Prikljucni hibrid in "nepolnjenje"

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Sprasujem, ce ima kdo izkusnje ali informacije, kako se obnese prikljucni hibrid v praksi, ce ga ne polnis? Gre baterija v franze 1,2,3 pa potem sto nekih zadev ne deluje vec? Ali ni panike? Nekaj se verjetno itak napolni regenerativno? Mislim gledam malo rabljene po Nemciji, E klasa, A6 ipd...in je na koncu najvec izbire teh kvazi hibridov...bi imel klasicnega bencinarja ampak ne vem ali je vseeno, ce bi vzel taksnega hibrida? Fora je, da smo povsod po blokih in to polnit je skoraj no go.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
mal odvisno kako imajo zagone narejene...eni imajo posebej zaganjače, kar pomeni da je ICE nežno do pretežno neodvisen od EV dela...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Sprasujem, ce ima kdo izkusnje ali informacije, kako se obnese prikljucni hibrid v praksi, ce ga ne polnis? Gre baterija v franze 1,2,3 pa potem sto nekih zadev ne deluje vec? Ali ni panike? Nekaj se verjetno itak napolni regenerativno? Mislim gledam malo rabljene po Nemciji, E klasa, A6 ipd...in je na koncu najvec izbire teh kvazi hibridov...bi imel klasicnega bencinarja ampak ne vem ali je vseeno, ce bi vzel taksnega hibrida? Fora je, da smo povsod po blokih in to polnit je skoraj no go.

Priključni ali navadni hibrid v evropskih avtih?
Eni se radi družite z mehaniki
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Skoda denarja za prikljucnega hibrida (ki je mimogrede ponavadi kar nekaj drazji od navadnega hibrida), ce ga potem ne bos polnil... Naceloma se lahko vozis tudi stalno na bencin... Ce nimas moznosti polnjenja, potem raje glej navadnega hibrida ali cisti ICE ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in sajkek

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Sprasujem, ce ima kdo izkusnje ali informacije, kako se obnese prikljucni hibrid v praksi, ce ga ne polnis? Gre baterija v franze 1,2,3 pa potem sto nekih zadev ne deluje vec? Ali ni panike? Nekaj se verjetno itak napolni regenerativno? Mislim gledam malo rabljene po Nemciji, E klasa, A6 ipd...in je na koncu najvec izbire teh kvazi hibridov...bi imel klasicnega bencinarja ampak ne vem ali je vseeno, ce bi vzel taksnega hibrida? Fora je, da smo povsod po blokih in to polnit je skoraj no go.
Mislim, da sploh nimaš opcije, da motor ne bi vsaj malo polnil baterije. (ker tudi nekaj sistemov ne deluje če je prazna). Tako da mislim da ne moreš izklopit polnjenje baterije (razen pri kaki eksotiki, ali "midl" hibridih, ki to sploh niso). Pač vožnja bolj počasi polne baterijo (pri pluginu), pri "navadnem" hibridu (ne z "navadni" ne mislim MILD.. Mild so ena sama jajca) pa sploh bo po 5km polna (in po 5km prazna:). Itak da vzami hibrid navadnega, že zarad uživancije pospeška na začetku :) Ali pa en rabljen pravi električni (seveda ne Leaf, ali kakih drugih jajc ki nimajo vredu battery managmenta). Če si v bloku pa preskusi Nissanove E-Power. Poraba sicer ista kot dizl, a imel pa boš mal "pospeškov" (od elektro motorja), pa tud s ceno niso pretiravali pri Nissanu.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Hibrid brez elektrike? Ja pol pa bencin, a ne!
Sedaj k ni elektrike, pa okvara. Če je el. pogoj, se pač fila iz bencina.
Dvomim, da je kaka katastrofa, če ni nafilan! Avto ne dela! Daaaa!
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Priključni hibrid se v hibridnem načinu obnaša enako kot klasičen hibrid, edina hiba je dodatna teža večje baterije.

That said, niso vsi navadni hibridi enaki, nekateri proizvajalci jih sploh ne delajo, ker jih očitno ne znajo, radi bi bili pa deležni svojega kosa pogače pri priključnih, takim proizvajalcem (zasnovam pogona) bi se jaz izognil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in sad

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Jaz sem pred leti podobno razmišljal o phev, čeprav nimam možnosti polnjenja, zaradi phev-a pa ne bi investiral v polnilnico. Razlog ni bil phev kot koncept ampak prva bmw-jeva petica v phev izvedbi (g30). Še po starem dmv-ju bi bil to precej ugoden nakup, ampak sem se premislil. Ne zaradi težav, ker je bil takrat to bolj redek in precej nov avto, kaj veliko težav nisem zasledil. Ampak zaradi porabe v običajnem bencinskem načinu in v samopolnilnem načinu, kjer ice polni še baterijo. Ta je bila za moje pojme nenormalno visoka. Točnih cifer se ne spomnim, ampak scat ga je peljal običajni bencinar, da o dieslu sploh ne govorim.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Dodatno tezo imajo tudi hev toyote, pa kurijo manj od primerljivega ice brata. Tako corolla kot camry (azijski modeli, v nasih koncih ponujajo samo hibride)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Alesss

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Tojota ima iz nule razvit pogonski sklop, ki deluje kot celota, je malo drugače to al pa klasični motor plus vsa elektrika zraven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
a to vi tak malo na pamet glede BMW phev? a ima kdo od vas sploh kake izkusnje al vse veste ker ve google? ICE ima gumb ce zelis polnit baterijo kar pa je itak brezveze ker tega ne potrebujes. v temperaturi nad 8 stopinj naredi avto skoraj 60 km na baterijo, res je da ima 250 kg vec poraba samega avta pa je okoli 6l kar se meni za 2.0 bencinski motor ne zdi ravno veliko polni se lepo cez noch na vticnico kar traja dobrih 5 ur ima pa 12KWH baterijo. Sam ga preko ICE mo
torja se nisem nikoli polnil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Alesss

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Ne, nisem ga vozil, sem preveril podatke, uradne in neuradne ter teste. In zakljucil da je poraba previsoka.

Saj pravim, da cifer se ne spomnim zagotovo pa ni bilo 6 litrov. Govoriva o use caseu, ko avto ne vidi polnilnice / vticnice sploh. Kar je tudi poanta te teme.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Ne, nisem ga vozil, sem preveril podatke, uradne in neuradne ter teste. In zakljucil da je poraba previsoka.

Saj pravim, da cifer se ne spomnim zagotovo pa ni bilo 6 litrov. Govoriva o use caseu, ko avto ne vidi polnilnice / vticnice sploh. Kar je tudi poanta te teme.
med 6 in 7 litrov imam porabo ko grem iz morja domov to je neka normalna voznja to govoriva brez polnenja ampak v hybrid nacinu se pravi kolker pac sam napolni med voznjo pri zaviranju. Po mestu brez elektrike pa znas prit na slabih 9
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Aha, potem je bil verjetno razlog v nacinu voznje, ce pravis da v "obicajnem" polni baterijo samo z regeneracijo med zaviranjem. Jaz sem avto gledal s toyotinega zornega kota in me je zanimal "samopolnilni" vidik voznje. Tega pravis da ne uporabljas (se pravi, da ti bencinar med voznjo fila baterijo) in mislim da je bila tam poraba nenormalno visoka.