Krediti po 1.11.2019

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
No, ravno tako res ni, ampak če vzameš v zakup, da fizična oseba dobi od 50 do nekje max. 200 k, pravna pa par milijonov, ima Floki kar prav. Fizične osebe vedno izterjajo, če ne, jih na koncu deložirajo (v primeru hipoteke, sej drugače težko dobiš puf). Kaj pa pravnim? Jah, nič, Odpišejo jim dolg.
Slovenija, moj dežel.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.174
113
Nikoli ne bom razumel, kako si lahko nekdo z 1000€ plače kupi na kredo stanovanje za 100.000+ €, ta ga živ ne more izplačati, pa kje so tu še stroški vzdrževanja, adaptacije...
Po mojem mnenju sploh ni tolk težava v zaostrovanju pogojev pridobitve kredita, ampak bolj v cenah stanovanj in prenizkih dohodkov.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.991
3.740
113
Ljubljana
hmpg.net
Zanikam kakršno koli povezanost s Šarcem ali katerikoli drugim izvoljenim predstavnikom oblasti.
Če se strinjajo z mojim mnenje pomeni zgolj to, da tudi njih kdaj sreča zdrava pamet.
Živela ZKP!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Čakam na zakon, kjer se bo osebi/družini lahko zaračunalo maksimalno toliko za najemnino, da mu bo ostal zahtevan znesek enak kot se računa pri kreditih.
Po tem nekdo, ki plačuje mesečno 400eur najemnine, recimo ne more dobiti kredita z mesečno anuiteto več kot 150eur, da bo odkupil to stanovanje.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.991
3.740
113
Ljubljana
hmpg.net
Torej:
najamem hišo 250 m2 in "lahko zaračunajo maksimalno toliko za najemnino, da mu bo ostal zahtevan znesek enak kot se računa pri kreditih".
Ampak potem po 5 letih je potrebno zamenjati streho, kdo plača menjavo? Najemnik :valjamse: ?
Potem po 10 letih je potrebno zamenjati okna, kdo plača menjavo? Najemnik :valjamse: ?
Potem po 15 letih je potrebno zamenjati parket, kdo plača menjavo? Najemnik :valjamse: ?

Povej mi kje lahko najamem tako hišo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.025
113
Vsaj neke realne napiši, parket na 20 let če ga uničuješ okna 30+ streha 40+. No če slabo bajto narediš sigurno tudi prej.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.417
113
Torej:
najamem hišo 250 m2 in "lahko zaračunajo maksimalno toliko za najemnino, da mu bo ostal zahtevan znesek enak kot se računa pri kreditih".
Ampak potem po 5 letih je potrebno zamenjati streho, kdo plača menjavo? Najemnik :valjamse: ?
Potem po 10 letih je potrebno zamenjati okna, kdo plača menjavo? Najemnik :valjamse: ?
Potem po 15 letih je potrebno zamenjati parket, kdo plača menjavo? Najemnik :valjamse: ?

Povej mi kje lahko najamem tako hišo.

Ne, potemtakem je potem ne bi mogel najeti. Tako kot je kupiti ne moreš, ker bi bila tudi kreda previsoka.

Kakorkoli, najemnine zdaj v to mešati je brezpredmetno.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
No, samo tole tangira samo kredite, leasinga verjetno ne ... torej so ogroženi nakupi stanovanj, hiš, premičnin verjetno ne ... ali?
Če vzameš avto na leasiing je verjetno še enako, ali?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.991
3.740
113
Ljubljana
hmpg.net
ukrep velja samo za banke in hranilnice. Že nekaj časa v Slo deluje vzporeden svet, kjer ljudje kupujejo na obroke, jemljejo leasinge in o katerem BS očitno ne ve nič.

PS. Citiram sam sebe :zmaga:
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.174
113
No, ravno tako res ni, ampak če vzameš v zakup, da fizična oseba dobi od 50 do nekje max. 200 k, pravna pa par milijonov, ima Floki kar prav. Fizične osebe vedno izterjajo, če ne, jih na koncu deložirajo (v primeru hipoteke, sej drugače težko dobiš puf). Kaj pa pravnim? Jah, nič, Odpišejo jim dolg.
Slovenija, moj dežel.
Kolk je firm, ki dobi kredit na ta način, oziroma kolk je vrednost teh kreditov? Kolk je vrednost izdanih kreditov fizičnim osebam.
Fizične osebe gredo ravno tako v bankrot, imaš kar nekaj primerov, Kordež, Bavčar....
Firma za kredit mora tudi garancijo zavarovanje hipoteko... dat, s to razliko da firma ima nek dohodek iz dejavnosti. Ko pa kriza nastopi kaj firme prvo naredijo?, stroški, delavec. Kako lahko delavec brez službe kredit plačuje? Po moje nikakor, lahko se samo v šotor preseli, v kako romsko naselje.

Če vrednost nepremičnine pade, kolk dobi banka za njo? Zakaj se je že začela kriza 2008 v ZDA? Ne zarad firm?

