Prikljucni hibrid in "nepolnjenje"

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Porabo 5ke sem gledal v primerjavi s camryjem in es, ki sta oba podobne velikosti. Je pa seveda tehnologija drugacna, nic narobe z bmw, dalec od tega. Ampak za use case kot se debatira tukaj pac ni dobra izbira, vsaj po mojem.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
Porabo 5ke sem gledal v primerjavi s camryjem in es, ki sta oba podobne velikosti. Je pa seveda tehnologija drugacna, nic narobe z bmw, dalec od tega. Ampak za use case kot se debatira tukaj pac ni dobra izbira, vsaj po mojem.
masa bmwja je zagotovo 300kg ali več. (že v štartu 100kg plus, potem pa še nekaj dodatne opreme pa si tam).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sprasujem, ce ima kdo izkusnje ali informacije, kako se obnese prikljucni hibrid v praksi, ce ga ne polnis? Gre baterija v franze 1,2,3 pa potem sto nekih zadev ne deluje vec? Ali ni panike? Nekaj se verjetno itak napolni regenerativno? Mislim gledam malo rabljene po Nemciji, E klasa, A6 ipd...in je na koncu najvec izbire teh kvazi hibridov...bi imel klasicnega bencinarja ampak ne vem ali je vseeno, ce bi vzel taksnega hibrida? Fora je, da smo povsod po blokih in to polnit je skoraj no go.

Zakaj pa bi ti imel priključnega hibrida? Se ti sliši fancy? Bi se rad ekološko obnašal? Bi bil rad priljubljen? A po novem pičke gledajo če je zadaj mala črka e? Je fajn rinit v težave ne?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.428
113
Na servisu ljubijo hybride.
Sploh tiste od Mercedesa in BMW ja.

Saj dokler je v garanciji še gre, problem nastane ko bo 2 roka.
Pa enim je že problem AGM akumolator kupit na TDI ju in bi navadnega noter tišali.
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
med 6 in 7 litrov imam porabo ko grem iz morja domov to je neka normalna voznja to govoriva brez polnenja ampak v hybrid nacinu se pravi kolker pac sam napolni med voznjo pri zaviranju. Po mestu brez elektrike pa znas prit na slabih 9
a nisi obrnil in je 9 litrov na AC iz morja, po mestu pa 6 litrov /100km porabe ? To je realno stanje navadnih 1kWh hibridov, plugin-hibridov pa odvisno kolko si doma nafilal 10kWh baterijo. Kolko km naredi avto z 1 kWh se pa ve.
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Zakaj pa bi ti imel priključnega hibrida? Se ti sliši fancy? Bi se rad ekološko obnašal? Bi bil rad priljubljen? A po novem pičke gledajo če je zadaj mala črka e? Je fajn rinit v težave ne?
Edina "težava" priključnih hibridov je, da imajo popolnoma enako ceno kot njihov kontrapart BEV.
Torej, če se giblješ znotraj Slovenije izberi BEV,
če velikokrat čez mejo in moraš hitet (ali živiš v bloku) izberi PHEV.
Najceneje boš pa skozi itak naslednja 3 leta prišel z 10 let starim (& nek preizkušen model) dizlom :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: blazek33

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
a nisi obrnil in je 9 litrov na AC iz morja, po mestu pa 6 litrov /100km porabe ? To je realno stanje navadnih 1kWh hibridov, plugin-hibridov pa odvisno kolko si doma nafilal 10kWh baterijo. Kolko km naredi avto z 1 kWh se pa ve.
Jaz o neki stvari ko nimam pojma okoli nje pac ne bluzim tako na pamet...
Skoraj 4 leta ga bom imel in menda vem koliko imam porabe..........
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
Na servisu ljubijo hybride.
Sploh tiste od Mercedesa in BMW ja.

Saj dokler je v garanciji še gre, problem nastane ko bo 2 roka.
Pa enim je že problem AGM akumolator kupit na TDI ju in bi navadnega noter tišali.
maš to kakšno s prve roke, ali baba rekla baba čule in podobna scena?
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Jaz o neki stvari ko nimam pojma okoli nje pac ne bluzim tako na pamet...
Skoraj 4 leta ga bom imel in menda vem koliko imam porabe..........
sem spregledal da si napisal "po mestu brez elektrike".

