Krediti po 1.11.2019

zakon

Guru
16. maj 2008
8.580
689
113
toti Maribor
Samo to še ti odgovorim preden zares končam. Nikomur nisem nič vzel, nikomur nisem nič dolžan, vse pošteno plačujem. Tako, da prosim ne meni o vrednotah. Lakomneži ste vse kar se je dalo pokupili, ne govorim o tistih, ki so si kupil za sebe, da not živijo, ampak o tistih ki to veselo oddajajo. Mladi, pa nimajo kaj kupit. Pa lep pozdrav.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Od mene si starejsi vsaj 20 let. Tko da karta mladih ne bo sla cez.
Za razliko od tebe so bili moji posli trzne narave. Da bos razumel: jaz sem kupoval po ceni ki jo je dolocil prodajalec in ocitno sem bil edini ki je za tako ceno kupil. Vsako leto placam NUSZ, najemnine pa so del prihodkov podjetja ki placuje davek na dobicek itd.
Iz vsega tega drzava lahko tudi gradi, da ti not neprofitno bivas.

O tem komu si vzel: mladim na katere se tako licemerno sklicujes. Njim jemljes moznost neprofitnega najema, ker zasedas stanovanje.

in ce sem do pred nekaj urami bil mnenja da me ne moti ce nekdo ostane v stanovanju kljib visji placi, sem sedaj zagovornik tega da se cimprej ponovno ovrednoti kdo je do tega upravicen in kdo ne.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj že? Ker je bil nekdo priden in si je nekaj ustvaril, šparal, si od ust trgal, ga je treba sedaj po prstih? Tistega, ki je "vse zagonil sproti" in je sedaj v neprofitnem stanovanju pa zaradi tega nagradit?

Jaz sem za obdavčitev potovanj, pa izletov, pa dajmo rečt še kaj... Ampak ne, najlažje je udarit po tistem, česar ne moreš skrit....
Najprej si osnove razčisti, potem pa lahko dalje debatirava.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
zakon
ne bom hinavka kot marsikateri. Ko bi enkrat dobila neprofitno stanovanje, bi bila tiho kot rit pa naj drugi ugotavljajo ali imaš še tam za biti ali ne. Se ne bi samoprijavila najbrž, razen če bi šla ven v vsakem primeru. Ampak težko bi pa takole brezsramno glumila glive kot jih ti... vsaj tiho bodi, no...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V jugi smo imeli zakon oz. akcijo (kmalu po tistem, ko so se krediti za hiše zaradi inflacije poplačali s pol plače v celoti), ki se je imenovala "imaš hišo, vrni stanovanje". Kakšen je bil izplen? Nikakršen, vsaj v Sloveniji ne - so stanovanja formalno prevzeli otroci, čeprav niso imeli osnovnih pogojev za njih pridobitev (zaposlitev v firmi, ki je stanovanje "šenkala"), stari pa so bili "sami" v bajti s 300m2 uporabne površine.
Posledice so vidne še danes.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
zakon
ne bom hinavka kot marsikateri. Ko bi enkrat dobila neprofitno stanovanje, bi bila tiho kot rit pa naj drugi ugotavljajo ali imaš še tam za biti ali ne. Se ne bi samoprijavila najbrž, razen če bi šla ven v vsakem primeru. Ampak težko bi pa takole brezsramno glumila glive kot jih ti... vsaj tiho bodi, no...
zakon je pač lep primer današnje družbe. družba željna pozornosti na vsak način a obenem še izredno egoistična. oboje izkazano več kot očitno.
pa saj ti ne zamerim, saj smo vsi do neke meje sedaj taki.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

zakon je pokazal svoj primer, čisto dobronamerno. Ko se pač gre o kreditih in zavozlanosti pridobitve le - teh. Pa ste ga raztrgali. :confused:

Ja, Jabe in Apollo8 sta pokazala, da smo ljudje iz mesa in krvi. In ko imaš - imaš in ne boš dal. Zakaj bi že? Zaradi nekaj vmesnih neumščin, ki jih oblast ki zadeve regulira, torej si jih privošči? :nigladek:

Najprej se zmenimo, na samem državnem nivoju, ali se gremo socialno državo, ali zgolj suhi kapitalizem. Če izberemo tisti "suhi kapitalizem", se odselim s psom vred, ker mi je jasno, da bom smel tu živeti samo do trenutka, dokler bom še lahko hodil na šiht delat. Ko bom šel v penzijo - mi bo tista "kapitalistična" država vsaj poklonila štrik, da si skrajšam muke? Ter osvobodim prostor, da bodo lahko tamladi zadihali?

V vsakem primeru je zadeva popolnoma izrojena. Ni bila negovana že vsaj 30 let, tako kot ena sosedova gošča, pa je bila nekoč čudovit travnik.
 
Nazadnje uredil moderator:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
zakon je pokazal svoj primer, čisto dobronamerno. Ko se pač gre o kreditih in zavozlanosti pridobitve le - teh. Pa ste ga raztrgali. :confused:

Ja, Jabe in Apollo8 sta pokazala, da smo ljudje iz mesa in krvi. In ko imaš - imaš in ne boš dal. Zakaj bi že? Zaradi nekaj vmesnih neumščin, ki jih oblast ki zadeve regulira, torej si jih privošči? :nigladek:
Pa o cem ti bebavis?