Nikol ne bom razumel kako se lahko človek zakreditira za 30 let vnaprej, če še za leto dve naprej ne ve kaj bo. In to za znesek ki niti vzdržen ni, po logiki prvih sto let bo težko, pol bo pa že lažje.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.991
3.740
113
Ljubljana
hmpg.net
Fizične osebe gredo ravno tako v bankrot, imaš kar nekaj primerov, Kordež, Bavčar....
Samo zato, da jim niso pobrali osebnega premoženja. Kredite so dobile firme.
Zakaj se je že začela kriza 2008 v ZDA? Ne zarad firm?
Čeprav je bilo en kup hiš na prodaj, so v resnici krizo povzročile subprime obveznice, ki so si jih preprodajali skladi. Te so izdajali z veseljem, da so pumpali v sklade. Da bi jih izdajali, so morali prodajati hipotekarce. Za vsako ceno. Ampak na koncu corporate. Retail redko naredi veliko luknjo v bankah. Razpršenost je eden od osnovnih zakonov investiranja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Tole tudi.meni ni jasno o 30 letih kredita in plači ki je drug mesec lahko zadnja.
Jaz sem imel 2006 3/4 privatcevanega za flat ( vse dokazljivo na banki v zadnjem desetletju) pa mi za preostanek niso dali kredita.
Smo rešili v vzporednem svetu.
Tako da jaz nisem bil še niti dan kreditno sposoben najbrž.
Hvala bogu.
Se pač držim načela, da troši manj kot zaslužiš.
Večina pa seveda dela obratno.
Čakam krizo, brez kredita,
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in navlixx

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.174
113
Samo zato, da jim niso pobrali osebnega premoženja. Kredite so dobile firme.

Čeprav je bilo en kup hiš na prodaj, so v resnici krizo povzročile subprime obveznice, ki so si jih preprodajali skladi. Te so izdajali z veseljem, da so pumpali v sklade. Da bi jih izdajali, so morali prodajati hipotekarce. Za vsako ceno. Ampak na koncu corporate. Retail redko naredi veliko luknjo v bankah. Razpršenost je eden od osnovnih zakonov investiranja.
Obveznice, ki so imele za osnovo? Spet hipotekarne kredite. Kakorkol se obrneš prideš na isto osnovo. Rezultat je pa na koncu enak, nategnjena ostrižena raja in država. In ponovi vajo v drugi obliki.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.025
113
Nikol ne bom razumel kako se lahko človek zakreditira za 30 let vnaprej, če še za leto dve naprej ne ve kaj bo. In to za znesek ki niti vzdržen ni, po logiki prvih sto let bo težko, pol bo pa že lažje.

Odgovor je preprost in razlog zakaj smo 3 milijarde vrgli v banke. človek se zakreditira zato ker mu banka da kredit na lepe oči. Saj poznaš zakaj ne bi izkoristil če lahko. Problem je v bankah oz njenih uslužbencih ker so kredite delil kot bonbone ob maškorah pa noben preverjal kar je zadaj (No preverjal so tudi vedeli so ampak so tisti zgoraj vseeno podpisali vsaj kar sem gledal zaslišanj pred preiskovalnimi komisijami in kar so jim povedali zaposleni na bankah). Ampak ti krediti so se dajali samo tistim z vezami in globkimi denarnicami v tistem času brez kakršnihkoli zavarovanj pa čeprav so bili za vsakega opozorjeni).

Koliko bakirjev pa danes sedi na dobu pa vidimo. Ta glavni je dobil za nagrado službo v Bruslju, drugim pa tudi ne gre kaj slabše. Grehe je pa raja plačala tako kot jih bo ob naslednji krizi.

Evropska banka je že izdala opozorilo nekaterim našim bankam da spet preveč darežljivo posojajo. Ampak ni panike saj vedo da imajo slovenci na bankah spravljenih 20 milijard €.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...Nikol ne bom razumel kako se lahko človek zakreditira za 30 let vnaprej, če še za leto dve naprej ne ve kaj bo.....
Zato ker se ne bere drobnega tiska in z glavo še vedno (podedovano genetsko) v YU social.miselnosti ... Tudi jest ne razumem tega... mogoče pa vsi taki vidijo belo svetlobo na koncu dolgega lastnega tunela oz. verujejo v svojo svetlo bodočnost :zardelalter:
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Tole tudi.meni ni jasno o 30 letih kredita in plači ki je drug mesec lahko zadnja.
Jaz sem imel 2006 3/4 privatcevanega za flat ( vse dokazljivo na banki v zadnjem desetletju) pa mi za preostanek niso dali kredita.

kak flat? garsonjero na fužinah? bival si pri tašči še nekaj časa, drži?

ne se delat norca iz revežev iz kungote, ki dobijo šiht v ljubljani in imajo dve opciji, tri. vse zagonit na avto, za najemnino ali tvegat s kreditom. da smo tukaj in da je tako, je pa verjetno kriva cela tvoja famila letnika 72 in manj. sem 100%.
in tako so krive tudi familije vseh tistih iz kungote in vseh Žirov, Kotov, Duplekov. vsi so navalili ko muve na govno, a mislili so da gredo v drugo švico.

potem pa se vsako leto pridružijo novi odločevalci, odprte glave, ki furajo sistem že 30 let. hlapci bili, hlapci ostali.