Hebeni starci

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Kakšne preglede..Glavno vožnjo vsake 5 let maš da nardiš če ne odde izpit, prvo plača država če ne nardiš ostale ti..
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Kakšne preglede..Glavno vožnjo vsake 5 let maš da nardiš če ne odde izpit, prvo plača država če ne nardiš ostale ti..

Ja ja super
bonk.gif
Da bo še več vožnje na črno...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.989
9.107
113
39
MB
vidim da po tvoje bi blo najboljše da kak si 18, kr na občino po izpit pa kr gasdopodna
bonk.gif
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Če te prav razumem je po tvoje edini namen tega ukrepa polnjenje državne blagajne in natega države da nas rubi za trdo prigarane €...
aplauz.gif


Za razliko od drugih "ukrepov" je ta končno en, ki pripomore k večji varnosti v prometu. Raje dam tistih nekaj € pa da se predhodno izloči tiste, ki bi lahko predstavljali nevarnost zame, mojo družino in okolico...
roza.gif


Če bi blo po moje, bi bilo po dopolnjenem 50. letu obvezno ponovno opravljanje teoretičnega dela izpita (CPP), ker je od 18. leta minilo 32 let in v tem času se spremeni marsikaj

edit: Če pa nimaš teh par € na 10 let pol se pa tk ne rabiš sekirat, ker očitno nimaš za avto, nimaš za registracijo, nimaš za zavarovanje in nimaš za bencin in neboš mev teh problemov da bi država neupravičeno kradla tvoj denar
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Ne bo. Tako kot tudi moj star oče ni bil. Je enostavno nehal vozit, čeprav je imel veljavno vozniško dovoljenje. Ni več dobro slišal in se ni dobro počutil za volanom, ker je ugotovil, da postaja nevarnost na cesti. Star je bil pa malce čez 60, ko se je odločil.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik Sefan pravi:
Če te prav razumem je po tvoje edini namen tega ukrepa polnjenje državne blagajne in natega države da nas rubi za trdo prigarane €...
aplauz.gif


Za razliko od drugih "ukrepov" je ta končno en, ki pripomore k večji varnosti v prometu. Raje dam tistih nekaj € pa da se predhodno izloči tiste, ki bi lahko predstavljali nevarnost zame, mojo družino in okolico...
roza.gif


Če bi blo po moje, bi bilo po dopolnjenem 50. letu obvezno ponovno opravljanje teoretičnega dela izpita (CPP), ker je od 18. leta minilo 32 let in v tem času se spremeni marsikaj

edit: Če pa nimaš teh par € na 10 let pol se pa tk ne rabiš sekirat, ker očitno nimaš za avto, nimaš za registracijo, nimaš za zavarovanje in nimaš za bencin in neboš mev teh problemov da bi država neupravičeno kradla tvoj denar
uf-1.gif

ne kapiraš... on je zdaj študent... in študentje nimajo denarja za take stvari......
17758-icon_confused.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik matjazy pravi:
Če kdo vozi po tvoji strani, se pač ne umakneš. Brez skrbi, ne bo se en tak stardec kar zaletel vate.
No, v vseh zgoraj omenjenim primerih bi počilo, ker starci ne bi odreagirali (oz. bi prepozno). O posledicah vsaj zadnjega trka sem napisal že v postu nad tem. V drugem primeru, ko me je starec dejansko nasadil, se pa nisem imel nikamor umaknit, ker je bila ograja na moji strani.

Hvala, raje sesujem avto, pa sam ostanem cel, kot da se najde krivca, pa ostanem npr. hrom.

Je pa druga stvar, npr. če se kdo vozi po sredini ali čez in je dovolj časa, potem pa grem (odvisno kakšne volje sem) vedno k sredinski črti. Zanimivo gledat, kako jih odnese na rob.

Kot je Malecky že omenil, sem ril po snegu zaradi papka. Medtem ko sem jaz že zdavnaj plužil rob (ki je bil od rolbe narejen, je blo takrat tolk snega še - ene 2 zimi nazaj se mi zdi), je papko kar naprej peljal po sredini vozišča in sem imel dovolj časa da se pripravim na airbag, zapela bi seveda z levima deloma avtomobila. Zbudil se je tik preden bi treščila in mislim da sem zamižal za trenutek.
Pa seveda, niti pogledal ni nazaj, ustavil, karkoli. Prvič mi je prekipelo, sem se pognal za njim pa ga ustavil čez par km in mu povedal kar mu je šlo. Ne vem kako kljub ritju snega nio bilo vidne škode, je pa bilo že toplo in je verjetno bila stena dokaj staljena...
Pa tale ni bil edini, naslednji (par mesecev kasneje) je imel srečo in sem se lahko umaknil s ceste da so gospod lahko svojo gospo varno pripeljal od maše....
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Tisti, ki nosimo očala ali leče, moramo že sedaj na vsakih par let podaljševati izpit - sem morala to narediti prejšnji teden:
- 25€ za pregled pri okulistu (10 minut dela + 2 uri čakanja, ker v Novi Gorici tega "sranja" noben okulist noče delati, razen enega)
- 10€ za pildek pri zdravniku medicine dela
- 15€ za nov roza kartonček in plastično mapco

Čez 7 let bo treba vajo ponoviti...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik mimmy pravi:
Tisti, ki nosimo očala ali leče, moramo že sedaj na vsakih par let podaljševati izpit - sem morala to narediti prejšnji teden:
- 25€ za pregled pri okulistu (10 minut dela + 2 uri čakanja, ker v Novi Gorici tega "sranja" noben okulist noče delati, razen enega)
- 10€ za pildek pri zdravniku medicine dela
- 15€ za nov roza kartonček in plastično mapco

Čez 7 let bo treba vajo ponoviti...

