Kateri sušilni stroj?

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Drži. Sušilc s TČ praktično skoraj ne segreva cot in jih posledično ne uničuje.
Pa še ena stvar je: uporablja zaprti krog za sušenje, kar pomeni da prostora ne segreva, še pomebneje pa je, da ne oddaja vlage v prostor, kar je pri klasičnem z grelcem lahko kar zoprna reč.
BTW: se ne spomnim da bi klasičen z grelcem kaj posebno hiteje sušil.
Mi imamo Bekota s TČ sedaj 5 let in če damo normalno sušenje, ki traja 1:55, pridejo cunje ven bolj tople (segrete) kot ne.
Prav tako se cunje uničujejo, mi doma s sušilcem sušimo samo otroške cunje (ker jih itak otroci prej prerastejo kot uničijo), posteljnino in brisače ter kuhinjske krpe. Srajc in ostalih cunj za v službo ne dajemo v stroj, ker jih prehitro uniči - to smo delali prva dva meseca po nakupu stroja in je vse toliko obledelo in se skrčilo, da sem bil prisiljen zamenjat pol garderobe.
Prostor se pa tudi vseeno kar segreje, je precej toplo, ko stroj posuši eno žehto, če nič prej pa takrat, ko ga odpreš.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
Ja, Beko... Vse za verjeti, kar na njihovih specsih piše...

Jaz dam vse v sušilca. Uničil se ni nič.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
1h40min pomeni, da cunje bolje segreje, ker meni ni jasno, kako lahko tako hitro posusi. Nam recimo susi susilec s toplotno 2:40 in tudi, ko je bil nov, je toliko casa susil. Pri pralnem mamo nastimano centrifugo na 1200 obratov
Sušim vse na programu Schoonen.To pomeni nižja temperatura.Nič ne skrči nč ne mučka.Pride vse lepo ven ravno perilo.Imam pa na koncu ohlajevalno fazo.Ki 15 minut vrti levo desno in ohladi perilo.Tako,da pr nas likanja skoraj da ni.
In že 5 leto lepo suši brez enega problema.Nikoli zatajil.Ga ne šparamo...že ima kr neki km za sabo ;)
 

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Mi imamo Bosh WTY88780EU ze 5 let in smo zelo zadovoljni. Se pa je verjetno v teh letih precej spremenilo na boljše. Do zdaj nobenega problema. Upam, da zdrzi se tako naprej.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Ja, Beko... Vse za verjeti, kar na njihovih specsih piše...
Jaz dam vse v sušilca. Uničil se ni nič.
Jah, ne vem, vsi so ga hvalili, pa sem ga vzel ob vselitvi v hiši, pa niti ni bil ful poceni, mislim da je bil okrog 500 €.
Kaj pa imaš ti oz. kaj priporočaš?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
Vsi bekote hvalijo, ker je na listu enka kot 2x dražji stroj (pa tudi ne več, je že bolj na 75%), pa 5 let garancije ima. Pol ko je treba pa zalaufat, se pa takle pokaže. Da ni vse tako, kot je bilo predstavljeno.

Jaz imam enega prastarega boscha. Zdele v 9. letu. Takrat sta bila dva boscha s TČ zunaj, za mieleta ne vem, to je bilo pa to. 1-2 zehti na dan / 7/365. Hudič ne počiva. Je bilo pa dvakrat neki za popravljat ker plastiki se pa malo pozna zob časa. Roc na vratih je bilo treba menjati pa enkrat sem nekako porinila tiste palcke senzorja za vlago notri v plastiko. Ne vem, a ko sem čevlje sušila pa so notri nabijali ali ko sem pucala kamen dol, ne vem. Enkrat sem opazila pač da ni tako kot je treba. Ni več do konca posušil pa sem šla pogledat v čem je stos. V glavnem takrat se je pa serviser izkazal (ker ko je bilo treba roc menjati pa v hladilniku ko smo eno stekleno polico na vratih razbili, ni bilo glasu ne od njega ne od bosch Slovenija ne od etisa, briga jih). Res ima bosch to narejeno tako, da moraš cel sprednji del masine menjati, ne samo senzorja kot pri drugih in stane 80€ na netu. Serviser je pa vzel 100€ pa spucal ga je še, pa zrihtal v parih dneh pa se to tako, da je bil na servisu samo čez noč da sem ga takoj nazaj dobila. Drago, ampak kolikor enga jamra se pretoči čez današnje stroje, se tale popravlja do konca... Zdaj je pa spet kot prvi dan :zmaga:
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz imam pa ful slabe izkušnje z Boschevim pomivalcem.
Nekateri so imeli enake težave tudi z Gorenjevim (za katerega se je izkazalo, da je samo rebrandan Bosch).
Zdaj mamo pa pomoje najcenjši pomivalc od Gorenja, je pa kul. Čeprav ima manj funkcij, pa manj opcij, pa bolj češke predale. Samo vsaj dela tisto kar naj bi delal.
Drama.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Naročil in plačal sem ga 14 dni nazaj, mislim da takrat ni bilo cenejše opcije. Zraven sem dobil še grelnik vode, pa smo tam nekje.
Sporoči kako dela. In ne pozabi, da je Miele boljši.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
286
130
43
Danes sem ga prvič zalaufal. Vrgel 3 mokre cunje not, dal na prvi express 30 minutni program in upal da bo posušilo. Seveda ni, no sej mogoče tudi stari klasični ne bi. Koliko dlje pa po občutku sušijo tile s TČ? Je to 20,30 ali celo 50% dlje? Glede glasnosti je nekaj srednjega, malo tišji od prejšnega klasičnega, ampak ima zgleda kompresor eno tako nizko frekvenco, ki ujame resonanco, da ga slišim v zgornje nadstropje, sreča le hodniku,...Moram še porabo zmeriti, da vidim, če ga lahko obesim na isto fazo kot TČ za ogrevanje hiše (ki je enofazna). Zraven je prišla tudi ena cevka, mogoče za odtok vode? Navodil seveda ne bom bral :D Zgleda pa bolj za vzhodni trg tale reč (glede na priložena navodila), Poljaki še dobijo nalepko za programe v svojem jeziku, da jo nalepijo na stroj, za slovence je pa angleško ok.
 
