Kontracepcijske tablete ali maternični vložek?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem.. Tokrat imam vprašanje bolj za ženske uporabnice foruma.. ;)

Kakšne imate izkušnje z uporabo kontracepcijskih tablet in maternega vložka? Je mogoče katera v življenju že uporabljala oboje? Prednosti/slabosti?

Moja je nekaj let uporabljala kontracepcijske tablete in jih zadnjih nekaj mesecev ne uporablja več, ker je mnenja (in dostikje prebrala), da lahko vplivajo na hormone, naj bi imeli več stranskih učinkov, itd... In tablete gredo skozi prebavila in bog ve, kaj vse je v teh tabletah..

Zadnjič pa ji je ginekolog svetoval tudi maternični vložek (pri katerem naj bi bil mir nekje 5 let) in sedaj jo zanima, če imate tu na forumu kakšne dejanske izkušnje s tem?

Pa hvala lepa za vsa mnenja že vnaprej.. ;)
 
19. jul 2007
2.763
1.493
113
da lahko vplivajo na hormone,
osnovno delovanje je, da vplivajo na hormonski ciklus in preprečijo ovulacijo, se pravi je tisti lahko odveč

In tablete gredo skozi prebavila
ta mi je enostavno zabavna (dve leti nazaj je bil glavni problem pikica, če bi imeli tablete za COVID, bi bilo pa vse v redu)

bog ve, kaj vse je v teh tabletah.
točno tisto (nič več in nič manj), kar piše v škatli od dotičnih tablet

za ostalo pa žal ne morem povedati kaj pametnega, ker že na prvi alineji padem ven
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Imela oboje. Oboje dela. Dobre izkusnje imam se s kondomi in vzdrznostjo.

V konkretnem primeru mocno svetujem kontracepcijo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Hej vsem.. Tokrat imam vprašanje bolj za ženske uporabnice foruma.. ;)

Kakšne imate izkušnje z uporabo kontracepcijskih tablet in maternega vložka? Je mogoče katera v življenju že uporabljala oboje? Prednosti/slabosti?

Moja je nekaj let uporabljala kontracepcijske tablete in jih zadnjih nekaj mesecev ne uporablja več, ker je mnenja (in dostikje prebrala), da lahko vplivajo na hormone, naj bi imeli več stranskih učinkov, itd... In tablete gredo skozi prebavila in bog ve, kaj vse je v teh tabletah..

Zadnjič pa ji je ginekolog svetoval tudi maternični vložek (pri katerem naj bi bil mir nekje 5 let) in sedaj jo zanima, če imate tu na forumu kakšne dejanske izkušnje s tem?

Pa hvala lepa za vsa mnenja že vnaprej.. ;)
Če imata dovolj otrok, je najbolje, da si daš ti preščipniti semenovode. Nobenih posledic, samo pozitivno.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.348
458
83
Imela oboje. Oboje dela. Dobre izkusnje imam se s kondomi in vzdrznostjo.

V konkretnem primeru mocno svetujem kontracepcijo.

Zanimivo, men pa vzdržnost neki ne gre čez :cheer::D

Moja ima materni vložek in nima kakih pripomb. Tako, da mislim, da je zadeva čist ok.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V tabletah in obročkih so hormoni, ki motijo normalno delovanje telesa. Da bi pri sebi kaj naredili, to pa ne. :jok:
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
A ni to contra de natur... če ne trosiš semena okol...

1667751901856.png
 
V tabletah in obročkih so hormoni, ki motijo normalno delovanje telesa. Da bi pri sebi kaj naredili, to pa ne. :jok:

lahk motijo....deluejo na način da se vežejo na prenašalce in tako zasedejo plac spermijem ...posegajo pa v hormnoski sistem telesa, to pa

hormonske motilce maš drugače npr v zmehčani plastiki itd...to je nekoliko bolj zaj****ker vpliva na plsodnsot, spol itd...

tabletke najbojl posegajo v telo, diafragma nekoliko manj ("ubije" spermije predno gredo naprej po začrtani poti), sterilizacija (nje, njega) okej, sam potem ni več potomcev, razen če ne daš predhosno semena, jajčec zamrzniti

kondomi so tud okej, če poči zna biti hudo (jutranja tabletka + splav)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Oboje sprobano,nic ni "zatajilo". KT moraš redno dnevno jemat, vložek dobis in za nekaj casa pozabis.
Ce ne misliš vec imeti otrok pa tudi bizijev predlog ni napačen.
Ce pa ima kaksne psihicne ali fizicne posledice na moškem pa se ne vem...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Oboje sprobano,nic ni "zatajilo". KT moraš redno dnevno jemat, vložek dobis in za nekaj casa pozabis.
Ce ne misliš vec imeti otrok pa tudi bizijev predlog ni napačen.
Ce pa ima kaksne psihicne ali fizicne posledice na moškem pa se ne vem...
Ne pozabit da je (vsaj pri nas) pogoj za sterilizacijo dopolnjena starost 35 let in pa 6 mesecev "čakalnega obdobja".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Hej vsem.. Tokrat imam vprašanje bolj za ženske uporabnice foruma.. ;)

Kakšne imate izkušnje z uporabo kontracepcijskih tablet in maternega vložka? Je mogoče katera v življenju že uporabljala oboje? Prednosti/slabosti?

