Krediti po 1.11.2019

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Naj dodam, da se bova razumela :



Jaz ne govorim, kaj je prav in kaj ni. Jaz govorim, kaj je življenjsko. Tisto kar je "življenjsko", je pa preizkušeno skozi zgodovino in ne zgolj skozi en sam sistem, kot ga pravkar doživljamo.
Upam si trditi, da je bil prejšnji, "Titov" sistem za življenje mnogo zdržnejši, kot pa tale. V tistem, prejšnjem, si se npr. smel zadolžiti do zgolj 1/3 dohodkov, socialni minimum je moral ostati nedotaknjen. Danes si nekateri tule želijo ameriškega načina, kjer naj bi vsak posameznik se sam prosto dločal, koliko se bo kreditiral, ali koliko socialnih prispevkov si bo ob plači prišparal za starost itd.

Kdo pri zdravi pameti si dovoli pričakovati, da bo zgolj povprečen človek pravilno gospodaril s svojim denarjem? Imamo pa vsaj pol populacije, ki so pa ... podpovprečni. Žal. Niso izobraženi, niso imeli možnosti, življenje jih je pahnilo nekam ...

Brezveze. Socialo je treba zelo previdno krmariti. Sedaj po 30 letih divjega bi pa nenadoma zategnili uzde in dvema tretjinama prebivastva onemogočili perspektivo? :nigladek: Saj - tu se je nekomu utrgalo! :eek:

Najprej plače dvignimo, da bo lahko vsak ki se pravkar razbije na cesti, lahko deležen polne oskrbe ali upokojenskega doma po domače, potem se pojdimo, kako bomo regulirali viške denarja.
socializem kot tak sigurno ni življenski posledično tudi ni zdržal in ne nehaj že tupit s tem Titom. Zakaj je Jugoslavija lahko obstajala? ker je imela miljarde pufov, ki so jih občasno odpisali...
in ko si tako pameten dvigni plače svojim ljudem za 100% ter stran glej ko ti bodo orodje in robo iz delavnice jemali zato, da bodo popoldan fušali
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
socializem kot tak sigurno ni življenski posledično tudi ni zdržal in ne nehaj že tupit s tem Titom. Zakaj je Jugoslavija lahko obstajala? ker je imela miljarde pufov, ki so jih občasno odpisali...
in ko si tako pameten dvigni plače svojim ljudem za 100% ter stran glej ko ti bodo orodje in robo iz delavnice jemali zato, da bodo popoldan fušali
V čem je pa kapitalizem po tvoje drugačen od tega kar si zapisal?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
men se peha po odojku pa jagencku, teletini..ne po iphonu.

drugače pa ne skrbi za mene, jaz sem rojeni kapitalist. problem so vsi tisti, ki jamrajo kako ni krede, lizinga in kak je socializem zanič.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.153
2.334
113
v lokalni ostariji
Netko, vrtci v kontejnerjih so ZAČASNI (za instant resitev prostorske stiske...) :) Pa največkrat postavljeni na zemljscu ob obstojecem vrtcu...

Lahko mi pa posljes primer vrtca iz kontejnerjev (pa ne arhitekturni izgled kontejnerja;)) ki stoji kot popolnoma samostojna enota s svojo hisno številko itd kot fiksni objekt ne mobilni in ni samo "prizidek".
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Netko, vrtci v kontejnerjih so ZAČASNI (za instant resitev prostorske stiske...) :) Pa največkrat postavljeni na zemljscu ob obstojecem vrtcu...

Lahko mi pa posljes primer vrtca iz kontejnerjev (pa ne arhitekturni izgled kontejnerja;)) ki stoji kot popolnoma samostojna enota s svojo hisno številko itd kot fiksni objekt ne mobilni in ni samo "prizidek".

Vrtec Šentlovrenc. Ravno zgrajen.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Netko, vrtci v kontejnerjih so ZAČASNI (za instant resitev prostorske stiske...) :) Pa največkrat postavljeni na zemljscu ob obstojecem vrtcu...

Lahko mi pa posljes primer vrtca iz kontejnerjev (pa ne arhitekturni izgled kontejnerja;)) ki stoji kot popolnoma samostojna enota s svojo hisno številko itd kot fiksni objekt ne mobilni in ni samo "prizidek".
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če se mi bo ljubilo vam danes poiščem osnovo za stalno bivanje v "kontejnerju". Načeloma je vse stvar prostorskih aktov občine.

Mogoče bi kak bovčan povedal kako je bilo pri njih po potresih, eni so kar dolgo stanovali v "začasnih" bivališčih.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če Američani lahko čisto legalno živijo v prikoličarskih naseljih, zakaj ne bi mogli tudi mi. Oziroma, ko bo standard še malo padel, bodo nekateri primorani tako živeti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Torej čisto legalistično: za pridobitev hišne številke in prijavo stalnega bivališča rabiš "hišo" izdelano po gradbenem dovoljenju.
Moj projektant pravi, da nečelno ne obstaja zadržek, da se za postavitev recimo "mobilne hiške" nebi pridobivalo gradbeno dovoljenje, enako velja za kontejner, ker oboje lahko ustreza minimalnim standardom za bivalno enoto. Pač predpogoj je, da to omogočajo prostorski akti.
Večja težava bi bila legalizirat bivanje v prikolici ali avtodomu.

Je pa pred leti kolega na tak način obšel prepoved stanovanjske gradnje v obrtno industrijski coni in si je zraven legalne delavnice z vsemi komunalnimi priključki in hišno številko postavil "objekt" iz menda dveh mobilnih enot - take največje kolikor jih še lahko po cesti z "navadnim izrednim prevozom" pripelješ, pa je not živel. Ali je imel tam tudi bivališče pa nebi vedel - mislim pa da lahko imaš stalni naslov tudi v pisarni, ne vidim problema v tem.