Ce je kdo prikazal “ In ko imaš - imaš in ne boš dal. Zakaj bi že?” Je to zakon ki je lepo povedal, da pac ima tako stanovanje in ga ne bi/ne bo vrnil kljub sedaj nadpovprecni placi.

in me to sploh ni motilo dokler ni zacel sekat po ljudeh ki financirajo to. Ce nisi dojel kaj je point pol pac nisi dojel.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nisem podnajemnik in ne vem, kakšna pravila igre se grejo. Prav gotovo oz. nikakor si pa ne predstavljam, da bi v najemni klavzuli bilo, da "v kolikor se najemniku dvignejo prihodki - da v tem primeru vrne stanovanje.

Tega si ne predstavljam. Ti pa znižaj ton oz. ne blebaviš (kot označuješ mene).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Ponavadi so te polna usta o tem kaj je prav.

no meni se ne zdi prav da nekdo izkorisca socialni sistem drzave po tem ko do tega ni upravicen. Ampak to ni edina anomalija in je zadnja stvar ki jo mormo zrihtat v tej drzavi. Je pa naravnost noro da nekdo tak potem benti cez ostale.
Vse kar sem od njega zelel prebrat, je to kako razmislja oz zakaj se mu zdi prav da zaseda to neprofitno stanovanje.

tega ni znal napisat, sem pa videl kako razmislja, to pa.

in ne bom znizal tona dokler pises neresnice. Oz mojih postov pac ne izhaja da sedaj ko imam da ne bom dal, kot si klevetal dva posta nazaj.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.580
689
113
toti Maribor
Ker pljuvate po meni se moram oglasit, ampak tokrat res zadnjič. Po vseh kriterijah, ki jih imamo v Republiki Sloveniji in moji občini prebivanja izpolnjujem zaenkrat vse pogoje za neprofitno najemnino, kljub malo višji plači. Tako, da ne na pamet. Ko pa jih ne bom, pa grem rade volje ven.
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Ok, ti sam si nakazal da temu ni tako.

Bog ti pozegnaj in usmili se me ce nam boste kdaj nacionalizirali.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ponavadi so te polna usta o tem kaj je prav.

no meni se ne zdi prav da nekdo izkorisca socialni sistem drzave po tem ko do tega ni upravicen. Ampak to ni edina anomalija in je zadnja stvar ki jo mormo zrihtat v tej drzavi. Je pa naravnost noro da nekdo tak potem benti cez ostale.
Vse kar sem od njega zelel prebrat, je to kako razmislja oz zakaj se mu zdi prav da zaseda to neprofitno stanovanje.

tega ni znal napisat, sem pa videl kako razmislja, to pa.

in ne bom znizal tona dokler pises neresnice. Oz mojih postov pac ne izhaja da sedaj ko imam da ne bom dal, kot si klevetal dva posta nazaj.

Potem pa izvoli prebrati mojo izjavo še enkrat, ker nisi ugotovil, da sem dal priznanja tako tebi, Jabe , kot tudi zakon -u.
Gre za to, da država marsikaj omogoča, npr. odpis pufov jankovičem, neplačevanje prispevkov za zaposlene pri velikih firmah, medtem ko pa male že v desetih dneh zablokirajo itd ... prav tako sodi tu zraven tudi tale anomalija. Verjetno je bila prav tako kot ostale, zavestno narejena, toda anomalija je. In ko se znajdeš v njej, dragi Apolo, me zanima, če bi ti kar vrnil stanovanje, v tistem trenutku, ko bi ugotovil, da si "malce bolje" situiran.

Ker - roko na srce, jaz že nebi. Pa mislim da tudi nihče od prisotnih tule. Zakaj pa misliš, da so župniki si izmislili termin "pekel"? :evil:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Pa sej to ni dilema. Tud nikjer mu nisem tega rekel. Sam vprasanja sem zastavil. In ni hotel odgovorit ampak je zacel pisarit o tem kako smo pokupili vsa stanovanja itd...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Naj dodam, da se bova razumela :

Ponavadi so te polna usta o tem kaj je prav.
....
....

Jaz ne govorim, kaj je prav in kaj ni. Jaz govorim, kaj je življenjsko. Tisto kar je "življenjsko", je pa preizkušeno skozi zgodovino in ne zgolj skozi en sam sistem, kot ga pravkar doživljamo.
Upam si trditi, da je bil prejšnji, "Titov" sistem za življenje mnogo zdržnejši, kot pa tale. V tistem, prejšnjem, si se npr. smel zadolžiti do zgolj 1/3 dohodkov, socialni minimum je moral ostati nedotaknjen. Danes si nekateri tule želijo ameriškega načina, kjer naj bi vsak posameznik se sam prosto dločal, koliko se bo kreditiral, ali koliko socialnih prispevkov si bo ob plači prišparal za starost itd.

Kdo pri zdravi pameti si dovoli pričakovati, da bo zgolj povprečen človek pravilno gospodaril s svojim denarjem? Imamo pa vsaj pol populacije, ki so pa ... podpovprečni. Žal. Niso izobraženi, niso imeli možnosti, življenje jih je pahnilo nekam ...

Brezveze. Socialo je treba zelo previdno krmariti. Sedaj po 30 letih divjega bi pa nenadoma zategnili uzde in dvema tretjinama prebivastva onemogočili perspektivo? :nigladek: Saj - tu se je nekomu utrgalo! :eek:

Najprej plače dvignimo, da bo lahko vsak ki se pravkar razbije na cesti, lahko deležen polne oskrbe ali upokojenskega doma po domače, potem se pojdimo, kako bomo regulirali viške denarja.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa sej to ni dilema. Tud nikjer mu nisem tega rekel. Sam vprasanja sem zastavil. In ni hotel odgovorit ampak je zacel pisarit o tem kako smo pokupili vsa stanovanja itd...

Zakaj mu pa nisi? Zato ker si rit in mu ne moreš v obraz zabrisati direktno? Sedaj se pa name usajaš?

Ajd, bodi srečno.