Hebeni starci

JollyVTI

Pripravnik
3. sep 2007
141
0
16
forum.jdm.si
Te rondoji so res super zadeva za starcke ja...
Zadnjic se peljem z smeri BTC in zavijem gor na rondo tomacevo, guzva kot vedno cakam na levem pasu (z te smeri sta dva za se ukljucit na rondo), koncno frej in speljem na vozni pas (sredinski) nakar zacudeno najdem na skrajnem levem pasu pri izvozu za smer trzin rdeco skodo felicijo ustavljeno in z prizganimi lucmi za vzratno voznjo
bonk.gif

Not je seveda sedel en prestrasen nono z predvidevam da zivljensko partnerico, ki je ocitno zgresil izvoz in se na KROZNEM odlocil da bo sel rikverc nazaj do izvoza
bonk.gif

Zal mi je da nism zapeljal direkt za njim na skrajni levi pas, se ustavil in enostavno stopil na hupo dokler nebi dojel da lahko naredi se en krog in se normalno odpelje novim dogodivscinam naproti.
uf-1.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Očitno imam jaz problem s starci namreč:
No, potem ko sem se zdrl nanj, so mu skoraj vrata dol odpadla iz Škodičke, ko sem mu jih zaloputnil.


Ti si zgleda nek 205cm 125kg zaf00kanc, da tkole naganjaš strah v kosti vsem možnim na cesti...


Prav je naredil. Se je tut meni 1x odpelo na cesti. Skoda, da je bila punca zraven. Ravno tako se peljem proti Planini in en cepec star [censored] jedan, seka ovinek. Pa je mene ze videl da grem nasporti in ta lagano sece naprej, Tut trznu ni z volanom
bonk.gif
Mi zavre do amena. Obrnem in potem dogodivscine da ga koncno uspem ustavit sredi Logatca. Ves prestrasen da greva na policijo. Se z bolj jeznim glasom, no kr greva. Seveda tale cepec ni zavil na policijsko postajo ampak lepo nadaljeval pot proti Vrhniki. Nazalost nisem imel casa, se se 1x ubadat z njim, ker sem imel sestanek v Kocevju.

Sicer pa....

Citat:
Uporabnik Alan pravi:

počakaj na repliko stardeca, da je to vse tvoja krivda, ker nisi prilagodil vožnje razmeram (stardecom) na cesti

mtl tako ti kot tudi jaz sem kriv za nastalo situacijo.

No stardec, dejmo, dejmo. Al bomo sele v ponedeljek ob 6.00 brali kozlanje.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
@mtl: nič se pretirano umikati. Če boš počil v skalo, boš sam kriv, če trčiš v nasproti vozečega je kriv on. Doživel kot sopotnik, voznik se je umaknil in počil, tipo pa odpeljal naprej.


Krožišča: sreda 9.01., lokalna cesta, tema, megla, tip pravilno pripelje v krožišče in ugotovi da je zgrešil izvoz. Namesto, da bi odpeljal še en krog se ustavi in vzvratno!
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
to že, ampak če povoziš skalo, uničiš avto, ti pa ostaneš cel. če pa priletiš čelno v nekoga, ki prileti po tvoji strani, reskiraš še kako resno poškodbo.

sicer pa sem lani novembra v rondoju pri intersparu LJ videl hrvaški avtobus, ki je zapeljal v napačno smer
bonk.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Ponovno: Kdo bo to plačeval ???

tisti ki hoče imez izpit

Kot vidim ste vsi polni denarja...
bonk.gif

jah hebat ga.... luxus se plača....
kontrola na vsakih 10 let pa bi bila skoraj nujna.... da se stardece izloči iz prometa.... pa še kake druge paciente
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Stari pol bo na LPP busih zjutraj več hokejistov kot šolarjev....prodaja upokojenskih mesečnih večja za 80%?
hysterical-1.gif
No vsaj 50% varneje se bom počutil v avtu.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Vsak dan se vozim 60 km v službo in takšnih pacientov,ki jih opisujete srečujem veliko. Nič kolikokrat mi je zavrelo tako,da bi koga ven potignil in mu jih naložil.(no parkrat sem)
Za te zdravniške preglede se strinjam,naj vsaj nekaj nesposobnežev spravijo s cest!
confused-1.gif
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
Če kdo vozi po tvoji strani, se pač ne umakneš. Brez skrbi, ne bo se en tak stardec kar zaletel vate. Naredim 50k km letno, pa nimam nobenih težav z njimi.. vsekakor pa občasno kdo malce z belim gleda, ker pač rešuje svoje napake, ker mu jih jaz nočem.
 

