Kateri sušilni stroj?

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Joooj...ne kupuj te znamke.Poglej si malo forume...

Ne dolgo nazaj,je ena lastnica tega stroja objavla.Da že mesec dni čaka na rezervni del stroja.Odletela je elektronika po tednu dni.Servis neresen itd itd.In še več negativnih odzivov.Odločitev je seveda še vedno tvoja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Voltaire

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Mnenja o izdelku

Stroj se je po 1 tednu uporabe pokvaril, napaka na touch stikalih, po pogovoru s serviserjem, je povedal da je pred kratkim že imel enako okvaro, čakamo na rez del ???, Močno ODSVETUJEM nakup naprave. Pravtako sem nezadovoljen z odzivom osebja BIG BANG preko spleta

Aparat se je pokvaril v enem tednu, od dobave, dobavni rok za nov del je 14dni, tako da čakamo na popravilo. Zelo nezadovoljni z odzivom servisne službe
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
sam za info me zanima, kako dolgo ti pa susi recimo 7-8kg cot (en polni pralni stroj)?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Dve ure in pol suši???Hmm...

Moj posuši max 1.40 h, poln stroj 8kg perila.Ožeto na 1100 obr.Suho za omaro.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Zaradi mene... Napiši še, za koliko ti je posušil denarnico.
Sušimo itak večinoma ponoči, razen mogoče za vikend pade tudi kaka runda podnevi, tako da me gladko boli kita ali rabi eno uro ali pa štiri.
Pa tudi če je podnevi, ne sedimo ravno zraven in čakamo kdaj bo končal.

BTW: pred kratkim so imeli v Hoferju posebno ponudbo, tisti sušilc je meni zgledal 100% enakega videza kot Beko.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Koliko casa se suši, se pravi nekaj dela brez tvojega inputa, je povsem vseeno. Koliko jaz porabim svojega dela in casa, je meni vazno. Zaradi mene se lahko celo noč sušijo ali pa dva dni, ce imam jaz isto dela s tem. Se pravi ko se bodo same tudi obesale, kot se tipom ponavadi, so kamot lahko na štriku...
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
1h40min pomeni, da cunje bolje segreje, ker meni ni jasno, kako lahko tako hitro posusi. Nam recimo susi susilec s toplotno 2:40 in tudi, ko je bil nov, je toliko casa susil. Pri pralnem mamo nastimano centrifugo na 1200 obratov
 
Zaradi mene... Napiši še, za koliko ti je posušil denarnico.
Sušimo itak večinoma ponoči, razen mogoče za vikend pade tudi kaka runda podnevi, tako da me gladko boli kita ali rabi eno uro ali pa štiri.
Pa tudi če je podnevi, ne sedimo ravno zraven in čakamo kdaj bo končal.

BTW: pred kratkim so imeli v Hoferju posebno ponudbo, tisti sušilc je meni zgledal 100% enakega videza kot Beko.


elin kot hoferjev/aldi brand je kupljenprogram in zelo verjento bo kar držalo kar si napisal. pralni stroji so bil svojcajt od Indesita
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Ja, to je glavna razlika med sušilci s TČ in brez: tisti brez imajo v bistvu grelec ki jih segreje na cca. 60 stopinj in tako suši, zato posuši prej, pa še prostor ogreje naokoli (kar je pozimi dobrodošlo ponavadi), recimo ura in pol je čisto nekaj običajnega... imel takega Beko-ta... cunje so prišle še vroče ven če si odprl takoj po koncu... se pa zaradi tega bolj skrčijo če so občutljive, je pa res prej posušeno... ker mora segreti na višjo temperaturo je tudi poraba večja. Ta s TČ sedaj ki ga imam pa si mirno vzame 2 uri in pol, ampak ne segreje prostora (za razliko od takega brez), pa tudi cunje imajo samo kakih 40 stopinj ko konča, kar pomeni, da jih tudi manj uničuje in ne krči. Seveda pri tem TČ porabi nekajkrat manj elektrike. Ko sem prvega kupoval sem računal nekako takole (vejretno je še zdaj podobno): navaden sušilec cca. 270 EUR, tak s TČ cca. 500 EUR, razlika 230 EUR je približno 5 let elektrike ob predpostavki da sušiš 3x na teden. Se je pa v praksi izkazalo da sušimo večkrat in se je matematika podrla... ženske press, hehe.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Treba je se povedat da TČ potrebuje v prostoru zrak, ki je segret najmanj 18 stopinj. Poznam enega , ki ima pralnico v pritlicju, ki ga ne uporablja za bivanje - katastrofa, skor jurja dal za susilca pa mu nu susi pozimi, ker je prehladno
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Če prav razumem, sušilni s TČ ne krči cot? Ker zdaj imamo enega 12 let starega z direktnim odvodom skozi cev, posuši v 50min, ampak bog ne daj da daš kako bombaž majico not, ker pride pomanjšana ven
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Drži. Sušilc s TČ praktično skoraj ne segreva cot in jih posledično ne uničuje.
Pa še ena stvar je: uporablja zaprti krog za sušenje, kar pomeni da prostora ne segreva, še pomebneje pa je, da ne oddaja vlage v prostor, kar je pri klasičnem z grelcem lahko kar zoprna reč.
BTW: se ne spomnim da bi klasičen z grelcem kaj posebno hiteje sušil.