Fotopotopis peš iz Gorenjske na morje

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
*Prometna poročila:
Na primorski avtocesti nastajajo več kilometerski zastoji

Okoli 2. ure se je na avtocesti Ljubljana–Vrhnika, med izvozom Brezovica in cestninsko postajo Log, zgodila prometna nesreča, v kateri je na srečo nastala le materialna škoda, v višini 50.000 evrov.

Sprva je bil ta del avtoceste zaradi odstranjevanja vozil zaprt debele tri ure, torej do 5.20. Avtocesto so nato zaprli še enkrat, ob 8.58 po konici, saj so popravljali zaščitno ograjo ter čistili pšenico in blato, ki sta ostala na vozišču. Zato so v smeri Primorske nastajali večkilometrski zastoji. Okoli 11:30 je bila kolona vozil dolga sedem kilometrov, segala pa je vse od zahodne ljubljanske obvoznice, od Kosez do cestninske postaje Log. Predvidevajo, da so v gneči povečini stali turisti. Avtocesto so vnovič odprli ob 11.40.

Vam je znano ja? Da ne omenjam dela na cesti.

Meni je osebno vse skupaj presedlo in beseda je dala besedo ideja idejo in iz tega je nastal projekt "PEŠ IZ GORENJSKE NA MORJE" malo sprašujem okoli kdo bi še šel z mano in največkrat je bil odgovor podoben tem:
Pa ti si nor peš na morje, a si nor jaz se še na kavo/bankomat/trgovino peljem z avtom, ti kr jest sem prelen, joj ne morm nima dopusta 1 mesec...u ja koj grem kdaj pa? a? a peš? joj nimam časa..., youtube/pics or it didn't happen, dej ne laž....
Moram pa rečt, da je bilo veliko več spodbudnih besed od prijateljev prijateljic posebno pa od domačih in šefa, ki je prehodil celo Jugoslavijo kar mi je dalo še večjo motivacijo tako, da sem skoraj vsak dan prehodil med 12-30 km in si nabiral kondicijo in žulje
smile-1.gif
Kondicijo sem imel amapk časa pa ni in ni bilo so bili izpiti, rdeči križ, služba... in potem sem med 20 in 27 julijem našel luknjo in vprašam brata če gre z mano? Grem! In sva šla 22 julija 2009 ob 8 no dobro ob 9 zjutraj pa res. Uff še to malo dni prej sem skoraj tik pred zdajci iskal zemljevide takše in drugačne ročne in e-zemljevide (le ti so mi na koncu še najbolj koristili) ker ročni enostavno niso bili dovolj ažurni oz ta najnovejši stanejo tudi 20€ na zemljevid toliko pa nisem hotel dati tako da sem najbolj koristil www.google.com/maps in telefonski imenik Slovenije in njegov zemlejvid. Najprej sem si v TISu naredil pot (ima opcijo z avtom ali peš) potem pa si z geopedio in gogolom pomagal pri iskanju trgovin, črpalk, pošt, prenočišč... skratka kot, da grem okoli sveta in ne samo na Slovensko obalo.
Zemlevidi so bili natisnjeni in porisani, v nahrbtnike (moj 65l+10l, bratov 45l) sva zložila kratke majice, eno vetrovko, anorak, brisačo, autan, sončno kremo, kulije, mini kuharček, instant juhce in energijske čokoladke, 3l vode, mini šotor, spalno vrečo in armflekx in še in še na koncu je naneslo med 20 in 25 kg kar se je nama na začetku zdelo lahko na koncu pa je bila muka.

Pot:
celozaslonsko-zajemanje-.jpg

celozaslonsko-zajemanje-.jpg

celozaslonsko-zajemanje-.jpg

celozaslonsko-zajemanje-.jpg

celozaslonsko-zajemanje-.jpg

celozaslonsko-zajemanje-.jpg

Dost besed gremo na slike...

Začela sva na koncu Radovljice na Fuxovi brvi, ki gre čez Savo



mimo Kamne Gorice



Bukovice


in šla skozi vas in prišla do sem


greva nazaj in na začetku vasi naju možakar iz balkona vpraša a sta se že zgubila a? No ja mal pa že hočva na Jamnik pridt..
Aha dobr najbliži mata skoz vas pa pri


...hiš zavijete levo gor v breg


bosta vidla Bukovico

pol pa kr naprej hodta ene pol ure je hoje.

in sva se malo zgubila in hodila in hodila in videla približno takole:




dokler nama ni končno uspelo priti po 2 urah hoje na cesto proti Jamniku in naprej skozi vas



po lepi potki...


do cerkvice Sv. Primoža


kjer se pokaže prelep razgled na Vse kraje d Radovljice do Brezij (kje je kakšen kraj piše lepo na info tabli)


no gremo naprej...
vpraša pri eni hiši v Jamniku za vodo in jo takoj dobiva potem a bosta kej jedla? dejta stopta notr...ne ne hvala sam vprašal bi še kje je najboljše na it na Žiri in gospod nama zelo natančno razloži in greva mimo te vode


in spet tavava in se seveda pri tej kapelci spet zaideva (ne sprašujte kako nama je to uspelo pač sva)


in prideva ven v...v Selcah a? kej?



greva v trgovino po sendviče in naju trgovka usmeri proti Škofji Loki. No vmes je bilo še nekaj vasi:

Dolenja vas



da bi ga nabil na tablo tistega ki je uničil to tablo:


no za to mu oprostim če je bil isti



počitek


Škofja Loka




In so šle baterije na fotoaparatu
Prespala sva v Žirih pri enemu bratovemu prijatelju in so bili res zelo zelo prijazni

en lep most naprej od Žiri


in edina nezgoda na vsej poti. Brat je odpel nahrbtnik in sta se mu je armaflex in spalna vreča zakotalila v potok, sledilo je plezanje in reševanje...