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
jaz pa mislim da teli starci niso najbolj problem, tisto enkrat na mesec ko se pelje po penzijo ne bo kaj hudega naredil, pri 50km/h tudi če se zabije mu ne bo veliko, več kot toliko se itak noben ne pelje nikjer še izven naselja redko
smile-1.gif

tudi jaz naredim kar precej km letno pa zelo redko vidim kaj takega
tisto s pregledi na 10 let je brezveze vsaj tam do nekje 50-60let, kdo bo pa to vse pregledal že zdaj se kar dolgo čaka
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik tommas pravi:
jaz pa mislim da teli starci niso najbolj problem, tisto enkrat na mesec ko se pelje po penzijo ne bo kaj hudega naredil, pri 50km/h tudi če se zabije mu ne bo veliko, več kot toliko se itak noben ne pelje nikjer še izven naselja redko
smile-1.gif
No, ta 63 letni starec je prišel nasproti z vsaj 70 km/h, jaz sem jih imel (pred zaviranjem) vsekakor čez 80 km/h. Zapela bi pa točno z levo stranjo vozila. Zelo verjetno bi jo oba odnesla s kakšnimi težjimi poškodbami.
Če bi pa starc zadel terno in bi nasproti prišla družina v npr. Yugotu ali AX-u, pa njemu ne bi bilo nič, v drugem avtu bi bili pa vsi mrtvi.
Toliko o nenevarnih starcih.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik matjazy pravi:
Če kdo vozi po tvoji strani, se pač ne umakneš. Brez skrbi, ne bo se en tak stardec kar zaletel vate.
No, v vseh zgoraj omenjenim primerih bi počilo, ker starci ne bi odreagirali (oz. bi prepozno). O posledicah vsaj zadnjega trka sem napisal že v postu nad tem. V drugem primeru, ko me je starec dejansko nasadil, se pa nisem imel nikamor umaknit, ker je bila ograja na moji strani.

Hvala, raje sesujem avto, pa sam ostanem cel, kot da se najde krivca, pa ostanem npr. hrom.

Je pa druga stvar, npr. če se kdo vozi po sredini ali čez in je dovolj časa, potem pa grem (odvisno kakšne volje sem) vedno k sredinski črti. Zanimivo gledat, kako jih odnese na rob.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Svojih izkušenj s starci ne bi pisal, ker ne vem kje začet...

Lahko pa Mis na kratko napise, kako je moral brit bankino snega, da se je za kak cm razšlo.
bonk.gif


PS. Penzije so pa res švoh ja in si sigurno neb zmogl plačat podaljšanje izpita.
hysterical-1.gif
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik tommas pravi:
tisto s pregledi na 10 let je brezveze vsaj tam do nekje 50-60let, kdo bo pa to vse pregledal že zdaj se kar dolgo čaka

Končno ena pametna
aplauz.gif
Država si neki namisli mi pa plačujemo...
 
Nazadnje urejeno:

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik JollyVTI pravi:
Te rondoji so res super zadeva za starcke ja...


Res je. Na izpitni vožnji (!!) sem se peljal po zunanjem pasu rondoja, pa se mi je en stari čičo v zjebanem klijaču zaletel v bok, ko je peljal v rondo iz stranske ceste. Potem, ko se je dobesedno primajal iz avta, revež je komaj hodil, je pa še trdil, da ni on nič kriv
stupid-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Dobro za njega, da sploh za en tank bencina na 10 let zbere.
hysterical-1.gif

Ne rabim tankat... Nimam ničesar za tankat...
hysterical-1.gif

Pol pa ne jamraj. Ko boš delal izpit, boš itak šel delat zdravniškega. Če pa v naslednjih 10 let ne boš nabral tistih 50 (ali pa 100) evrov, potem pa boh pomagaj.

Red mora bit, magari slab.
zmaga.gif