporhet na drva. Da o letni kuhinji z odprtim kuriščem ne govorim.
Z eno potezo zmanšam plin in ga znova prikurim, da bi se šel še tu na dotik....kot rečeno zmeša se mi.
Indukcija dobro prikuri! Govoriš kar nekaj.... Sej za tisto kafetijero pa daš ploščico spodaj pa ti dela (kot podstavek), ni pa idealno.
Vok lahko tudi uporabiš, celo tistega čisto okroglega spodaj, samo na žalost rabiš posebno indukcijo samo za voke (je ugreznjena plata, da lahko vok objame).
Če je tebi oh in sploh, še ne pomeni da je za vse.
Samo eno vprašanje...kuhaš, al gledaš babnico, kako kuha?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik kodzak82 pravi:
kafetijere itak ne razumem, zakaj bi se s tem sploh zajebavu, ker obstaja đezva. Indukcijo posebi za wok res ne vem če bi kupo k cene brutalno zrastejo k je fancy, zrezek v litoželezni ponvi je pa vseen bolj na hitr prikurjen na plinu. Je pa indukcija super za vse ostalo.
Uporabljam tako kafetjero, kot đezvo, ne ena ne druga, če hočeš, da sta tapravi ne primeta na indukciji. Prva je alu, druga bakrena. Zakaj. včasih se ti zalušta turška, spet drugič espreso.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik kodzak82 pravi:
kafetijere itak ne razumem, zakaj bi se s tem sploh zajebavu, ker obstaja đezva. Indukcijo posebi za wok res ne vem če bi kupo k cene brutalno zrastejo k je fancy, zrezek v litoželezni ponvi je pa vseen bolj na hitr prikurjen na plinu. Je pa indukcija super za vse ostalo.
Hitreje prikuriš na indukciji!
https://www.youtube.com/watch?v=2SDWkGx0ako&t=183s
Ja vodo za makarone....
bonk.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
...
Profiji uporabljajo plin ker:
- lahko takoj zmanjšaš toploto (isto velja za indukcijo, ne pa za klasično oz. steklokeramišno ploščo) in predvsem ker
- ne moreš plinskega kuhalnika razbit tko kot stekla na indukciji. In profiji nimajo časa bit nežni, ko odlagajo kastrole ali kaj mešajo...
a profiji tudi čistijo za seboj?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Ja sej imam sam litoželezno na indukciji. Ne trosi neumnosti.
Pa kaj bi ti rad? Me prepričal naj grem na indukcijo? Meni ne sede, če tebi, super sva oba zadovoljna. Ni pa tok superduper kot eni nabijajo. Sicer pa kot rečeno smo off.
 
Nazadnje urejeno:

kodzak82

Zelenc'
6. feb 2012
20
1
3
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik kodzak82 pravi:
kafetijere itak ne razumem, zakaj bi se s tem sploh zajebavu, ker obstaja đezva. Indukcijo posebi za wok res ne vem če bi kupo k cene brutalno zrastejo k je fancy, zrezek v litoželezni ponvi je pa vseen bolj na hitr prikurjen na plinu. Je pa indukcija super za vse ostalo.
Hitreje prikuriš na indukciji!

Če se pogovarjamo od kuhanja/pečenja, pol pa daš primerjavo kje voda za makarone prej zavre najbolj da kr zaključimo debato.
https://www.youtube.com/watch?v=2SDWkGx0ako&t=183s
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
Prosim za mnenja: kakšne so prednosti in slabosti ene in druge. Ne zanima me teorija, ampak praktične izkušnje uporabnikov ali uporabnic. Ker obnavljam kuhinjo, ne bi rad "vsekal mimo". Hvala vnaprej.

Imel sem vse troje, zdaj nazadnje indukcijo, in sem izjemno zadovoljen
zmaga.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Kdo je kaj hitrost omenjal? Nimam nobene zmote. Kuham na tisto kar mi paše....
Aja, pa moja plata dela že 17 let, stanejo pa take dons okol 200 eur, za dobro indukcijo daš pa dons kolk? S tem da ti vsa posoda ne dela gor. Kot rečeno, v moji kuhinji se je in se bo kuhal na plin, v kolikor bi šaltal na štrom, pa definitivno indukcija proti steklokeramiki.
 
Nazadnje urejeno: