Kateri sušilni stroj?

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Ta teden nujno rabimo nov sušilec :oops1:
Res bi se rada dobro odločila in me zanima vaše mnenje.
Iščem in mi še vedno ni jasno kateri bi bil potencialno dobra izbira. Nazadnje sem kupovala 10 let nazaj in sem bila še kar zadovljna s takratno izbiro (s Hooverjem).

Nujno je, da ima zmogljivost za vsaj 9kg perila (torej lahko tudi več) in da je lahko na hodniku (torej vodo ročno odtočimo).
Idealno, da je cena 500eur oz max 700eur
in seveda da je čim bolj varčen.
Ima kdo predlog?
jaz imam predlog, BEKO

Pri mojem je predfilter mrežica za tričetrt obsega odprtine, potem je pa spodaj cca 25X20 cm še penast filter, za njim pa rebra, ki jih omenja AvtoFun in ni šans, da pride kaj na te rebra (spodnji se čisti vsakih 6 sušenj, zgornja mrežica pa vedno). Da se odliti vodo iz posode, ali pa zadaj narediš priklop na odtok
Imaš nekaj programov, v kolikor cvikaš zaradi cunj pač daš manj rigorozno sušenje. Z izjemo nekaj cheap$hit majic se kvaliteta le-teh ni poslabšala

največ "muck" dobiš pri puloverjih, ki so znotraj "kosmati" ala kak reklamni potiskan kapucar Russel Athletic ipd, tako tudi športni zimski puliji iz decathlona itd, pa še to je problem v prvo, potem pa ne več

jaz imam točno tega:
https://www.mimovrste.com/susilni-stroji/beko-susilni-stroj-dps7405gb5
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
huh, od teh znamk ne vem, kaj pa je narobe recimo z miele, siemens, bosch, ipd?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Tak s toplotno črpalko sicer suši dlje časa (porabi manj elektrike), ampak suši pri nižji temperaturi in posleidčno bistveno manj uničuje cunje (se vidi po količini muck, sem imel prej klasičnega in zdaj na toplotno črpalko, pa je že količina muck deljeno s 3, pa tudi cunje so občutno hladnejše ko konča, pa ni fora v progamu za ohlajanje. Tako da s TČ, če je cena dobra.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Od teh treh.Je najboljši izbor Elektrolux.Sploh ta nova serija zdej.So kr izboljšal in dodal.Hoover in whirpool...čim dlje od tega dreka...

Priporočam ti znamke.Aeg,Elektrolux v tem rangu k si navedla.Miele je vse preko 1000 eur.
Tega Aeg vzami.Je varčen A+++.Majhna poraba sušenja.Po ciklusu in letna.Ima tudi 5 let garancije,ko se registriraš na njihovi strani.V kratkem,je sestra kupla Aeg sušilni stroj to novo verzijo.Se nč ne nabirajo spodaj mucke,tako da jih neb mogu počistiti.Enostavno jih posesa in je to to.
Miele,ima pred tem zaščito.Dodatni filter.In nimam nobenih problemov.Sam posesam filter,One mrežice za filtrom so kot nove.

Kot sem ti reku.Vzam Elektrolux ali Aeg v tem rangu.5 let garancije.Velik komfort boben.Sem imel Aeg sušilni stroj.Bil z njim zelo zadovoljen.In se mi spodaj ni nč zamašilo.

Izbor:https://www.ideo.si/susilni_stroji/susilni_stroj_s_toplotno_crpalko_T8DEC68S_AEG
https://www.ideo.si/susilni_stroji/..._stroj_s_toplotno_crpalko_EW9H378S_ELECTROLUX

To je ta zaščitni filter pr Miele.
20000101316-000-00_20000101316.jpg

20000101316-000-00_20000101316.jpg

Varno do najmanjših podrobnosti
V Mielejevih sušilnih strojih s toplotno črpalko je toplotni izmenjevalnik zaščiten z učinkovitim filtrskim sistemom, zato ga ni treba čistiti. Tako je zagotovljeno, da poraba energije ostaja ves čas enako nizka – skozi celotno življenjsko dobo aparata.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Zato,pa greš v trgovino_Odpreš stroj in vse pregledaš kar ima in kaj ne...predno ga kupiš...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Morem pogledat pr sestri.Je uzela tazadnjo serijo preko 1200 eur.Če ima spodaj filter al ne.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
če se mene vpraše je to vse bedarija.

