Ko 10 mladcev skoči na cesto...

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Citat:
Uporabnik trancek007 pravi:
Sem enakega mnenja - nasankal (beri: naj..u) bi sam, saj hitrosti ne bi prilagodil razmeram na vozišču oz. bi imel neprilagojena hitrost. Voznik pa mora v vsakem trenutku nadzorovati svoje vozilu, četudi komet pade na njega. Kar se mene tiče je to čisto nonsense.

Sem jaz prd 8 leti zbil 13 letnega mulota. Se peljem po glavni cesti čez zeleno luč čez križišče, na drugi strani je svetila za kolesarje in pešče rdeča luč in se mi dobesedno pod avto zapelje z kolesom en 13 letnik. Seveda je bil ta kolesar huje poškodovan. Po 3 mesecih ,ko se vrne iz bolnišnice, se me pa spravi tožit. In vse skupaj se je vleklo 6 let. Na koncu mu ni uspelo nič iztržit. Z istimi zgovori, so me hoteli zašiti, neprilagojena hitrost, GSM, avtoradio, da moraš prilagoditi hitrost razmeram. A nihče se pa ni spotaknil, da se mora pri rdeči luči počakat. Očitno semaforji samo za avtomobile veljajo. Pa ti lahk povem, da so policaji na mestu nesreče ugotovili, da v nobenem primeru nebi mogel preprečit nesreče, razen če bi bil zavorna pot pri 50 km/h 1 meter. Tako kot nekateri pravite, meni se prižge zelena luč in potem naj počasi speljem čez križišče in gledam, da mi kdo ne pride čez rdečo luč. Potem pa čez 1 dan bereš na forum stardec in križišče
bonk.gif
.

No tako samo tole sem čakal in kar zdelo se mi je, da bi bilo nekaj v tem stilu.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
zadnjič mi je kar naenkrat priletela kolesarka iz kolesarske steze pred avto ko je vozila vzporedno z mano.
pol pa mal refleksov in rešena situacija . imela je več sreče kot pameti.
 

Komisar

Pripravnik
1. okt 2007
102
0
16
Centralni komite
Citat:
Uporabnik maggio pravi:
zadnjič mi je kar naenkrat priletela kolesarka iz kolesarske steze pred avto ko je vozila vzporedno z mano.
pol pa mal refleksov in rešena situacija . imela je več sreče kot pameti.

Se mi je že večkrat pripetilo, da so kolesarji kot brezglave kokoši prileteli iz stranske ulice kakih 20 metrov pred menoj. Če bi bil malenkost prej na križišču, bi bil obisk pri kleparju neizogiben. Takoj po obisku avtopralnice, se ve.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
In kateri tepec je sprejel takšen zakon? Po tej logiki se lahko vsi sladko požvižgamo na rdeč luč, kadar smo peš ali na kolesu. Pravzaprav se vržimo na cesto, saj bomo pokasirali četudi smo krivi. Potem je že bolje, da ga povoziš do smrti. Če je treba, greš rikverc in čez njega. Te vsaj tožiti ne more.

Sej točno tako je.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
sicer pa se strinjam s tabo. dosti prevec pozornosti se daje hitrosti, ki sploh ni tak problem, kot jo hocejo prikazat nekateri
žal je to najlažji način za kasiranje (jebanje)....še večja bedastoča je pa varnostni pas
bonk.gif
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik kwa pravi:
Citat:
sicer pa se strinjam s tabo. dosti prevec pozornosti se daje hitrosti, ki sploh ni tak problem, kot jo hocejo prikazat nekateri
žal je to najlažji način za kasiranje (jebanje)....še večja bedastoča je pa varnostni pas
bonk.gif
O ne pas pa ni bedastoča.
ne-ne-1.gif
Pri 20km/h se ne vjameš z rokami na armaturi!
Za pas mobitel in alkohol obvezno višje kazni.
Huje se mi zdi,da bo za vožnjo 80km/h skozi naselje odštet 1000€ če bo sprejeto.
shocked-1.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Kazni lahko nabijajo do neba pa ne bo učinka dokler ne bo učinkovite kontrole. Sicer pa mislm, da je navečji problem vzgoja in obnašanje ljudi (predvsem nadobudnih mladičev, ki še niso prdnili za € v življenju, obnašajo se pa kot, da bi boga za jajce držali), kar se pa ne bo rešilo z višjimi kaznimi.
 

trancek007

Pripravnik
26. sep 2007
51
0
6
"(2) Za škodo od stvari ali dejavnosti, iz katerih izvira večja škodna nevarnost za okolico, se odgovarja ne glede na krivdo ."

In zdej bo folk začel skakat pod avtomobile
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.970
885
113
".. ne glede na krivdo .."
Saj ni panike. Voznik dokaže, da ni kriv. Pešcu itak zavarovalnica plača.
Ko pešec pride (če) iz bolnice, voznik toži pešča za škodo na avtu.
Ali pa vse skupaj prepusti zavarovalnici/odvetniku, pa bo pešec dobro premislil,
če se bo še kaskaderja igral.