Skoraj bi umrl ...

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Dragi alterjevci , pozdravljeni!



Danes sem doživel prometno nesrečo - prvič sem se soočil s smrtjo iz oči v oči. Naj vam povem, kako je bilo. Iz Krške vasi proti Brežicam obstaja cesta, kjer je omejitev 60, ob dežju pa je postavljena tabla pozor ter omejitev 50. Tako grem jaz z ene fešte ob 11:00 z eno kolegico po tej cesti. Treba je bilo it samo ene 200m, da bi prišel do stranske poti. Hodim nasproti vozišča, kakor so nas učili v avtošoli, ob sebi pa vozim kolo (ker sem bil malo nakantan pa še osvetlitve nisem imel), pred mano pa je hodila kolegica. Naenkrat pripelje en avto povsem normalno, spremeni smer, najprej mislim, da se zajebava, nato pa samo puf, direkt v mene (oziroma moje kolo). Njega odbije v steno (na eni strani ceste je ograja, čez Krka, na drugi pa ogromna stena), v ograjo in obstane na cesti, jaz pa samo v šoku. Prileti tip ven, me čekira če sem živ, ok, meni ni bilo nič jasno. Samo noge so me bolele. Pride policija, naredijo zapisnik, napiham 0,57, grem v zdravstveni dom, tam so me nekaj pregledovali, nato napotili jutri na rentgen (ker imam pač bolečine v kolenih), nato smo šli na policijo, kjer MI JE NAPISAL KAZEN ZA 41€, ker sem hodil po napačni strani, napisal neke dokumente (se zraven 3x zmotil), nato smo pa šli poslikat kolo. Zdaj sem doma. Grozna izkušnja. Kolo znamke Trek mi je rešilo življenje. Zgleda, da ni treščil direkt v mene, ampak da me je samo osmodil. Kolo je čisto zvito, kot da bi se avto vanj zaletel direkt (kakor se meni tudi zdi, da je bilo). Imel sem grozno srečo, da sem ostal živ. V takem primeru bi me lahko odfukalo 50m proč. Priletel je s cca. 70 km/h v kolo in le-to ga je odbilo.



Zdaj gre procedura dalje. Dejstvo je,da voznik ni pripeljal s prilagojeno hitrostjo. Grozi mu sodišče. Kaj naj naredim zdaj? Utrpel sem šok, priznam, koleni me ornk bolijo, takšne stvari se ne bi smele dogajat. Ni lepo, ko hodiš po temi, pa naenkrat vidiš, da pelje avto proti tebi. Še zdaj nisem čisto pri sebi. Naj se najame odvetnika? Zavarovalnica? Kaj naj sedaj naredim. Stari so mi na morju in ne vem, kdaj se vrnejo. V glavnem, ova noæ nije bila moj dan, samo zahvalim se lahko, da sem še živ, slava večnemu bogu in na uspešno razrešitev problema. Če vas še kaj zanima, lahko narišem skico, kako je zadeva izgledala.



zaenkrat pa lp
 
Nazadnje uredil moderator:

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Joj, zdej gledam zapisnik, kaj mi je [censored] napisal...
Preizkušanec najmanj 15 min pred preizkusom ni pil-a nobenih alkoholnih pijač in najmanj 5 minut pred preizkusom ni kadil. Pismo, čik sem ugasnil ravno zato, ker sem moral pihat, pil sem pa tudi.
Preizkušancu je bil pred začetkom preizkusa pojasnjen način uporabe alkotesta. "Dej pihi, pihi, bolj pihi..."
bonk.gif


Šit je to vse skupaj!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Od tebe ga je odbilo v steno?
shocked-1.gif


Citat:
Naenkrat pripelje en avto povsem normalno, spremeni smer, najprej mislim, da se zajebava, nato pa samo puf, direkt v mene (oziroma moje kolo). Njega odbije v steno (na eni strani ceste je ograja, čez Krka, na drugi pa ogromna stena), v ograjo in obstane na cesti, jaz pa samo v šoku.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Čaki malo, to so pa zdej prehude! Lahko bi imel jaz 100 luči, tip je pripeljal izza ovinka, kjer ni bilo šans, da bi naju prej zagledal, vinjenost pa tudi ni nekaj pomgala, ker sem vedel, da je tista cesta nevarna in sem glih za nalašč hodil čim bolj ob robu. Ampak oni pa dirket v mene!
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Stari, nimam pojma, jaz sem imel tak občutek, kolo je isto zvito, verjetno me je nekako z bokom sprednje havbe počil v zadnje kolo. Tako je rekel policist. Jaz imam samo temo pred očmi.
 

