Skoraj bi umrl ...

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Ravno sovražiti ti jih ni treba, bi se pa precej bolj odgovorno obnašali, če bi se pripravili razmeram na poti primerno
stupid-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Dragi alterjevci , pozdravljeni!

Danes sem doživel prometno nesrečo - prvič sem se soočil s smrtjo iz oči v oči. Naj vam povem, kako je bilo. Iz Krške vasi proti Brežicam obstaja cesta, kjer je omejitev 60, ob dežju pa je postavljena tabla pozor ter omejitev 50. Tako grem jaz z ene fešte ob 11:00 z eno kolegico po tej cesti. Treba je bilo it samo ene 200m, da bi prišel do stranske poti. Hodim nasproti vozišča, kakor so nas učili v avtošoli, ob sebi pa vozim kolo (ker sem bil malo nakantan pa še osvetlitve nisem imel), pred mano pa je hodila kolegica. Naenkrat pripelje en avto povsem normalno, spremeni smer, najprej mislim, da se zajebava, nato pa samo puf, direkt v mene (oziroma moje kolo). Njega odbije v steno (na eni strani ceste je ograja, čez Krka, na drugi pa ogromna stena), v ograjo in obstane na cesti, jaz pa samo v šoku. Prileti tip ven, me čekira če sem živ, ok, meni ni bilo nič jasno. Samo noge so me bolele. Pride policija, naredijo zapisnik, napiham 0,57, grem v zdravstveni dom, tam so me nekaj pregledovali, nato napotili jutri na rentgen (ker imam pač bolečine v kolenih), nato smo šli na policijo, kjer MI JE NAPISAL KAZEN ZA 41€, ker sem hodil po napačni strani, napisal neke dokumente (se zraven 3x zmotil), nato smo pa šli poslikat kolo. Zdaj sem doma. Grozna izkušnja. Kolo znamke Trek mi je rešilo življenje. Zgleda, da ni treščil direkt v mene, ampak da me je samo osmodil. Kolo je čisto zvito, kot da bi se avto vanj zaletel direkt (kakor se meni tudi zdi, da je bilo). Imel sem grozno srečo, da sem ostal živ. V takem primeru bi me lahko odfukalo 50m proč. Priletel je s cca. 70 km/h v kolo in le-to ga je odbilo.

Zdaj gre procedura dalje. Dejstvo je,da voznik ni pripeljal s prilagojeno hitrostjo. Grozi mu sodišče. Kaj naj naredim zdaj? Utrpel sem šok, priznam, koleni me ornk bolijo, takšne stvari se ne bi smele dogajat. Ni lepo, ko hodiš po temi, pa naenkrat vidiš, da pelje avto proti tebi. Še zdaj nisem čisto pri sebi. Naj se najame odvetnika? Zavarovalnica? Kaj naj sedaj naredim. Stari so mi na morju in ne vem, kdaj se vrnejo. V glavnem, ova noæ nije bila moj dan, samo zahvalim se lahko, da sem še živ, slava večnemu bogu in na uspešno razrešitev problema. Če vas še kaj zanima, lahko narišem skico, kako je zadeva izgledala.

zaenkrat pa lp

Tole se mi zdi pa malo izmisljeno
smile-1.gif
... Pravis, da si sel ob 11ih (torej verjtno ob 23ih) iz feste ... ob 00:41 pa ze pises tole sporocilo....

Hoces reci, da se je v eni uri in pol vse to zgodilo (nesreca, prihod policajev, pisanje zapisnika, obisk zdravnika,... ) .. Pa takoj ko si prisel domov, se spravis pred PC in pisat tole ? Malo prevec natempirano je tole... Die Hard 5?
tongue-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik sanco pravi:

ksz

Sovražim neosvetljene pešce in bicikliste na cestišču.






Podpis!!!
stupid-1.gif






Potem se pa najde še kakšen cepec ki hodi tako neoznačen po megli, pijan... že nekajkrat sem se komaj izognil temu da bi zbil kakšnega takega osla.