Da bomo čist natančni, in da ne bo kak dizlaš popizdil na nas, ko bo presedlal na bencin navadnega hibrida moraš dodati še:
- normalna vožnja po AC je 110km/h. Pri 150km/h bo poraba 10l/100km (za 1.8tone težak avto)
- prvih 5 km s prazno 1kWh baterijo bo poraba 11l/100km
- po mestu ves dan, ko se bo baterija po 5km napolnila pa bo kamot 6 l/100km

POD ČRTO:
- bencin "navadn" hibrid glede porabe se približa dizlu ICE. Thats all.
- plugin hibrid za kratke par deset km vožnje je super (vse na elektriko), a kaj ko (bo) drag za vzdrževanje in je zato raje razmislit o BEVu
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
7g je eden najboljših menjalnikov ..nadomestil ga je 9g tronic v 2016 naprej....

nima veze s hibridom.

ti pa tole gor limaš.. EV clinic oziroma lastnik ima neke psih, težave in po vseh pljuva. tak pač to gre. z realnostjo nima direktne veze..

imam jaz tule na prvi roki, ljudi ki obolevajo z oktavijo, drugi je obolel s tiguanom dokler niso motorja menjali, na forumu imam cvetke od forda in recimo kie,, menjave motorje in kalvarije pa kaj si ti nor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
imam jaz tule na prvi roki, ljudi ki obolevajo z oktavijo, drugi je obolel s tiguanom dokler niso motorja menjali, na forumu imam cvetke od forda in recimo kie,, menjave motorje in kalvarije pa kaj si ti nor.
Vse to ICE ne ? (o tem ti govori EVclinic:)

In da ne bo pomote (o mojem pikolovstvu porabe hibridov): absolutno hibrid vzami (kdorkoli), če nočeš BEV... zato hibrid (že navaden, neplugin), da občutiš mal električne moči pri pospeševanju :) Razen če hočeš zapravljat za novo S serijo Audija ICE in njihov električni (mildhibrid 48V) turbo !
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
to pametno izjavo sem komentiral:

"Na servisu ljubijo hybride.
Sploh tiste od Mercedesa in BMW ja."
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Moje vprašanje tukaj je, zakaj hudiča bi kdo kupil PHEV in ga ne polnil? Razen, če gre spet za kakšne butaste “subvencije” in olajšave kot so bile v VB. In dosegle ravno nasprotno od eko ciljev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Alesss

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Moje vprašanje tukaj je, zakaj hudiča bi kdo kupil PHEV in ga ne polnil? Razen, če gre spet za kakšne butaste “subvencije” in olajšave kot so bile v VB. In dosegle ravno nasprotno od eko ciljev.
itak ga bodo s astronomsko ceno odvrnili od tega (in bo kupil dizel model)
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
sem spregledal da si napisal "po mestu brez elektrike".

Da bomo čist natančni, in da ne bo kak dizlaš popizdil na nas, ko bo presedlal na bencin navadnega hibrida moraš dodati še:
- normalna vožnja po AC je 110km/h. Pri 150km/h bo poraba 10l/100km (za 1.8tone težak avto)
- prvih 5 km s prazno 1kWh baterijo bo poraba 11l/100km
- po mestu ves dan, ko se bo baterija po 5km napolnila pa bo kamot 6 l/100km

POD ČRTO:
- bencin "navadn" hibrid glede porabe se približa dizlu ICE. Thats all.
- plugin hibrid za kratke par deset km vožnje je super (vse na elektriko), a kaj ko (bo) drag za vzdrževanje in je zato raje razmislit o BEVu

Plug in hibrid je zakon odvisno od velikosti baterije naredis kilomterov ( v mojem primeru 60) porabo avta na dolge ture pa sem tudi napisal ni pa to voznja pri meni kot pises 110 max.... in pri 150 niti priblizno ne pije 10, pije pa mi 15 ko stisnem extraboost to pa res sam to naredis ko mas cisto lepo fraj cesto :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Alesss

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Plug in hibrid je zakon odvisno od velikosti baterije naredis kilomterov ( v mojem primeru 60) porabo avta na dolge ture pa sem tudi napisal ni pa to voznja pri meni kot pises 110 max.... in pri 150 niti priblizno ne pije 10, pije pa mi 15 ko stisnem extraboost to pa res sam to naredis ko mas cisto lepo fraj cesto :)
Lepo da sva nedvoumno razčistila: ti si pisal o pluginu, jaz o navadnem hibridu. Za vse bralce.

Drgač, pa ti vsaj 20km gre 150km/h samo na elektriko kajne ? Al redno poleg še malo bencin vklopi (da dofila baterijo) ?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
864
113
EV clinic oziroma lastnik ima neke psih, težave in po vseh pljuva. tak pač to gre. z realnostjo nima direktne veze..

imam jaz tule na prvi roki, ljudi ki obolevajo z oktavijo, drugi je obolel s tiguanom dokler niso motorja menjali, na forumu imam cvetke od forda in recimo kie,, menjave motorje in kalvarije pa kaj si ti nor.

Ce je sef EV clinic nor, kaj ste potem sele vi 'ta pametni k cist vse vejo' tukaj? Fantje moji, cist prevec se cente. Lapate o stvareh o katerih vecinoma pojma nimate, vse se vam na koncu konca pr nekih bestbuy 'premijah' in domacih kozolcih s svojim oljem. To ni frajer ampak srutek, sam v vednost. Mate pa sreco, da na netu kako pluvanje najdete in potem je to TO za vas pa teraj v temu stilu, sej je pisalo, bo ze res. Iz prve roke vas pa habi, orenk :valjamse:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in sajkek