Jerez

Pripravnik
27. jul 2007
561
0
16
Je voznik kaj napihal?
Pritož se. A zdej se plača kazen že, če te zbijejo
rolleyes-1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ej, od šoka, jaz sem res mislil, da se tip zajebava, on pa je naredil totalko. Cesta je dovolj široka, veš da sem bil ful previden, ker sem vedel, da se je tam že marsikdo počil in da takoj ko sem videl kake luči, sem se pomaknil še bolj ob rob. Prav čutil sem,da nekaj prihaja. Ma on pa direkt v mene, pa sej to ne moreš verjet. In to s 70 km/h. Res vsaka čast kolesu. Pa faaaaak. Čudež je, da sploh še lahko hodim.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ej, mislim, da ni napihal, samo meni je bil ful čuden, ker takoj ko je stopil iz avta, je padel po tleh ko cipa.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Verjetno je tud on bil pod šokom... sem mel že 3 nesreče... povsod trezen, pa sm kar malo težko hodil, ko sem vn stopu
smile-1.gif
S tem, da je bilo vse pri manjših hitrostih...
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Poznam primer, ko udeleženec ni imel TREK kolesa, pa se je končalo malo bolj grdo

slike?
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Čaki malo, to so pa zdej prehude! Lahko bi imel jaz 100 luči, tip je pripeljal izza ovinka, kjer ni bilo šans, da bi naju prej zagledal, vinjenost pa tudi ni nekaj pomgala, ker sem vedel, da je tista cesta nevarna in sem glih za nalašč hodil čim bolj ob robu. Ampak oni pa dirket v mene!

Hm, tip te nima kaj videt, ker se cijaziš ponoči, v čisti temi brez odbojnih teles po napačni strani ceste. Vsekakor upam, da je vse skupaj šala.
Sicer pa, bog ti pomagaj, kaj tako neumnega ne naredi vsak.
frown-1.gif
Lahko pa se tolažimo s tem, da se iz napak kaj naučimo.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ni nobena šala. Meni bog pomagaj? Mar sedaj še pešci ne smejo obstajati? Če ne bi priletel vame, bi pa v ograjo, a ni isti k?
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Nič, v glavnem, dejstvo je, da so me včeraj zvečer zbili, da bi se lahko končalo veliko bolj tragično kot je, zadeva bi se MOGOČE dala omilit, če bi imel primerno osvetlitev, a v takšnih primerih res bolj težko. In res ni fajn, ko te nekdo hoče ubiti, na koncu si pa kriv sam pa še plačati moraš. Mah.
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Čaki mal.. hoče ubit? Khm, očitno imaš ogromno sovražnikov, nekdo te celo hoče nalašč spravit v večna lovišča.


se pa strinjam, ni fino. Važno da si preživel.
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
99% (1% je pa možnost, da rečejo, da si zi IZKLJUČNO kriv za nezgodo in to morajo v končnni fazi tudi dokazat na sodišču in potem pa ne dobiš nič)je, da boš dobil odškodnino, če jo boš le zahteval iz zavarovanja avtomobilske odgovornosti, vsaj na podlagi OBJEKTIVNE odgovornosti voznika avtomobila (če ne ugotovijo že KRIVDNE odgovornosti voznika avta).
Boš pa zagotovo "sokriv" za nastanek nzgode v določenem %, ki ga določi zavarovalnica in ti bo za toliko % tudi zmanjšalo odškodnino.....

Jaz bi na tvojem mestu prvo direktno šel na zavarovalnico, da vidiš koliko ti ponudijo (pa reci jim, da ZAENKRAT ne misliš zadeve urejat preko odvetnika, kar je za zavarovalnico dosti ceneje) - potem kontaktiraš mene in ti jaz povem, če so ti ponudili korektno, nato pa se odločaš naprej.....


lp