In sva šla naprej proti Logatcu


tukaj je dobra bližnjica seveda zavijete na levo pa breg ni toliko strm kot se zdi je lepa potka samo na koncu pazite ker je malo močvirnato




Rovte



nekje vmes med Rovtami in Logatcem seveda zavijete levo DOH!


razen če greste na...


za tole sva se pa sekirala ker je bilo takoj za ovinkom midva pa počivala na pesku ah ja


pa takih spomenikov je cel kup na poti




in takih križev in sveč tudi


jasno ob taki ravni cesti


vozijo pa noro najbolj nori so tisti s kombiji to imajo "jaz sem v kombiju to je mal večji avto" mode vključen in se ti ne umakne kot recimo avtomobilist ali tovornjakar



zadnji počitek pred Logatcem


kdor jih vse prešteje


In Logatec


prvi in edini modri angel na celi poti lepo v senci 15 minut meril in potem šel


pa vprašanje za tistega iz Logatca. A kdo pozna kakšno Galo in Uršo, ki živita v bližini teh klopc?
Dejte jim rečt, da se nej malo lepše obnašajo v javnosti ji ni treba vedeti vseh podrobnosti
wink-1.gif


tukaj naju je začel pobirat 25 kg nahrbtnik 70m km hoje...


iskal tole zaradi ramen in dobil baby blazince


naprej amapk kam?


hmm hostel ali prijateljica/bivša sošolka, ki je mogoče ni doma in se nisva videla že leta?


v Postojno torej... in spet crkot baterije do...

Kopra (ni bilo table)





tale ladja je kar naenkrat začela noro hitro it proti luki Koper


ugante kje sva midva?


klasika itak more bit



no nisva ostala samo ob morju sva šla še nad morje in iskala nadhod za Semedelo kot kure...tudi slepa kura najde nadhod
smile-1.gif



potem pa v Marezige kjer je bila najna končna postaja
smile-1.gif



Splošni vtis:
Drugega kot, da bom ob naslednji priložnosti šel še 1x amapk z lažjim nahrbtnikom ker veliko stvari nisem rabil in so me močno no so oba močno bolele rame. Žuljev ni bilo veliko amapk so bili in se da vse rešt s flajtrom je pa tudi res, da sva prehodila po 50 km.

Domačini izredno amapk res vsi od malčkov do pijančkov vsi izredno izredno izredno prijazni in so nama dajali odlične napotke koliko km imava do recimo Škofje Loke "jah hik ene 8 km pa zna bit hik amapk mi še ni ratal ker prej s trakorjem zapelm v soro al pa me žena zvleče dam hik* kr držta se tele štreke pa bosta pršla v Loko" "čakta grem po papir da vama narišem MARIJA! dej pir fantinm!" "Peš na morje! dej vaju peljem" in podobne ustrežljivosti.

Na vasi je popolnoma drugače vam rečem kdor je otrok betona in asvalta naj čimprej gre na tak pohod ker je noro zabaven in vidiš veliko zanimivega (jaz nisem ravno vsakega kamna, potoka, hriba, drevesa, hiše... slikal)
Na kratko priporočam ker v okoli 160 km hoje v 3 dneh sva videla Slovenijo čisto iz drugega kota in ja majhna je!
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Čisto po pravici sem tole fotoreportažo prebral z velikim navdušenjem.

Lokacija, ideja, izvedba... Čestitam! Kdorkoli reče, da se v Sloveniji ne moreš iti avanturističnega in ne ne-klasičnega potovanja, mu od zdaj naprej lahko samo pomolim tole reportažo pod nos.

Se kar malo neumno počutim, ker sem en mesec potoval "samo" po Kitajski.
smile-1.gif
Slovenija je res lepa! Kot si napisal, ko enkrat pustiš Mercatorje in Interspare in Koloseje za sabo, prideš v čisto nov svet.

Hvala za fotke in potopis.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
ja svaka čast res.

Lepa fotoreportaža! par fotk je kr malo umetniških, se vidi, da ti fotografija ni španska vas...
Pa lepo da sta prišla živa in zdrava na cilj. tisto kopanje je bilo zihr najboljše v vajinem življenju, a?
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Super članek
aplauz.gif


Da te nekaj vprašam. Kako to da nista šla čez Stari vrh? Bi si kar konkretno skrajšala pot, pa še do Loke tista cesta je za pešce obupna.

Si pa šel direktno mimo mene. Na eni sliki bi se pa samo okrog obrnil in bi slikal moj nekdanji dom.
smile-1.gif


lp
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ksz....

dobr tole res. pa škoda da nisi prej povedal, bi vaju na kofe povabila
wink-1.gif


p.s. gale in urške ne poznam
grin1.gif
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Tole mi je pa bilo v veselje prebrat in pogledat.
Še kšen trip si omislita....grem zraven
smile-1.gif
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
ksz....

dobr tole res. pa škoda da nisi prej povedal, bi vaju na kofe povabila
wink-1.gif


p.s. gale in urške ne poznam
grin1.gif

Eh povedal povedal to je bilo a greva? greva! pa sva šla
grin1.gif

Drugo leto greva če bo šola in zdravje dopuščalo še 1x mogoče malo druge poti ampak bova šla pa po vsej verjetnosti in v večji zasedbi ker so vsi navdušeni ko so videli, da ni noben bav bav prehodit 30-50 km na dan.
Mogoče mogoče bom šel s prijateljico septembra če bo dobil več kot 14 dni dopusta namreč živi na Švedskem in preden z avto pride sem... pa potem par dni pri meni pa hoje 3-7 dni...
Se priporočam za kavo
grin1.gif