Hebeni starci

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Ponavadi so ravno starejsi in "izkuseni vozniki" tisti, ki niso tako zelo izkuseni, da bi vedeli kdaj niso vec za na cesto.

Da niti ne omenjam tehle zadev:
- ne-poznavanje pravil v kroziscih (vcasih jih pac ni bilo)
- velik % jih misli, da je omejitev v naselju 60km/h
stupid-1.gif

- neuporaba varnostnega pasu (pac so tako vajeni se od nekdaj)
- neuporaba smernikov in ogledal na AC (cemu le to pocet, a?)
- sekanje ovinkov (saj je vendar prazna cesta)
- prehitevanje z 5km/h visjo hitrostjo od prehitevanega vozila (da ne bo slucajno sel cez omejitev)
- gledanje okolice, namesto ceste. ko pa opazi, da vozi cez sredinsko crto, pa sunkovito zavije nazaj na svoj pas
stupid-1.gif


To je samo par razlogov, zaradi katerih dolocenim "izkusenim" voznikom ne mislim vec sest v avto.

In kaj je skupni imenovalec vsem nastetim zadevam? Ignoranca, nezbranost in splosno mnenje, da je starejsi in zato modrejsi od ostalih udelezencev v prometu.

Jaz bi na spisek dodal še bremzanje in skoraj ustavljanje pri srečevanju kakega tovornjaka, kombija, pa čeprav je cesta povsem dovolj široka.... Včasih se tako pretirano umikajo, da skoraj oplazijo kak robnik...
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:

Stojim na pločniku v enem naselju. V daljavi slišim avto ki pelje v blokadi. Se pravi motor v iber turah, in si mislim glej sigurno bo Honda. In na moje presenečenje je bila spet ena starejša ženska v Pežoju, peljala pa se je v prvi brzinin, (hitrost ocenite sami, koliko se je pač lahko glede na blokado motorja).

Takim bi res treba pobrat vozniške.

She was once a Honda driver
hysterical-1.gif


n-n-n-n-n-n-n-n
hysterical-1.gif


Sem videl podobno s cliotom, je neki motala pa obračala, pri tem pa mašina do konca
hysterical-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:

Pred kratkim sem bil na zdravniškem (redni službeni) in tam je bila ena priletna gospa 70ih let. Ta veselo razlaga kako je ona dobra voznica, kako še nikoli ni imela nesreče itd. Potem je pogovor nanesel kaki avto ima. In se hvali da ima 20 let starega Forda, ki ima prevoženih samo 40kkm. No tukaj mi kliknilo zakaj ni mogoče da ni imela nesreče, če pa v 20-ih letih prevozi toliko kot jaz v enem.
No presenečenje je sledilo, ko sem se peljal domov. Na regionalni cesti (omejitev 90) vidim to žensko, ki lepo brez skrbi in neozirajoče se na trobljenje kolone, vozi lepo 40km/h.
....

he he, pri taki hitrosti ni čudno, da je naredila samo 40 kkm v 20 letih
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Vete kaj je največji problem? To, da ma folk preveč dnara!
Zdaj si že vsi dedeki in babice lahko kupijo za 500euro eno staro krjolo, naredijo v 8 poiskusu izpit in ajd na cesto!
In se spustijo v ta podivjan in gost promet! In se lepo vozijo 40, če pa je lep dan in jih sklepi ne bolijo pa tam okoli 52km/h. Seveda v in izven naselja!!
Dnevno naredim tam okoli 40-100km. In ja, pri 36-tih se mi delajo gubice
smile-1.gif
Ampak imel bo jih dosti manj, če bi mamute spakirali s cest!

In še o zdravstvenih pregledih : Vsakih 10 let?? Zmes pa ga trofijo vsaj trije infarkti, menja 3 dioptrije, en kolk,...! Ampak, še ma čas se vozit, saj je bil na pregledu pred 3 leti!! NORIŠNICA!!
PREGLED vsaki 2 leti po 60 letu!!
AMEN!
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
Slikano pred parimi dnevi. Mama z zaprtimi ogledali je zlo nevarno izsiljevala prednost pri menjavi pasu na Tržaški. A je res tako težko, 2x na mesec ko se pelje, odpret in uporabljat ogledala.
bonk.gif


 
Nazadnje urejeno:

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik Zerly pravi:
Slikano pred parimi dnevi. Mama z zaprtimi ogledali je zlo nevarno izsiljevala prednost pri menjavi pasu na Tržaški. A je res tako težko, 2x na mesec ko se pelje, odpret in uporabljat ogledala.
bonk.gif

Ziher spara z benzom (aerodinamika x2)
grims-1.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Dans sem se pelu za enmu ka je vedno bramzov zadn hip pa napolno. Pa gremo na dvopasovnico pa se zraven zapeljem pa vidim starca smeh notr kako vsakič ka je un pred nemu bremzu on na polno na bremzo pa tako faco
shocked-1.gif
Smešno in nevarno...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Dedeki pa babice imajo čisto dovolj denarja da si ne rabijo za 500 € kupit avto, take gajbe si kupujemo študenti. Damo gor še za enkrat toliko plastike in 12 let star avto je naenkrat vreden 5000 €, honda.press
grin1.gif