Če prav razumem, sušilni s TČ ne krči cot? Ker zdaj imamo enega 12 let starega z direktnim odvodom skozi cev, posuši v 50min, ampak bog ne daj da daš kako bombaž majico not, ker pride pomanjšana ven
Jih ne krči, ker suši pri nižji temperaturi. Pazi, zdaj se v sušilce s TČ daja R290 namesto R134a, tako da ti učinkovitost sušenja pade za en razred. Ponavadi so klasa B
 
Danes sem ga prvič zalaufal. Vrgel 3 mokre cunje not, dal na prvi express 30 minutni program in upal da bo posušilo. Seveda ni, no sej mogoče tudi stari klasični ne bi. Koliko dlje pa po občutku sušijo tile s TČ? Je to 20,30 ali celo 50% dlje? Glede glasnosti je nekaj srednjega, malo tišji od prejšnega klasičnega, ampak ima zgleda kompresor eno tako nizko frekvenco, ki ujame resonanco, da ga slišim v zgornje nadstropje, sreča le hodniku,...Moram še porabo zmeriti, da vidim, če ga lahko obesim na isto fazo kot TČ za ogrevanje hiše (ki je enofazna). Zraven je prišla tudi ena cevka, mogoče za odtok vode? Navodil seveda ne bom bral :D Zgleda pa bolj za vzhodni trg tale reč (glede na priložena navodila), Poljaki še dobijo nalepko za programe v svojem jeziku, da jo nalepijo na stroj, za slovence je pa angleško ok.

Kako mokre cote so šle not? Mi en stroj sušimo recimo do 2 uri, s tem da ima TČ inda še dodatno izberemo funkcijo nižje temperature.
 

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
Če uporabljate sušilni stroj s TČ ali cunje po sušenju še kaj likate?
Oz. koliko časa so lahko v stroju preden se zmečkajo, da jih je potrebno likati?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz od zadnjič dodajam, da za sušenje porabi poln stroj točno 2 uri. Tako pravi žena, ki je glavni operater za to mašino.
Če bo - tako kot prejšnji - delal deset let, sem že zdaj zadovoljen.
O nalepki pa nič ne vem, tudi navodil nismo še bral, sej je čist simpl za upravljat.
 
Če uporabljate sušilni stroj s TČ ali cunje po sušenju še kaj likate?
Oz. koliko časa so lahko v stroju preden se zmečkajo, da jih je potrebno likati?


likamo jih ne. Sušilci majo anticrease funkcijo tj da po končanem sušenju na vsake toliko (recimo 10 minut) nekajkrat zavrtijo boben in tak opreprečijo mečkane cot
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
Tisti, ki imate sušilca nameščenega na pralni stroj... A priporočate uporabo kakšnega povezovalnega dela (npr. https://www.mimovrste.com/dodatki-pralni-stroji/bosch-povezovalni-del-wtz20410) ali ste dali direkt enega na drugega?

One gumaste nogice za par evrov...

Edit:
So bile tu omenjene
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Tisti, ki imate sušilca nameščenega na pralni stroj... A priporočate uporabo kakšnega povezovalnega dela (npr. https://www.mimovrste.com/dodatki-pralni-stroji/bosch-povezovalni-del-wtz20410) ali ste dali direkt enega na drugega?
Jest sem šel v Obi, vzel eno podlogo (se upogiba, črne barve, 60 x 60 cm, nedrseča, višina cca 1 cm), po mojem je ravno temu namenjena ... vse OK, brez problema, stroj se ne premika nikamor.... uporabljam jo kot "vezni člen" med sušilcem ter pralnim strojem ...

podloga
Tkole to zgleda (sem pa vzel prvo stran, ki jo je odprlo, ni v slovenščini, cena je pa nekje tam tam, okrog 10€)