Če bi ga pa zbil in bi se mu kaj hujšega zgodilo pa bi se sekiral do amena neglede a bi bil kriv jaz ali ne.





@kloshar: če je to res bi tebi in šoferju vsakemu dal batine za začetek, potem pa še test alkoholiziranosti in pregled za droge, za tem še ene batine, na koncu pa še deljeno krivdo. Prokleto tele!





angry mode off....
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Citat:
Uporabnik sanco pravi:
ksz
Sovražim neosvetljene pešce in bicikliste na cestišču.

Nekaj casa nazaj sva se s sodelovcem peljala s Kokrice proti Brdu (zvecer) in na najini levi strani opaziva nekega pijancka ki hodi cik-cak. Razmisljava, ce bi poklicala policijo, saj sva bila mnenja, da ce bo takole nadaljeval pot, bo kmalu pristal pod kolesi. Na koncu nisva, ampak drug dan mi je bilo prekleto zal, ker sem dobil porocilo iz OKC-ja (obvestilo za medije), da je nekdo zbil pesca z neznano identiteto.....
uf-1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
@lovelove, velja! Tnx!

@jest, nič ni izmišljeno, vse je res, kot sem napisal. 0,57 ni malo, ampak toliko pa tudi ne, da bi hodil cik-cak po cesti in da ne bi točno vedel, kaj se je dogajalo. Če bi bilo 0,0, ne bi bil rezultat nič bolj drugačen. Bolečine v mišicah imam kar močne, rentgen ni pokazal nič. Časovno je bilo pa res tako, kot si napisal. V 1,5 h izvedel vse. Mi pa forum res tolko pomeni, da je bila prva stvar, ko sem prišel domov, pisanje posta. Itak sta starša na morju, tako da drugega itak nisem imel za delat.

Folk, kaj bi vi naredili v mojem primeru? Greš domov iz fešte in se zavedaš nevarnega odseka. Vržeš kolo za 700€ v travnik, hodiš po cesti in zgodi se ti isto. Kaj si dosegel? Nič! Ne verjamem vam pa, da bi vsi na fešto vlekli kresničke iz male šole. Mi je pa malo žal, ker nisem rekel, da sem imel luč prižgano. Luč sem dejansko imel, ob trku je padla na tla ter se raztreščila, za voznika se je pa vse skupaj zgodilo malo prehitro, da bi lahko opazil, ali sem imel luč ali ne.

Saj bom poslikal kolo, pa boste potem videli, kaj je naredilo z njim.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Poslušaj ti bučko, svoje batine prihrani za koga drugega in malo pazi, kaj pišeš. Če je ob dežju omejitev 50 in sta zraven še znaka za pozor ter gladko cesto, na eni strani je Krka, na drugi pa stena, pa še splošno znano je, da je tam veliko kolesarjev in pešcev, pelji po omejitvi, pa ne boš nikogar zbil. Ker realno bi se dalo tudi 60 in več lepo peljati. Ne vem, kaj je tip delal. Če ga boš pa 100ko teral ko [censored], pa ni čudno, če boš pristal v Krki in zraven potegnil še cel kup kolesarjev.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
Če je luč na kolesu gorela med padcem se da hitro videt.





lovelove kaj je Objektivna odgovornost ?





Če človek hodi po napačni strani ceste "neosvetljen" brez odsevnikov in se jaz zaletim v njega, hočem da je krivda popolnoma njegova. In hočem tudi povračilo škode...



0.57 je cca 1.1 po starem...
 