če velik sušiš:
kupiš najcenejšega s 5letno garancijo in spodobnim servisom (da ima recimo dele na zalogi, da ne čakaš en del 3mesce, serviser se še ni rodil, itd.), ko pa crkne, pa ga odpeleš bek, pa kupiš novega s 5letno garancijo.
ma kaka toplotna črpalka, da ti pol ene cote suši 5ur. popizdiš. nikoli si ne prideš noter z razliko elektrike med najvarčnejšim in temi, ko se zdej prodajajo.

najobčutlivejše cote morejo it itaq na štender. če si pa tolk fancy, da maš same take, ti pa tk ne bo sušilc nč koristil.

mal za hec.... pa samo dedi komentirajo kak sušilc potrebuje ženska :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in McGiver

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
[QUOTE="matej_, post: 2742452, mem
ma kaka toplotna črpalka, da ti pol ene cote suši 5ur. popizdiš. nikoli si ne prideš noter z razliko elektrike med najvarčnejšim in temi, ko se zdej prodajajo.
[/QUOTE]
Ha, jaz ga s toplotno nisem vzel, da bi prišparal, ampak zato, da imam v prostoru hladno in da mi pozimi ni treba odpirat (največkrat "zamrznjenega") strešnega okna ... v tem je bistvena prednost (vsaj mojega) sušilca :)
na prihranek elektrike pa niti najmanj nisem pomislil ...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
če se mene vpraše je to vse bedarija.

če velik sušiš:
kupiš najcenejšega s 5letno garancijo in spodobnim servisom (da ima recimo dele na zalogi, da ne čakaš en del 3mesce, serviser se še ni rodil, itd.), ko pa crkne, pa ga odpeleš bek, pa kupiš novega s 5letno garancijo.
ma kaka toplotna črpalka, da ti pol ene cote suši 5ur. popizdiš. nikoli si ne prideš noter z razliko elektrike med najvarčnejšim in temi, ko se zdej prodajajo.

najobčutlivejše cote morejo it itaq na štender. če si pa tolk fancy, da maš same take, ti pa tk ne bo sušilc nč koristil.

mal za hec.... pa samo dedi komentirajo kak sušilc potrebuje ženska :)

se strinjam,
zgornji beko model, ki sem ga napisal, napiše 3h za poln stroj, ponavadi je potem vsaj 20-30 minut manj
in ja, spodnji filter ima gosto peno, kaseta izredno dobro izvedena za preprosto demontažo
in 5 let garancije

Sem bil sam mnenja 13 let nazaj vse top modeli vse gorenje: še v garanciji sem popravljal utež na pralnem stroju, ki se je odšraufala in kompresor in elektroniko (alu model gorenje hladilnik, 2 ločena kompresorja)
gorenje ne hvala
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Imam na eni lokaciji že kot "začasno" varianto zelo poceni Beko inverter slim pralni stroj, ranga cca. 300€. Stroj že 2 leti pere kot je treba, tih kot miška, skratka zadeva deluje. Če bi osebno sedaj kupoval kaj boljšega bi zagotovo pogledal za višjimi linijami Beka če se že ne bi imel namena stegniti za Miele.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Pred pol leta ga popravil pa je sedaj spet nekaj spustilo dušo in se mi ne da več. Malo pomoči prosim, kaj se splača kupiti te dni? Je Bosch OK cenovna izbira al je brezveze? Pralni stroj že imam Bosch in bi mi bilo fajn imeti še sušilca od iste firme. Ampak samo če s tem ne bom metal stran denarja za isto znamko. Mogoče kaj takega?

https://www.mimovrste.com/susilni-stroji/bosch-susilni-stroj-wtr85v00by

500 je nekje zgornja meja..
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Zgleda super po opisu.Upam,da so zrihtali mašenje spodaj muck.Ker se kao sam puče.In se nekje noter baje zapaca.In more prit serviser da razdere stroj in spuče ven.Ga ima tud od kolega sestra.Na vsako tolko.ga od nje tip razdere k javi napako in spuče vse ven...da spet laufa neki časa.Po garanciji je baje strošek 120 eur.Tak sem slišal.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Po garanciji bi ga sam razstavil in spucal, čeprov mi kaj takega početi res ne diši..

Še kdo s kakšnim predlogom?