Kateri sušilni stroj?

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Če boste non stop sušil.Se ti splača uzet z toplotno črpalko.A+++.Sam takrat,ga res moreš terat na polno,da se ti povrne investicija.Če pa boste občasn sušil.Pa je A++ dovolj.To pa sami veste,kolk ga boste uporabljali.In kaj se vam splača in kaj ne.

Ne vem, o kakšni investiciji ti sicer govoriš, mogoče za Miele, ti so res malce dragi, ampak sam mam BEKO s toplotno črpalko za 440€, pa že par mesecev dela na ful...uni brez TČ so bli mal cenejši ... ampak ga ne kupim več brez TČ ...se prostor skoraj ne ogreje, je pa več vode v posodi, ampak jo itak proč zliješ na koncu...
torej, ja, TČ je res fina ...
mojih 6 centov (je mal več vreden odgovor, kot sam 5 centov, LOL)
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
Reku sem,da naj pač kupi, za to ceno sušilca A+++.Seveda če ga bo dobil in z toplotno črpalko.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Ne vem, o kakšni investiciji ti sicer govoriš, mogoče za Miele, ti so res malce dragi, ampak sam mam BEKO s toplotno črpalko za 440€, pa že par mesecev dela na ful...uni brez TČ so bli mal cenejši ... ampak ga ne kupim več brez TČ ...se prostor skoraj ne ogreje, je pa več vode v posodi, ampak jo itak proč zliješ na koncu...
torej, ja, TČ je res fina ...
mojih 6 centov (je mal več vreden odgovor, kot sam 5 centov, LOL)
Za odpiralca teme: absolutno takšnega s toplotno črpalko in vsaj A++. Malce off: tisti ki ste nori na Miele: zelo ugodne cene njihovih PS in SS ima recimo Gaschler na Weblinger Gurtel v Grazu, nasproti West centra. Bythemimo...
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
170
99
28
Novejši, kao boljši sušilci imajo (poleg TČ) samodejno čiščenje filtrov. Baje se tukaj dogaja največ težav, saj se filtri prej kot slej zamažejo in je čiščenje servisni poseg.
Mi smo vzeli sušilca Bosch serijo 4, kjer so filtri lahko dostopni, očistijo se v nekaj minutah.
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
170
99
28
Sušilni zrak potuje preko 3 filtrov, na katere se nabirajo tekstilna vlakna (mucke, mikroplastika, ...). Te filtre naj bi dražji stroji izpirali, verjetno z vodo. Morda ima kak proizvajalec to porihtano v nulo, konkretnih izkušenj nimam - čistimo ročno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
No, ker vseeno je še vedno tisti filter pri vratih, kateri je za ročno čistit? ali obstajajo modeli, ki tega nimajo?
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Eno vprašanje fantje. Prvič sem montiral sušilca. Je nek Beko s TČ. Zanima me samo kako je z odpadno vodo. Imam možnost nabiranja v posodo ali v odtok. Speljal sem v odtok vendar nevem, če rabi cev imeti padec ali ima notri kako pumpico, da odvaja. Verjetno ima, da pride vodo zgoraj v posodo?
V navodilih samo piše, da cev nesme biti dvignjena v višini 80cm.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Eno vprašanje fantje. Prvič sem montiral sušilca. Je nek Beko s TČ. Zanima me samo kako je z odpadno vodo. Imam možnost nabiranja v posodo ali v odtok. Speljal sem v odtok vendar nevem, če rabi cev imeti padec ali ima notri kako pumpico, da odvaja. Verjetno ima, da pride vodo zgoraj v posodo?
V navodilih samo piše, da cev nesme biti dvignjena v višini 80cm.


Nobene cevi nimam, samo posodo. Pa je AEG stroj star že cca 6 let.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Jaz bi ugibal, da za cev velja enako pravilo, kot za pralni stroj cev...ker itak je not pumpa, ki porine vodo ven.

Žal je nimam, tako da malo upam da crkne stroj čimprej, pa nabavimo takega s cevjo :)
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Sem med delovanje iz odtoka snel cev in normalno teče voda ven, kar pomeni, da ima pumpo. Hvala :D
 

mama6

Zelenc'
18. nov 2018
2
0
1
Ta teden nujno rabimo nov sušilec :oops1:
Res bi se rada dobro odločila in me zanima vaše mnenje.
Iščem in mi še vedno ni jasno kateri bi bil potencialno dobra izbira. Nazadnje sem kupovala 10 let nazaj in sem bila še kar zadovljna s takratno izbiro (s Hooverjem).

Nujno je, da ima zmogljivost za vsaj 9kg perila (torej lahko tudi več) in da je lahko na hodniku (torej vodo ročno odtočimo).
Idealno, da je cena 500eur oz max 700eur
in seveda da je čim bolj varčen.
Ima kdo predlog?
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Vzemi takega ki ti omogoča čimveč ugodja, ker drugače so lahko sušilni kar zamudne zadeve. torej samočistilni filtri, odtok kondenzirane vode...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mama6

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ravno kar se teh muck tiče... Pri bivši so nekaj let nazaj nabavili takrat kar dragega AEG-ja in se spomnim problema tistih muck(vlaken) ki so se nabirala od spodaj na enih taksnih kovinskih rebrih? Trdovratno, vem da ni slo niti posesat ker je bilo skoz vlazo, ce pa si kaj s prsti poskusil odstranit pa se je še bolj zažrlo not... Tako da to je morda res pametno pogledati kako ima nov stroj rešeno...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
to je edina stvar, ki mislim da se je ne da avtomatsko urediti, da bi se čistila, vse ostalo pa gre...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Sam sicer še vedno sušim tradicionalno "cote na štrik". Pa me zanima, koliko kaj požirajo, obrabljajo oblačila ti sušilci? Namreč vse te kepe vlaken so najbrž "postružena oblačila"?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Ne dovolj, da bi se sekiral za gate, brisače, ipd.

Za prestižna in občutljiva oblačila je itak "na roko".
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
No to mi je potem butasto da ga kupujem zgolj za brisace in gate. Še vedno potem rabim štender... zraven tega pa imam pretezno boljsa oblacila...
 

mama6

Zelenc'
18. nov 2018
2
0
1
Hvala, bom pozorna na čiščenje muck.

Kako pa je z znamkami, komu naj dam prednost in komu se naj izognem?

Tukaj sem brala, da "vse samo Candy ne" in da tudi Beco ni več to kar je bil, prav tako Gorenje (čeprav so mi dokaj zanimivi)...


Potem mi za v ožji izbor ostanejo te:

Hoover spet:
https://www.bigbang.si/susilni-stro...utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_3

Kaj pa Electrolux EW9H378S?
https://www.electrolux.si/laundry/laundry/dryers/heat-pump-dryer/ew9h378s/

Ali pa tale Whirlpool:
http://www.whirlpool.co.uk/applianc...scx-90423-tumble-dryer-in-white/857501215050/