Nazadnje urejeno:

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
zaradi klošarja in podobnih bo tudi ta forum pocasi neberljiv. Tip je [censored], pa po samovščeni sliki sodeč še rahlo fegajoč wannabi. Spravte ga nekam.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Če greš pijan _peš_ po cesti (predpostavimo da po pravi strani) in nekdo prileti z avtom vate zaradi neprilagojene hitrosti... zakaj bi ti bil sploh kaj kriv? A je kje predpisano, da ne smeš pijan hodit?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Če greš pijan _peš_ po cesti (predpostavimo da po pravi strani) in nekdo prileti z avtom vate zaradi neprilagojene hitrosti... zakaj bi ti bil sploh kaj kriv? A je kje predpisano, da ne smeš pijan hodit?

udeleženec cestnega prometa je oseba, ki je na kakršenkoli način udeležena v cestnem prometu;

Policist sme zaradi ugotovitve, ali ima udeleženec cestnega prometa oziroma udeleženec prometne nesreče (v nadaljnjem besedilu: udeleženec cestnega prometa) v organizmu alkohol ali več alkohola, kot je dovoljeno, izvesti preizkus s sredstvi ali napravami za ugotavljanje alkohola. Če se s preizkusom ugotovi, da ima voznik v organizmu več alkohola, kot je dovoljeno, mu policist prepove nadaljnjo vožnjo, vozniku motornega vozila začasno odvzame vozniško dovoljenje, zoper druge udeležence v cestnem prometu, ki so očitno pod vplivom alkohola in ovirajo ali ogrožajo cestni promet, pa sme odrediti ukrepe, s katerimi jim onemogoči oviranje ali ogrožanje cestnega prometa.

ZVCP
smile-1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
zaradi klošarja in podobnih bo tudi ta forum pocasi neberljiv. Tip je [censored], pa po samovščeni sliki sodeč še rahlo fegajoč wannabi. Spravte ga nekam.

Poba, ne ti meni tralala, da jaz tebi ne bom hopsasa. Spraviš lahko samega sebe, zaradi mene tudi v polje. Če ti kaj ne paše, ne odgovarjaj, da sem [censored], si pa ti zadnji, ki lahko to napiše. Ker si sam že večkrat to dokazal. LKM je bil pravi biser inteligence, res.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Mene so v avtošoli učili, da se hodi proti vozilom. Če bi hodil vzporedno z vozili, bi se tudi hitro našel kak tak, ki bi me lepo zapel in potegnil s sabo. Poleg tega bi hodil ob zidu, prečkati bi pa moral na izjemno nevarnem in povsem nepreglednem odseku.



Punca pred mano je bila oblečena v belo in je bila vidna. Na kolesu so bili odsevniki. Tudi na vetrovki imam odsevnike.



Dečki, pravila so pravila, a v tem primeru ne bi rešila nič. Lahko bi imel megalitko, ki bi tipa še bolj zavedla in bi se lahko končalo še bolj tragično.



Kar se je zgodilo, je bila preprosto božja previdnost, srečo imam, da nisem v krtovi deželi.
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
zaradi klošarja in podobnih bo tudi ta forum pocasi neberljiv. Tip je [censored], pa po samovščeni sliki sodeč še rahlo fegajoč wannabi. Spravte ga nekam.

Sej je v redu, zanimive dogodivščine se mu dogajajo.

Čakamo sliko zveriženega bicikla
rolleyes-1.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
zaradi klošarja in podobnih bo tudi ta forum pocasi neberljiv. Tip je [censored], pa po samovščeni sliki sodeč še rahlo fegajoč wannabi. Spravte ga nekam.


WTF je narobe s klošarjem? Umir se mal.. če bo postal neberljiv, bo to zaradi takih prepotentnih frajerčkov kot si sam.
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:


lovelove kaj je Objektivna odgovornost ?

je odgovornost ne glede na krivdo.

za lažjo predstavo: starši odgovarjajo za škodo svojega 3 letnike, ne glede na to, da oni niso nič krivi.....
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Če greš pijan _peš_ po cesti (predpostavimo da po pravi strani) in nekdo prileti z avtom vate zaradi neprilagojene hitrosti... zakaj bi ti bil sploh kaj kriv? A je kje predpisano, da ne smeš pijan hodit?

noben udeleženec v prometu ne sme biti pijan.... jep, za tistih 300m od gostilne do doma je treba taxi (ali pa ženo/punco/taščo) poklicat
bonk.gif