Kolesarjenje

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Običajna dolžina ture je nekje 40-60 km, občasno tudi kaka krajša ali daljša, nekje 3 krat na mesec, kolesarske opreme še nimam
smile-1.gif
edina težava je seveda rit, zato kmalu pade gel sedež in hlače
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Kolikor vem noben profesionalec ne vozi na gelu. Nekateri kar direkt na karbonu(je pa res da imajo mogoče boljše hlače (bolj debelo "plenico"?). Gel je za nedeljske kofetkarje.Tudi sam sem se prvo leto vozil v kratkih hlačah, sedaj pa me ne spraviš več na kolo brez "pajkic" (no razen za do soseda).
Razlika je ogromna (šivi med nogami niso blagodejni za ...)

Izolska bolnica. Najbolj kritično se mi zdi križišče za k bolnici. Ker tam je kar fino imeti vsaj 50 notri in pri tej brzini je ovinek že kar oster pa še križišče.... Paziti moraš tudi da imaš na vrhu klanca avte za seboj in ne pred seboj ker po klancu navzdol greš ponavadi hitreje kot avti. Seveda moraš biti 100% v zavore predvsem sprednjo, ker zadnja pri 90 kmh rabi cel klanec da se ustavi. Tisti S pred koncem klanca se itak zvozi tam okrog 40-50 na uro, več se ga tudi jaz ne upam položit ker zna mal drset asfalt pa še nepregleden je.
Naj te tolažim s tem da v priemru da boš padel imaš blizu bolnico
wink-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

Naj te tolažim s tem da v priemru da boš padel imaš blizu bolnico
wink-1.gif

Glavo pa kje na spodnjih njivah.
hysterical-1.gif

Se bom verjetno odločil za dvojne hlače, ki imajo spodaj odstranljive "pajkice".
cool-1.gif
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Vsaka rit ima svoj sedež in najboljša opcija bi bila, da bi lahko vsak sedež sprobal preden ga kupiš. Je pa tako da se rit navadi skoraj vsakega sedeža in meni bolj ustrezajo 'trdi' sedeži kot tisti z gelom. Je pa vsaj po mojih izkušnjah boljše, če se voziš veliko imeti trd sedež. Vozim pa trenutno Selle Italia SLR XP ( http://www.fizik.it/catalog.aspx?subid=gobi_wing_flex_black ) na MTBju.
 
Nazadnje urejeno: