Skoraj bi umrl ...

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.944
1.258
113
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Mene so v avtošoli učili, da se hodi proti vozilom. Če bi hodil vzporedno z vozili, bi se tudi hitro našel kak tak, ki bi me lepo zapel in potegnil s sabo. Poleg tega bi hodil ob zidu, prečkati bi pa moral na izjemno nevarnem in povsem nepreglednem odseku.

Punca pred mano je bila oblečena v belo in je bila vidna. Na kolesu so bili odsevniki. Tudi na vetrovki imam odsevnike.

Dečki, pravila so pravila, a v tem primeru ne bi rešila nič. Lahko bi imel megalitko, ki bi tipa še bolj zavedla in bi se lahko končalo še bolj tragično.

Kar se je zgodilo, je bila preprosto božja previdnost, srečo imam, da nisem v krtovi deželi.

95. člen

(1) Pešci morajo uporabljati prometne površine, namenjene hoji pešcev.
(2) Če na vozišču ali ob njem ni pasu za pešce, pešpoti ali pločnika, je pa kolesarska pot ali steza, smejo hoditi pešci po kolesarski poti ali stezi, vendar tako, da ne ovirajo kolesarjev in voznikov koles s pomožnim motorjem.
(3) Pešec ne sme hoditi po vozišču ali se zadrževati na njem, prav tako ne sme nanj nenadoma stopiti.
(4) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka smejo hoditi pešci po vozišču tam, kjer ni pločnika, pešpoti ali kolesarske steze. Pešci morajo hoditi ob levem robu vozišča v smeri hoje.
(5) Izjemoma lahko pešci hodijo po desni strani vozišča v smeri hoje, kjer je to zanje varneje (nepregledni ovinek, ovira na vozišču ipd.).
(6) Pešec, ki potiska enosledno vozilo, ročni voziček ali drugo prevozno sredstvo in organizirana skupina pešcev, mora v primeru iz četrtega odstavka tega člena hoditi ob desnem robu vozišča v smeri hoje. Pešec, ki potiska ob sebi enosledno vozilo, ga mora voditi na svoji levi strani. Določba velja tudi za osebo, ki se vozi v invalidskem vozičku.
(7) Pešec mora prečkati vozišče na prehodu za pešce, če je ta oddaljen od njega manj kot 100 metrov. Pešec ne sme prečkati vozišča zunaj prehoda za pešce, če sta smerni vozišči fizično ločeni ali ju loči neprekinjena ločilna črta.
(8) Pešec mora prečkati vozišče brez ustavljanja in po najkrajši poti. Preden stopi na vozišče, se mora prepričati, če to lahko varno stori.
(9) Z globo 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pešec, ki ravna v nasprotju s prvim, drugim, tretjim, četrtim, šestim, sedmim ali osmim odstavkom tega člena.
(10) Z globo 20.000 tolarjev se kaznuje za prekršek organizator skupine pešcev, ki ne zagotovi hoje organizirane skupine skladno s šestim odstavkom tega člena.

sklepam da si dobil kazen po 6 odstavku 95 člena...

Če že jagaš ponoči okoli po cesti si nabavi ono odbojno jakno... pride nekej okoli 5€
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Hehehehe, pa vseeno ne bi boh ve kaj pomagala.
smile-1.gif
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Dragi alterjevci , MI JE NAPISAL KAZEN ZA 41€

Zakaj pa?
Ok bil si neosvetljen.Tega me je kot voznika daleč najbolj strah.
Pa vendar sedaj je tako, da za karkoli pokličeš policijo (nekriv) dobiš neko kazen?
 

Medo

Fizikalc
24. jul 2007
2.935
0
36
45
Citat:
Uporabnik testni_voznik pravi:
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Dragi alterjevci , MI JE NAPISAL KAZEN ZA 41€

Zakaj pa?
Ok bil si neosvetljen.Tega me je kot voznika daleč najbolj strah.
Pa vendar sedaj je tako, da za karkoli pokličeš policijo (nekriv) dobiš neko kazen?

Hoja po napačni strani ceste?
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Zakaj pa?
Ok bil si neosvetljen.Tega me je kot voznika daleč najbolj strah.
Pa vendar sedaj je tako, da za karkoli pokličeš policijo (nekriv) dobiš neko kazen?

[/QUOTE]

Ne kriv?
confused-1.gif

Kolikor vem, tudi pešci ne smejo po cestišču hoditi opiti
rolleyes-1.gif
Plus napačna stran hoje, plus neosvetljen...
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Bo, bo! Zgleda pa, da bi mi g. policaji rinili položnico pred nos tudi če bi bil na invalidskem vozičku. Če bi pa umrl, bi pa verjetno odtrgali kar od odškodnine.
stupid-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Bo, bo! Zgleda pa, da bi mi g. policaji rinili položnico pred nos tudi če bi bil na invalidskem vozičku. Če bi pa umrl, bi pa verjetno odtrgali kar od odškodnine.
stupid-1.gif
A če si na invalidskem se ti ni treba držati CPP predpisov?
confused-1.gif
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Zgleda na netu ni nobene slike povaljanega TREK-a

Mater, se kar bojim za življenje ker rogov pecikl vozim