Temu pa jaz pravim čas za spremembo okulista. Sam nosim leče, pa še enkrat nisem bil na pregledu od vojaškega dalje.
cool-1.gif
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
Glede krožišč: Pred kakima 2 al 3 tedni sem pri babici vidla brošuro o krožiščih in kako se uporabljajo.. Kaj je to slučajno še kdo drugi opazo kje, al so to sam po Ptuju upokojencom pošiljali okoli?

No vaj moja babica jo je prebrala, čeprav smo jo takoj naučli kak se po krožiščih vozi..
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Res je pregledi so bedarija. In zakaj? Zato, ker narediš pregled tudi če nisi sposoben za vožnjo. Takšnjih kateri bi sami
spoznali, da niso za na cesto, je žal zelo malo.
Poznal sem človeka kateri ni videl črt na cesti pa se je kljub temu vozil. Zdravniškega seveda brez problema naredil.
Dokler ne bodo zdravniški bolj strogi so kontrole samo polnjenje računa zdravnikov.
Drugače sem jaz za odvzem vozniškega pri 75 letih. Ja tudi meni, če bom še takrat živel.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Ponavadi so ravno starejsi in "izkuseni vozniki" tisti, ki niso tako zelo izkuseni, da bi vedeli kdaj niso vec za na cesto.

Da niti ne omenjam tehle zadev:
- ne-poznavanje pravil v kroziscih (vcasih jih pac ni bilo)
- velik % jih misli, da je omejitev v naselju 60km/h
stupid-1.gif

- neuporaba varnostnega pasu (pac so tako vajeni se od nekdaj)
- neuporaba smernikov in ogledal na AC (cemu le to pocet, a?)
- sekanje ovinkov (saj je vendar prazna cesta)
- prehitevanje z 5km/h visjo hitrostjo od prehitevanega vozila (da ne bo slucajno sel cez omejitev)
- gledanje okolice, namesto ceste. ko pa opazi, da vozi cez sredinsko crto, pa sunkovito zavije nazaj na svoj pas
stupid-1.gif


To je samo par razlogov, zaradi katerih dolocenim "izkusenim" voznikom ne mislim vec sest v avto.

In kaj je skupni imenovalec vsem nastetim zadevam? Ignoranca, nezbranost in splosno mnenje, da je starejsi in zato modrejsi od ostalih udelezencev v prometu.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.014
113
Jaz menim da so 10-letni zdravniški pregledi brez veze.

Pred kratkim sem bil na zdravniškem (redni službeni) in tam je bila ena priletna gospa 70ih let. Ta veselo razlaga kako je ona dobra voznica, kako še nikoli ni imela nesreče itd. Potem je pogovor nanesel kaki avto ima. In se hvali da ima 20 let starega Forda, ki ima prevoženih samo 40kkm. No tukaj mi kliknilo zakaj ni mogoče da ni imela nesreče, če pa v 20-ih letih prevozi toliko kot jaz v enem.
No presenečenje je sledilo, ko sem se peljal domov. Na regionalni cesti (omejitev 90) vidim to žensko, ki lepo brez skrbi in neozirajoče se na trobljenje kolone, vozi lepo 40km/h.

Pa še en primer sem doživel.
Stojim na pločniku v enem naselju. V daljavi slišim avto ki pelje v blokadi. Se pravi motor v iber turah, in si mislim glej sigurno bo Honda. In na moje presenečenje je bila spet ena starejša ženska v Pežoju, peljala pa se je v prvi brzinin, (hitrost ocenite sami, koliko se je pač lahko glede na blokado motorja).

Takim bi res treba pobrat vozniške.
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Ponavadi so ravno starejsi in "izkuseni vozniki" tisti, ki niso tako zelo izkuseni, da bi vedeli kdaj niso vec za na cesto.

Da niti ne omenjam tehle zadev:
- velik % jih misli, da je omejitev v naselju 60km/h
stupid-1.gif

- neuporaba varnostnega pasu (pac so tako vajeni se od nekdaj)
- gledanje okolice, namesto ceste. ko pa opazi, da vozi cez sredinsko crto, pa sunkovito zavije nazaj na svoj pas
stupid-1.gif

Situacija danes zjutraj: stara mama z ne tako starim avtomobilom (megane - mož ji ga je posodil s težkim srcem), skozi naselje 40, izven naselja 60 km/h. Za njo lepa kolona vozil, prehitevati se ni dalo. Sem šla po daljši poti, ker cenim svoje živce, in glej ga vraga, ulovim jo spet sredi Nove Gorice, ko je vozila 30 km/h
bonk.gif