Moja je nekaj let uporabljala kontracepcijske tablete in jih zadnjih nekaj mesecev ne uporablja več, ker je mnenja (in dostikje prebrala), da lahko vplivajo na hormone, naj bi imeli več stranskih učinkov, itd... In tablete gredo skozi prebavila in bog ve, kaj vse je v teh tabletah..

Zadnjič pa ji je ginekolog svetoval tudi maternični vložek (pri katerem naj bi bil mir nekje 5 let) in sedaj jo zanima, če imate tu na forumu kakšne dejanske izkušnje s tem?

Pa hvala lepa za vsa mnenja že vnaprej.. ;)
Moja soproga ima notri že tretjo Mireno, za katero se je odločila po rojstvu tretjega otroka. Brez vsakih težav in predvsem brez vsakomesečne tardeče že 13 let. Da pa ne bo vse rožnato, vstavljanje in potem dvakrat menjava jo je bolela ko 100 vragov, je prišla ven čist bleda. Po tem je vse BP. Seveda ni nujno, da jo prenaša vsaka ženska, zato je treba beštjo vrečt ven, če ji bo delala težave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
No, hvala lepa vsem za vaše prispevke.. ;) Osebno nisem vedel za vse te stvari, ko moji kažem vaše prispevke, pa ji je vse jasno. Pač jebi ga, ne moreš vsega vedet.. :D

Glede sterilizacije se nama obema zdi, da se za nekaj tako trajnega nebi odločila.. Nikoli ne veš, kaj ti življenje prinese ali odnese in kaj vse se lahko zgodi v prihodnosti..

Glede materničnega vložka tudi osebno nisem vedel, da je pravtako hormonska zadeva (mi je moja rekla, da mi je razlagala, ampak je dostikrat "ne slišim" čisto vsega).. :D Hehe..

Mi je moja tudi prej razlagala, da je imela kolegica nek bakreni vložek in je dobila glavobole in si je dala potem odstranit, tako da očitno ne ustreza vsem puncam vse...

No, saj zato sem tudi vprašal tu, če mogoče obstaja še naprimer kaka tretja rešitev... In pa seveda za osebne izkušnje s temi pripomočki... ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Heh, zato ravno iščema nekaj, ker je lepo končat, ko "sem še v njej" in ko sma skupaj... :D Ne glede na vzdržnost... ;)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Ne pozabit da je (vsaj pri nas) pogoj za sterilizacijo dopolnjena starost 35 let in pa 6 mesecev "čakalnega obdobja".
Kar je seveda posledica tega, da smo katoliška država. Kakorkoli je letnica debilen pogoj je vseeno mnogo boljši od tega, da bi bila možnost posega prepuščena arbitrani presoji zdr. delavca (kot je npr. v Angliji).

Čakalne dobe - letos pri sosedu in pred lani pri službenem kolegu - k sreči niti slučajno nihče ne šmergla.

Če je kdo še premlad, pa naj se - ker gre vsaj pri moškem za zelo enostaven poseg - odpelje v Avstrijo, kjer starostne omejitve ni.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
"Moja je nekaj let uporabljala kontracepcijske tablete in jih zadnjih nekaj mesecev ne uporablja več, ker je mnenja (in dostikje prebrala), da lahko vplivajo na hormone, naj bi imeli več stranskih učinkov, itd... In tablete gredo skozi prebavila in bog ve, kaj vse je v teh tabletah.."

Najboljši nasvet, ki ga lahko dam: dajta se čim prej sterilizirati. Oba.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
"Moja je nekaj let uporabljala kontracepcijske tablete in jih zadnjih nekaj mesecev ne uporablja več, ker je mnenja (in dostikje prebrala), da lahko vplivajo na hormone, naj bi imeli več stranskih učinkov, itd... In tablete gredo skozi prebavila in bog ve, kaj vse je v teh tabletah.."

Najboljši nasvet, ki ga lahko dam: dajta se čim prej sterilizirati. Oba.
Zloba! :cool:

Bi pa zgolj pripomnil v zvezi s strerilizacijo - poti nazaj več ni - vsaj če je poseg pošteno opravljen.

Kaj je narobe z dobrim starim kondomom? Razen da ližeš sladoled skozi steklo. ;)
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: brane_new

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Lahko tudi lepo napišem: če nekdo ne opaža stranskih učinkov, so vse kar je bilo citirano v odstavku, prazne marnje. Upam, da bo tudi to spodbudilo k premisleku o lastni (ne)zmotljivosti.

In ne, ni res, sterilizacija ni nepovratna, tako semenovode kot jajcevode se da z operacijo spet sestaviti skupaj. Ni pa takšna operacija nujno vedno uspešna, poleg tega poudarjam, da je ena in druga operacija pri moškem mnogo bolj enostavna.